Re:пост

joomla

Німецькі красуні у четвертій школі. Учні в захваті.

IMG_3817.JPG — 34.57 Kб

Останній квітневий тиждень у школі ім. Чорновола розпочався з цікавої експозиції. Колекція порцелянових ляльок, від голови німецького культурного центру Оксани Орел, потрапила у школу тиждень тому.

Більше 120-ти екземплярів, а точніше чарівних вінтажних німецьких ляльок, представлені на суд дітям, а також всім, кому цікава така експозиція. Подивитися на справжню німецьку ляльку, вироблену не з пластику, а за старовинним принципом, можна буде ще протягом тижня. 

Колекція Оксани Орел складає велику кількість різних ляльок. Таку традицію вона перейняла в Європі - саме там колекціонувати ляльок вважається нормою. Там вона і купила своїх первістків.

У Южне Оксана привезла серію у національних образах. Тут можна зустріти ляльку Східу, Заходу, Півночі та Півдня світу.

Взагалі Оксана Орел ставиться до своєї колекції дуже ніжно. Продає своїх, майже вихованців, Оксана зрідка. Ляльки наповнюють її квартиру в усіх кімнатах, їх вона дарує своїм близіким та рідним. Традиція збирати ляльок передалася і її донці. 

Оксана каже, що така кількість ляльок її не лякає, що кожна з них дивиться на неї по-доброму, але є і такі, яких вона не любить, в яких є недобра енергетика - такі живуть у валізах...

Перед тим, як продати ляльку Оксана Орел дізнається, що за людина хоче її купити. І тільки після розмови може зрозуміти чи готова вона придбати собі таку надзвичайну річь. 

У колекції Оксани, яку вона привезла у Южний, вінтажні ляльки кінця 80 початку 90-х років. Представлені вони у класичному німецькому стилі виробництва. Як розказала сама Оксана, технологія за якою зроблені ці ляльки протягом 200 років, залишається незмінною. Ця колекція не аутоінтична, вона не представляє історичної цінності, але у своєму виконанні тут дотримано всіх вимог щодо виробництва оригінальної німецької ляльки, тому з точки зору спеціаліста, колекція є цінною. 

Побачити колекцію ляльок Оксани Орел можна буде ще  до понеділка - 12 травня, школа приймає глядачів до 18 години вечора.

Першими оцінити чарівний світ лялькової колекції змогли учні старшої, середньої та молодшої  четвертої школи. Щоб доторкнутися прекрасного, хоча б поглядом, можна прийти на невеличку екскурсію у старшу четверту школу і подивитися як виглядає справжня європейська лялька. 

Чи можна з ними грати дитині?

Таке запитання виникає завжди, коли дивишься на порцелянових ляльок. Можна - відповідає колекціонер, і не тільки! А просто потрібно. Оксана каже, що саме з такої крихкою лялькою дівчинка вчиться бути обережною, акуратною та чемною. Саме порцелянова лялька зданта навчити дитину вже із трьох рочків обережно ставитися до того, що тримає в руках. 

Таку ляльку не можна кидати, купати, бруднити чи віддавати комусь погратися - така лялька стає символом родини, її потрібно передавати як сімейну цінність. Але все ж таки, щоб така цінність жила їз нею потрібно грати. 

Ціна порцелянової ляльки починається із 300 гривень і сягає вже кількох тисяч євро, але таких дорогих ляльок в цій експозиції немає. 

на фото: Леді Грета

 
 
Яндекс.Метрика