Re:пост

joomla

Гроші на українську армію зібрав южненський поет під час презентації своїх нових збірок

nvk_zayavka.jpg — 52.27 Kб

Нові збірки прози та поетичних творів представив южненський поет Олександр Чайківський. Презентація книжок відбулася 12 жовтня у НВК ім. В.Чорновола. На творчому вечорі діти та вчителі читали вірші автора, Олександр Чайківський відповідав на питання. Проте одне з головних завдань презентації – благодійність. Українських солдат Олександр Чайківський підтримав і словом, і грошима. Виручені від книг кошти пішли на поміч українським воїнам.

«Осінній медоцвіт» та «Олександр» - такі назви мають збірки южненського поета Олеся Чайківського.  Сім циклів віршів та сім творів історичної прози представлено у нових виданнях. Хоча автор зізнається, творів могло б бути набагато більше, але у нього дуже суворий редактор, який тонко відчуває слово і обирає краще. Це його донька Олеся.

-  Те що я вибрав було втричі більше. Вона зробила «ревізію» і каже: «Над тим ще працюйте» - розповідає Олександр Чайківський – Вона дуже тонко відчуває і поезію, і прозу. Дуже тонко відчуває слово. Тому я прислухаюсь до неї.

Родина у творчості Олександра Чайківського відіграє визначну роль. Сім’я є тим головним джерелом, з якого пан Олександр бере натхнення. Членам родини і присвячує автор свої збірки. Книга віршів «Осінній медоцвіт», наприклад, вийшла на честь сина Якова. Діти та рідні - обов’язкові відвідувачі під час презентації брошур. Вони опора і допомога в реалізації проектів. Адже вихід збірок став можливим завдяки фінансовому сприянню рідних та друзів Олександра Чайківського.

-  У мене День народження, 75 років було. Це було рік назад. І я сказав: «Мені нічого не потрібно, тільки, будь ласка, випустіть мені книжечку». Родина, друзі плюс  я доклав трішечки і вийшла така книжечка, – Олександр Чайківський.

Ілюстрації до творів належать южненській художниці Ларисі Дем’янишиній. Книжки вийшли невеликим накладом. Приміром, «Осінній медоцвіт» має всього 350 екземплярів. Купити книжки можна було під час презентації. Фіксованої ціни не було – клав хто скільки міг. Адже всі кошти пішли на поміч українському військові.

До новоствореної збірки увійшли і твори, присвячені страшним  подіям, які нині відбуваються в Україні.  Ці вірші увійшли до циклу «Моя кров – то окріп». «Червона кров багрянить білий сніг» - ці рядки присвячуються героям Крут, але перекликається з подіями сьогодення, розповідає пан Олександр.

Юні хлопці ідуть через наше село,

Серце пестить Господнє світання.

Скільки їх на той Схід вже вночі перейшло?

Меркнуть втомлені зорі, багряні – це перші рядки ще одного з віршів, присвячених подіям сучасності.         

Не зважаючи на те, що збірки вийшли невеликим накладом, прочитати їх зможуть всі охочі. Книги будуть представленні в бібліотеках Южного - в міській та шкільних, а також в деяких одеських.

Благодійна презентація принесла до скрині в поміч українській армії трохи більше тисячі гривень. Ці кошти будуть докладені до інших внесків южненців. Адже кожен робить все, що від нього залежить, аби наблизити мир в єдиній країні. Цьому була присвячена спільна молитва.

З’єднаймось захід й людність сходу

І чисту землю освятім.

Час українському народу

В столітті жити золотім!

         Олесь Чайківський.

 
 
Яндекс.Метрика