Re:пост

joomla

«ЗвиЧАЙна» виставка картин у звичайному «Кофейніку» чекає на всіх.

kitayanka.jpg — 43.24 KбЖивописом южненської художниці Юлії Грачік можна насолодитися під каву в кав’ярні «Кофейнік». 25 робіт відомої  художниці причарують глядача в холодні осінні дні та вечори. Виставка під назвою - "ЗвиЧАЙна", триває з 24 листопада, майже, до кінця року.

Юлія Грачік відома у колі южненських, одеських та київських художників своїм живописом. Портрети, пейзажі, натюрморти, класичної художньої школи, такий перелік напрямків у образотворчому мистецтві притаманний молодій художниці.

Матеріали, які використовує авторка у своїх картинах: полотно, масляні фарби, сангіна, пастель, іноді акварель.

 
 Як розказала авторка своїх робіт, в дитинстві, вона хотіла бути фігуристкою чи арфісткою. Тому мабуть навчалася грі на бандурі.

Юля із теплим серцем згадує колектив бандуристів ПК Дружба - «Заграва». Паралельно вона навчалась у Южненській дитячій школі мистецтв, у таких відомих майстрів, як Лариса Демянішина та Жанна Рекова.
Потім Юля закінчила Одеське художнє училище ім. Грекова, а також, у минулому році, стала випускницею київської Національної академії образотворчого мистецтва.

Тепер Юля має свою власну майстерню в Одесі. Цей подарунок став можливим завдяки Національної спілці художників України, до складу якої входить Юлія Грачік.
Неодноразово Юля виставлялася в Києві у виставочному залі  будинку художників. А також у Юлі була виставка в музеї Павла Тичини.
Підтримка художників від спілки дуже важлива, вона відкриває такі можливості:
- організації виставок, пленерів;
- майстерні для художників;
- можливість виставлятися у відомих київських залах (безкоштовно)

У 2010 році відбулася авторська виставка Юлії Грачік в Южненський галереї. В 2014 Юля брала участь спільній експозиції з іншими южненськими художниками, учнями Жанни Рекової.

Школа класичного живопису більш притаманна Юлі. Художники - Веласкес, Репін, Піманенко, Левченко, з постімпресіоністів: Вон Гог. А також Юлі ближчий Мане ніж Моне - адже все ж таки портрети їй до душі більш ніж пейзажі, розказує Юля.

     

«Мне нравится писать портреты и фигуры – это возможность долгое время всматриваться в человека, вдумываться в него»

            

Проникнення в думку людини відбувається з картиною, де намальована дівчина китаянка. У темній кімнаті сидить темноволоса, із проникливим поглядом, прямо у вічі глядача, дівчина і тримає на колінах оленячу шкіру.

Як свідчить Юля, вона не надто переймалася образом. Але вийшла надзвичайно містична картина. Її вже оцінили робітниці кафетерію. Дівчатка кажуть, що вночі лишитися в кафе було б страшно…

Але не слід лякатися мистецтва – на картині подруга Юлі і співучениця китаянка Су Цун з Су Джоу. Юля каже, що, коли навчалася у Києві, то колектив був інтернаціональний і китайці були молодці, адже вони нарівні зі всіма вивчали українську мову і говорили нею, тому що всі предмети викладалися виключно українською:

- У нас в группе учились ребята с Крыма, Луганска, Днепропетровска, с разных уголков страны, и китайцы тоже, и мы все учились на украинском языке. Профессор из Крыма тоже преподавал на украинском языке. Академия национальная, поэтому все преподают на украинском языке, - рассказала Юля.

            

Юлія Грачік працює на кафедрі образотворчого мистецтва в Архітектурній академії, асистентом, а також робить розписи інтер’єрів.

Картини Юля продає, але агента свого не має. Каже, що не вміє продавати свої роботи, але дуже радіє, коли хтось купляє її творчість – її це дивує…

Юля Грачік дужє скромна дівчина. Але свою принципову проукраїнську позицію вона не приховує. Вже майже рік, як Юля бере участь у різних благодійних акціях на підтримку Майдану, а тепер і української армії.

Про багато своїх картин вона вже і не знає, де зараз перебувають, тому що Юля брала участь у декількох акціях допомоги військовим. Її картини можна було побачити також під час благодійного ярмарку волонтерів «Армії Хелп»:

«Я не могу отвернуться от того, что мои дедушки и бабушки украинцы – я не могу»

Як розказала «Re:пост» Юля, спілка художників України теж патріотично налаштована. Керівництво організовує благодійні виставки, щоб допомагати армії.

Також на подібну акцію запрошували Юлію Грачік у Літературний музей Одеси.

Отже насолодитися визнаними, талановитими картинами южненської художниці Юлії Грачік, можна протягом всього грудня у «Кофейніку». Скромна, щира Юля, сказала, що мабуть напише щось гарне та світле для новорічних свят. Будемо чекати))

 
 
Яндекс.Метрика