Re:пост

joomla

"Південне коло " зібрало южненців на Покрова (фото,відео)

IMG_7577.jpg — 51.54 Kб

Традиційні святкові забави, присвячені християнському святу Покрова Пресвятої Богородиці, пройшли у Южному. 13 жовтня ПК "Дружба" влаштував на ганку палацу святкові заходи. У шести наметах дорослі та маленькі южненці могли потішитися різними забавлянками. 

О 14.00 творчі колективи палацу розпочали концертну програму на імпровізованій сцені. А поруч, у наметах, кожен глядач знайомився із тими пропозиціями, які пропонували їм господарі. Тепла, сонячна погода сприяла святковому гулянню, проте южненці дуже повільно збиралися на традиційно гучне та веселе святкування. 

Намет під назвою "Тут струни гомонять" привертав найбільшу увагу: по-перше тут були розташовані артисті ансамблю бандуристів "Заграва". Вони гарно співали та грали на традиційному українському інструменті - бандурі; по-друге саме тут можна було випробувати свою долю - у наметі пропонувалося у спеціальній скрині взяти для себе "мудрість", а потім відправити її СМСкої своєму другові. А за це взяти собі "мудру цукерку", на якій прикріплено передбачення, яке є вашою долею! 

   

На фото: "скриня із мудрістю" 

на фото "мудрі цукрки"

"Настають важливі події" - таку мудрість витягнув для себе "Re:пост" . Отже, це має бути добрий знак!))

Дружній колектив бандуристів всіляко підбадьорював южненців та намагався всім створити святковий настрій. Хлопці та дівчата водночас схопилися та влаштували справжній хоровод.

                

Навпроти намету бандуристів розташувався дитячий. Там дві господині грали із діточками у старовинну гру "Хто перший?". За правилами треба було за одну хвилину зробити пірамідку з бубликів. Діти охоче брали участь у змаганні. Також потім був конкурс малюнків та стрибків на скакалці. 

А у цьому наметі треба було пройти невеличкій екзамен - витягнути запитання, яке пов'язане із козацтвом.

Яскраво, по-святковому виступив танцювальний колектив "Чудасія". Справжня козацька театралізована постановка розгорнулася на сцені. 

Для любителів української книги був влаштований і такий намет. Тут можна було зустріти відомі твори, як у традиційній палітурці, так і у зручній - маленькій формі.

   

Стати співаком, подарувати свій спів рідним, та випробувати себе можна було у наметі "Козацкій спів". Тут спеціально було влаштовано караоке, для тих хто шанує цей вокальний стиль. 

"Забави силачів" привернули увагу кількох гостей. Чоловікам було запропоновано підняти штангу вагою у 40 килограмів та гирі по 16 килограмів кожна. Сміливців знайшлося небагато.

Проте пан Дмитро з Росії показав майстер-клас для новачків - він кидав гирю у 16 кг, як м'ячик. 

Свято Покрова відзначається, як День Українського козацтва, тому глядачі чекали на появу на сцені южненського гурту козаків. Тріо виконало декілька традиційних козацьких пісень та підняли настрій гостям заходу.

Останнім стало змагання найсильніших чоловіків. За традицією на сцену запрошують сміливців, які б могли підняти навприсядки мішок вагою у 50 кг. На сцену вийшли три сильних хлопця: два Андрія та один Дмитро. І змагання розпочалося під глядацьке рахування.

На фото перший учасник - Андрій

                  

Відео: Андрій (артист колективу "Каскад") - 45 раз підняв мішок.

У Андрія була "класна" команда підтримки

Найсильнішим став пан Дмитро, який  підняв 50 килограмів цукру 46 разів. Та зібрав мішечок із собою!

Святкові гуляння пролетіли за дві години, всі, хто хотів потішити себе на Покрову - встиг це зробити. А ті, хто не прийшли знайте - "Re:пост" дізнався про добру козацьку мудрість, яка говорить про те, що погода взимку буде такою, якою вона була на Покрова. Саме таке передбачення дістав журналіст сайту із скрині. А так, як справжне свято Покрови - 14 жовтня, а не 13 -го, і погода у цей день не тепла, то й зима мабуть буде справжнею... 

 
 
Яндекс.Метрика