Re:пост

joomla

"Чудасійні" танці в картинках. Фоторепортаж зі звітного концерту.

Звітний концерт танцювального колективу «Чудасія» ПК «Дружба» зібрав повну залу глядачів. Про всі свої напрацювання народники  розповіли мовою танцю, яка захопила і дорослих, і дітей.

Кожен номер розказував яскраву історію чи то українського села, чи то стосунків між людьми, а також торкався зворушливих і казкових тем.

Спочатку глядачі ознайомилися із історією колективу за допомогою невеличкого фільму. Режисер заходу, а також автор наступного тексту, Вероніка Дарієнко:

Вероніка Дарієнко, режисер ПК "Дружба".

" У Палаці культури «Дружба» Одеського припортового заводу народні танці втілює у життя «Зразковий» дитячий ансамбль танцю «Чудасія».

Колектив був створений в 1996 році, об’єднавши у своєму складі більше ста хлопчиків і дівчаток. Вік учасників від 4 до 16 років. У репертуарі більше 25 постановок. З 2002 року ансамбль танцю «Чудасія»  очолює артист балету вищої категорії, член спілки хореографів України Василь Яцків. А допомагають йому прекрасні спеціалісти – репетитори Лілія Фоменко і Алла Стороженко та концертмейстер Тетяна Шабельникова.

Василь Яцків, керівник "Зразкого" дитячого ансамблю танцю «Чудасія».

Лілія Фоменко, репетитор-хореограф "Зразкого" дитячого ансамблю танцю «Чудасія».

Алла Стороженко, репетитор-хореограф "Зразкого" дитячого ансамблю танцю «Чудасія».

 Тетяна Шабельникова, концертмейстер "Зразкого" дитячого ансамблю танцю «Чудасія».

У 2006 році ансамбль отримав почесне звання «зразковий» художній колектив, яке гордо носить і успішно підтверджує уже 7 років.  

Протягом усієї своєї діяльності «Чудасія» була і є активним учасником культурних заходів і мистецьких акцій Палацу культури і міста. Це новорічні «вогники» та ранки, концерти до професійних, державних та календарних свят, театралізовані народні гуляння Козацькі забави, Масляна, Івана Купала, урочисті церемонії нагородження переможців заводської Олімпіади та Спартакіади, святкування Дня Хіміка, Дня порту та Дня міста.  Виступи «Чудасії» стали привітаннями до дня матері, дня вчителя та для ювілярів заводу.  

Танець "На полонині".

Продовжує колектив і свою гастрольну діяльність. Він брав участь у багатьох Всеукраїнських та Міжнародних  фестивалях і конкурсах. За останні роки ансамбль «Чудасія» став володарем 3 місця на Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Перлина Черемошу»          (м. Вижниця),  посів третє місце на Міжнародному конкурсі хореографічних колективів «Art – Bomb» (м. Харків), став лауреатом Фестивалю до 105 річчя з дня народження Степана Олійника та Фестивалю-конкурсу «Зоряна хвиля» (АР Крим). 

Танець "Гуляночки"

Зберігає і плекає колектив і свою традицію святкування Дня іменинника у дружньому колі. Керівники готують не лише привітання для учасників, але і цікаву розважальну програму, в якій кожен може проявити свої здібності і таланти. Все це надзвичайно зближує і дарує справжню атмосферу сімейного свята.

Репетиції і концерти, підготовки і виступи, 100 учасників і 25 постановок – все це «зразковий» дитячий ансамбль танцю «Чудасія»."

Танець "Чобітки"

Танець «В кінці греблі шумлять верби» під виконання пісні народним хором "Берегиня".

Під час концерту Надія Конопацька, начальник відділу культури Южного, вручила подяки та грамоти від міськвиконкому.

Відзначив подяками своїх талановитців і Палац культури "Дружба", вручав відзнаки директор Палацу Петро Кутинець.

«Rе:пост» після концерту поспілкувався із керівником колективу, Василем Яцків.

-  Які ваші відчуття після концерту?

-  Чесно кажучи, задоволений тим, як все пройшло. В процесі підготовки були деякі нюанси: хтось по здоров’ю не міг приходити на репетиції, в когось інші були проблеми. Але склалося так, як склалося. І те, що бачив глядач, сподіваюся, що їм сподобалося.

Танець "Завітайте до нас". Номер поєднав виступи двох колективів: "Чудасії" та народного хору "Берегиня".

- Скільки дітей було на сцені?

- Одночасно було близько 90 дітей. Фінальна картина зібрала їх разом. В тому і полягала складність, щоб всі були на своїх місцях, одночасно всі робили те, що мали зробити.

Фінальний номер "Чудасії" підтримала циркова студія "Каскад".

-  Швидкість перевдягання ви окремо тренували?

-  В нас була генеральна репетиція, яку ми проводили повністю в костюмах. Звичайно, ми пробували наскільки ми вспіваємо, що не вспіваємо. Дівчатам, особливо старшій групі, доводилося, дійсно, дуже швидко, буквально на ходу знімати з себе костюм, чи бігти одягатися в іншій костюм. Багато в нас було моментів з реквізитами. Слідкували, щоб дитина не забула взяти реквізит, якщо треба: чи чобітки, чи шапку або сопілку.

-  Хто за цими процесами слідкував?

-  В нас є чудові помічники, є хореограф  Ліля Фоменко і репетитор Алла Стороженко, акомпаніатор Тетяна Валеріївна – вони всі допомагають. Ну, звичайно, і я стараюсь за всіма одночасно слідкувати (*посміхається). Тому ми працюємо як команда і стараємося, щоб ніяку деталь не пропустити, щоб кожна дитина була в увазі, щоб вона не забувала, що має зробити і ми могли її проконтролювати з чим вона виходить на сцену.

За лаштунками...

- Підготовка до звітного концерту проходила між заходами, до яких готувався Палац культури. Як вам вдавалося відпрацьовувати номери до звітного концерту, скільки часу готувалися?

- В такому основному часі в нас було трохи  більше двох тижнів, тому що дійсно в нас насичений графік заходів Палацу. Зараз зробили звітний концерт і вже готуємося до новорічних заходів. Тому напруга була ще й в тому, щоб не пропустити жодного заходу, який відбувається в Палаці і кругом, і разом з тим готуватись до нашого концерту. Тому, вдвічі було складніше, але ми старалися справитися.

Танець "На пасіці"

- Чи бачили Ви в дітей хвилювання?

- В нас було хвилювання на генеральній репетиції. До того, ми не проходили ще повністю в костюмах, хвилювалися з тим, щоб встигнути одіти їх, ще й приготовитись так, щоб можна було вийти на сцену – грим, зачіски, стрій український, багато деталей, тому хвилювання було. Після генеральної репетиції я побачив спад напруги і діти стали більш впевненими в своїх діях. Ми показували це все художній раді, де наші колеги допомогли своїми підказками професійними, за що я їм дуже дякую. Враховуючи всі ці нюанси, ми вивели фінальний результат.

Танець "Зимові ігри".

- Які ваші плани на майбутнє?

- Вже готуємо номери на Новий рік. Звичайно в нас знову йде насичений графік роботи. На наступному тижні планується ще 2 виступи. Канікулів і відпочинку у дітей не буде після концерту. Готуватись є завжди до чого. Ми стараємося готуватися до конкурсів, до фестивалів. Один з конкурсів буде проходити в п’ятницю в Южному. Ми будемо пробувати виїжджати знову, як і раніше, на міжнародні конкурси, можливо наступного року, є така надія, поїдемо закордон.

Танець "Господарочки".

Підтримали колектив і співаки. "Наші музики" виступили разом із "Чудасією" на сцені.

Зворушливий номер, який "Чудасія" готувала до Дня матері, розчулив глядачів.

Спільний номер "Чудасії" з Поліною Спіциною, яка виконала пісню "Капай дощик".

Танець сніжинок "Заметіль" виконали найменші танцюристи.

Танець по мотивах відомого мультфільму "Жив-був пес" розважив глядача.

Коли лаштунки опустилися, діти із щирими усмішками почали ділитися враженнями між собою та із дорослими. На колектив чекало загальне фото, а потім, у танцкласі, солодкий стіл у якості сюрпризу.

 

 
 
Яндекс.Метрика