Re:пост

joomla

"Минуле, далеке і близьке" - книга Костянтина Кашперука поповнить історичну спадщину Южного.

     -6eD8YzCnoA.jpg — 46.11 KбПрезентація книги "Минуле, далеке і близьке", яка складається з історичних спогадів Костянтина Кашперука - видатного вчителя, історика, щирого патріота України, відбулася 23 червня. У невеличкому колі близьких та колег, поговорили про велику людину, яка все своє життя поклала на створення історичної та культурної спадщини України.

Створити книгу зі спогадів запропанував директор НВК ім. Чорновола - Тарас Прокопечко. Долучилися до проекту - родина Дем'янішиних, вчитель та колишній колега - пані Залеська, родина Кашперуків. 

Костянтин Кашперук був першим директором першої южнеської школи, зосновав музей у НВК ім Чорновола, був зосновником православної української православної церки у Южному. Вже рік, як з нами немає видатного южненця.

Книга тиражем  50 екземплярів не потрапить на полиці книжкових магазинів. Поки такий тираж розійдеться по рідним та близьким, а також історичне оповідання можна буде отримати у міських та шкільних бібліотеках.

Як стало відомо на презентації, книга складається зі спогадів пана Костятнина. Автор описує події свого життя, які він пригадує ще трьохрічного віку. Перші роки свого життя він провів у селі Підляще - колишньої України, тепер територія Польщі. Він згадує драматичні події, які припали на долю його родини.

- Ця історія писалася для родини, тому що ця історія переселенців, тому, що вони пройшли через всі ці м'ясорубки війни, потім переселення були на терени Одеської області, - розповів автор проекту Тарас Прокопечко.

Як розказали присутні, твір написаний доволі літературно. Пані Лариса Дем'янішина, яка кожного року буває у Польщі, сказала, що обстановка, яку описує пан Костянтин, дуже схожа на ту, яку можна зустріти і зараз.

Готували книгу до друку вчитель української мови Любов Залеська та Оксана Колотова (донька пана Кашперука). Передумову до книжки погодився писати вчитель, який зараз працює у науковій бібліотеці. 

Ескіз обкладинки зробили Катерина та Лариса Дем'янішини. На сторінках можна побачити невеличкі ілюстрації, маленьким штрихом яких, є колесо - це ідея пана Тараса. Також у книзі можна побачити фотографії з архіву родини Кашперуків. 

Найближчим часом на фасаді  НВК ім. Чорновола має з'явитися пам'ятна дошка на честь видатного співвітчизника - Костянтина Кашперука.

 
 
Яндекс.Метрика