Re:пост

joomla

В Одесі відкрилася виставка южненської та одеської художниць, яка спричинила резонанс у соціальних мережах

vistavka_zayavka.jpg — 30.14 Kб

Виставка «Мальована торба» стала головною культурною подією минулого тижня.  Експозицію активно обговорюють користувачі соціальної мережі «Фейсбук», а також постять фото з презентації.  Виставка відкрилася в Одесі в музеї Західного та Східного мистецтва 14 березня. Експозиція складається з картин двох авторів – художниць з Южного та  Одеси.

Ларису Дем’янишину та Тетяну Поповиченко  багато що об’єднує. В першу чергу, це спільні враження від подорожей до Польщі. Художниці неодноразово зустрічалися на пленерах як в Польщі, так і в Україні.  Тому і назву для виставки обрали  «Мальована торба». Вона однаково звучить українською та польською.

Крім того, серед, майже, 100 картин, більша частина - це дорожні враження двох авторів. Роботи невеликі за своїм розміром, аби влізли в торбу. Багато картин з українськими мотивами, а також книжковою графікою. Ілюстрація – це ще один напрямок, який об’єднує художниць. На відкритті Лариса Дем’янишина представила також і свої нові роботи, що були написані для збірки Оксани Лукаш.

Відразу після відкриття, в соціальній мережі «Фейсбук», з’явилося багато позитивних відгуків про картини. Фото з виставки постять собі на сторінки люди, які раніше не були знайомі з творчістю Лариси Дем’янишиної та Тетяни Поповиченко. Такого резонансу в соціальних мережах авторки картин не очікували.  Взагалі, ця експозиція сповнена різними приємними несподіванками.

-  Стільки несподіванок, як розпис на шовку, - ділиться враженнями Лариса Дем’янишина -  Ти собі щось прогнозуєш, щось угадується з того, що ти собі задумав, але все рівно інакше. Це так само. Пливе по-своєму, по своїй течії.

Завдяки Інтернету навіть презентація пройшла трохи не так, як було заплановано. З дівчатами, які заспівали на відкритті  пісню «Черемшину», художниці познайомилися через всесвітню мережу. Юні співачки побачили анонс виставки та звернулися до художниць з проханням заспівати на відкритті.

-   Дівчата їхали на конкурс в Одесу і написали, що вони хочуть заспівати на відкритті, - розповіла Лариса Дем’янишина  -  І ми сказали: «Приходьте, заспівайте». Ми познайомилися з цими дівчатами на виставці.

Несподіваним стало знайомство Лариси Дем’янишиної з дівчиною з Донецька. Це сталося під час ефіру на Комінтернівському телебаченні. Дівчина в Інтернеті мала змогу подивитися передачу та поставити у соціальних мережах питання автору. Тепер у Лариси Дем’янишиної є віртуальний друг з Донецька.

-   Вона з українськими поглядами, хоче приїхати сюди, в мирну Україну, але, поки що, вони не можуть виїхати. То вона таку енергетичну підзарядку отримує, дивлячись в Інтернеті наш фільм і виставку. Сподіваюсь, що колись ми з нею зустрінемось.

Виставка в Музеї Західного в Східного мистецтва триватиме до 30 березня. Експозиція Лариси Дем’янишиної різниться від тієї, що южненці бачили взимку в міській галереї.  Тому у шанувальників з Южного ще є можливість відвідати виставку в Одесі.

Фото: Екатерина Демьянишина

Відео: Online YUZHNY

 
 
Яндекс.Метрика