Re:пост

joomla

Купальське свято в Южному знову зібрало глядацький аншлаг просто неба (фоторепортаж)

Свято Івана Купала в Южному кожного року збирає багато глядачів, серед яких як містяни, так і гості міста. Проходять гуляння  щороку 6 липня на Сичавському ставі.

Яскраве дійство завжди складається з двох частин: театралізованої вистави та розважальної програми.

 

 Режисер заходу – Олена Назарук, керівник театральної студії «Рампа» ПК «Дружба» також брала участь у виставі як акторка.

Цього року сценарій було кардинально змінено. Якщо зазвичай артисти розповідають глядачам казочку про пошуки квітки папороті, яка за легендою має неабияку силу, то цього разу  такої сюжетної лінії у виставі не було.

За задумом, дівчата із сучасного міста, які збиралися відірватися у нічному клубі, несподівано потрапили до села на свято Івана Купала.

В селі вони спочатку сприймають все з іронією, а потім починають захоплюватися тим, що відбувається навколо.

Всі дійства супроводжуються виступами творчих колективів Палацу культури «Дружба».

Під час вистави герої розповідають про особливості національного українського одягу, про обряд плетіння віночків та спалення ляльки Марени.

При плетінні віночків кожна квітка має своє значення. Тому дівчата, обирають духмяні трави таким чином, щоб їхні бажання здійснилася. У це свято дівчата відпускають вінки на воду і за традицією, хто з хлопців дістане віночок, з тим і судилося дівчині разом бути.

Коли розпалюють ватру в купальську ніч, то збирають «підпал». Підпал – це старі та непотрібні речі, які спалюють на щастя, для того, щоб з’явилися нові. Також у багаття кидають дрібні гроші, щоб в хаті водилися лише крупні купюри.

На останок всі актори загадали бажання із зиченням добра та миру для України.  

Колективи заспівали пісню «Україна – це ти!» і цим завершили театральну частину дійства.

Конкурсна програма розпочалася змаганням серед дівчат на кращий віночок та найдовше волосся.

Продовжили змагання дорослі чоловіки. Цього року не влаштовували запливу із факелами у ставку. Проте конкурси для дорослих пройшли в звичайному форматі: чоловіки змагалися у найшвидшому питті пива, пари на швидкість годували один одного із зав’язаними очима, лопали кульки, переливали воду. Провів розважальну програму для дорослих Костянтин Бородавко, режисер ПК "Дружба".

Всі учасники отримали невеличкі призі від ПК "Дружба".

 

Останнім дійством за традицією є підпалення опудала Марени. Згідно із слов'янським міфом, Марена – це зимове божество, що морить землю стужею, а людину хворобою і голодом.

Всіх присутніх запросили водити хороводи навколо палаючої Марени та загадувати бажання.

 
 
Яндекс.Метрика