Re:пост

joomla

На міжнародному фестивалі в Южному іноземці віддали кошти в підтримку українських бійців

Святкування Дня прапора України 23 серпня в Южному завершилося міжнародним фестивалем. Фестиваль "ЮЖіК" започатковано в цьому році.  В повному варіанті назва розгортається як "Южне і компанія".

В програмі взяли участь такі країни, як Болгарія, Греція та Угорщина. Представники цих стран приїхали із своїми творчими колективами, національними інструментами та кухарями, які пригощали южненців та гостей міста фірмовими стравами своїх країн.

Всі представники країн-гостей подякували організаторам фестивалю та южненцям за гостинність. За їхніми словами, вони залишились в захваті від міста Южного. Греків дуже вразив та розчулив той факт, що найгарніші об'єкти міста носять грецькі назви: ФСК "Олімп", готель "Елада", кафе "Арго". Вони пообіцяли розповідати про це всім на своїй батьківщині.

Делегації з Болгарії та Греції приїхали в Южне за підтримки Європейського Союзу за спеціальною програмою культурної співпраці країн Причорномор'я.

Делегація з Угорщини, з міста Кьорменд, яке є побратимом Южного, приїхала в рамках партнерської програми між містами.

Навесні цього року южненцька делегація відвідувала Кьорменд із схожим візитом. Тоді українці нагодовали угорців борщем та канапками із салом.

Угорці у відповідь вирішили пригостити своєю національною стравою - гуляшем. Для дорослих подавали фірмові угорські алкогольні напої.
За гостинцями відразу ж вишукалась величезна черга з охочих скуштувати.

Пригощання супроводжувалося грою на музичних інструментах. Найбільше привернув увагу цікавий струнний націаональний інструмент - цимбали.

На площі працювали національні хатинки всіх чотирьох культур: болгарської, грецької, угорської та української.  На сцені творчі колективи різних народів зміняли один одного.

Волонтери "Армії - Help" розгорнули таку діяльність, повз якої не могли пройти відвідувачі фестивалю. Дівчата наготовули смачних українських страв, які продавали. Кошти від реалізації спрямувуються на підтримку наших бійців в зоні АТО.

Поруч працював традиційний  ярмарок із такою ж метою. Для дітей проводилися майстер-класи.

Працювала також імпровізована виставка із трофеїв з зону бойових дій. Всі речі бійці передавали волонтерам, коли вони відвідували їх на передовій.

Можна було також долучитися до плетіння маскувальної сітки. Охочих виявилося чимало. Навіть утворювалася своєрідна черга.

Свій вклад в допомогу українській армії вирішили зробити угорці. Мер міста Кьорменд пожертував тіі гроші, які угорська делегація заробила в Южному. Южненській міський голова також підтримав ініціативу і доклав своїх грошей у скриньку.

Загалом за день южненські волонтери зібрали 9 152 гривні. Це рекорд цього року. Волонтери продовжать збір 24 серпня. По завершенню акції у соцмережах буде надано традиційний звіт.

З Днем Незалежності, Україно!

 
 
Яндекс.Метрика