Re:пост

joomla

Історія про онкохворого хлопчика буде представлена в Українському театрі Одеси

Golovna_Spektakl.jpg — 38.42 KбВ Одесі 9 листопала в Українському театрі пройде благодійна вистава «Оскар і Рожева Пані». Це постановка Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. В.Василька за оповіданням французького письменника, драматурга, філософа Еріка - Емманюеля Шмітта.

Южненські освітяни НВК ім. Чорновола організували акцію підтримки постановки – вони кинули клич у соціальні мережі і зібрали велику кількість бажаючих поїхати на виставу. Доїхати на спектакль в Одесу южненці зможуть завдяки ОПЗ, фірмі «Висотник Терзиул» та підприємця Валентину Мартинюку - директору електротехнічного заводу у Южному, які надають транспорт для южненського глядача.

Театральний арт-проект «Оскар і Рожева пані» не просто спектакль. Основна мета цього дійства на сцені - розказати історію онкохворих людей. А також привернути увагу до паліативної допомоги людині, життя якої приречене.

Спектакль є благодійною акцією, гроші за квітки підуть на допомогу Івано-Фраківському Хоспісу.

Паліативна допомога – це підхід, що покращує якість життя пацієнтів та членів їх сімей, у ситуації, пов'язаній із хворобою, що загрожує життю пацієнта, через попередження та послаблення його страждань шляхом ранньої ідентифікації та точної (бездоганної) оцінки та лікування болю і полегшення інших фізичних, психосоціальних та духовних проблем.

Історія десятирічного Оскара, який тяжко хворий, розповідає як відбувається діалог людини та Бога. Хлопчик, за допомоги Рожевої Пані пише листа до Творця. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер — сестра милосердя. Це і є Рожева Пані. Чуйна та духовна людина. Монологи Оскара, адресовані Богу, та діалоги Оскара з Рожевою Пані складають внутрішній сюжет емоційної та катарсисної книги Еріка-Емануеля Шмітта, яку сам автор визначив як роман. Твір вперше опубліковано 2002 року, і він відразу здобув мільйони шанувальників у світі. У 2009 році книга видана українською мовою.

Головну героіню - Рожеву Пані, зіграї відома по сереалам актриса - Ірма Вітовська. На сцені буде звучати музика українського гурту "Океан Ельзи". Оскара - Владислав Балюк - учень 6-го класу Івано-Франківської школи. 

«Я вважаю, що є дар життя, але є і дар смерті, і обидві ці дари смерті, і обидві ці дари дані людині. Це шлях, який рано чи пізно пройде кожний. І це невідворотно. Отже, ця історія про мужність, яка конче необхідна, щоб сказати те, про що інші мовчать… »
Ерік-Емманюель Шмітт.

12193345_417770661767256_1609810135680741215_n.jpg — 98.21 Kб

Южнеці, яким цікавий цей незвичайний проект, ще можуть встигнути придбати квітки на виставу і підтримати таким чином тих, кому дуже потрібна допомога. 

Автобуси, що надали підприємці Южного та ОПЗ, вирушатимуть від площі Пермоги 9 листопада о 17.30.

Звертайтеся за квітками на сайт: ukrticket.com.ua 

У матеріалі використана інформація сайту: dramteatr.if.ua

Ознайомитися з оповіданням можна тут: litoruk.in.ua

 
 
Яндекс.Метрика