Re:пост

joomla

Проникливий вечір пам'яті загиблих у Голодоморі пройшов у Южному у спільній молитві (фото, відео)

IMG_7590.JPG — 32.80 KбЮжненці згадали загиблих співвітчизників у Голодоморах 32-33р.р і 46-47 р.р, в концертній залі палацу "Дружба" ОПЗ. Злива завадила організаторам провести захід на вулиці. Але саме ця причина зробила дійство ще більш проникливим. На захід, присвячений роковинам Голодомору, прийшли переважно школярі.

Глядачі побачили історично-публіцистичний телевізійний фільм про Голодомор 32-33 років, виступ колективів Палацу культури, почули промову заступника міського голови, відверте звернення до мешканців міста із молитвою настоятеля православного храму, а також склали хрест зі свічок.

Скорботний мітинг, запланований на 17:00 на площі Перемоги, в Южному відбувся у іншому форматі. Цього року погода завадила організаторам провести захід на вулиці. Але цей штрих не зіпсував дійство. Розпочався вечір з хвилини мовчання. Майже годину тривала розповідь про Голодомор зі сцени. За цей час, завдяки телефільму, глядачі змогли зануритися в історичне минуле України ще до тридцятих років і простежити за тим, як розгорталися події вже в тридцятих роках. 

Зі сцени присутні в залі почули вірші у театралізованій інтерпретації, пісні у виконанні колективів Палацу культури, які були виконані вживу, звернення заступника міського голови Людмили Паскаль, яка на період відпустки Володимира Новацького, виконує його обов'язки. Молитву за тих, хто пішов з життя у роки Голодоморів, прочитав настоятель Южненського храму Київського патріархату.

На фото: Людмила Паскаль - заступник Южненського міського голови

На фото: Микола Віщун - настоятель южненського храму Київського патріархату

Отець Микола - настоятель храму Київського патріархату Южного вийшов на сцену та сказав, що Україна постійно бореться за свою свободу, що і досі вона поки що її не виборола. Незважаючи на історичний досвід і трагічне минуле, ми не вільні. Микола Віщун підкреслив, що всім нам необхідна щоденна молитва за тих, хто пройшов вже свій шлях страждань - за наших пращурів, родичів, близьких. Він сказав, що треба молитися Богові, аби він простив їх та дав краще життя наступним покоління. На завершення його слів присутні в залі встали і почали спільну молитву.

                  

Після урочисто-скорботного заходу присутнім було запропоновано покласти свічки до меморіалу Южного. Учні та всі, хто долучився до заходу, склали символічний хрест зі свічок біля пам'ятника. 

Режисер заходу - Наталя Патюк (ПК "Дружба" ОПЗ).

Фоторепортаж: 

 
 
Яндекс.Метрика