Re:пост

joomla

Оксана Муха – українська співачка здивована южненцями та вдячна їм за те, що вони плекають українську мову (фото, відео)

golovna_Muha.jpg — 127.20 KбКонцерт присвячений Дню матері відбувся 13 травня у Палаці культури «Дружба». В урочистому заході брали участь зразковий ансамблю грузинського танцю «Сакартвело», бандурист, композитор, лауреат міжнародних конкурсів – Георгій Матвіїв. Та головною зіркою вечора стала відома українська виконавиця – Оксана Муха.
Концерт честь Дня Матері організували спільними зусиллями керівництво НВК ім. Чорновола, представники кількох партійних об’єднань, ОПЗ та Адміністрація портів України.

IMG_1884.jpg — 176.10 Kб

На фото: Георгій Матвіїв - бандурист, композитор, лауреат міжнародних конкурсів.

IMG_1886.jpg — 180.06 Kб

На фото: зразковий ансамблю грузинського танцю «Сакартвело»

IMG_1898.jpg — 207.00 Kб

На фото: зразковий ансамблю грузинського танцю «Сакартвело»

IMG_1902.jpg — 153.70 Kб

На фото: зразковий ансамблю грузинського танцю «Сакартвело»

На сцені Палацу «Дружба» протягом двох годин вистрибувала енергія виконавців грузинської та української культури. Подякували матерям за їхню любов, терпіння, надію на світле життя виконавці яскравих грузинських танців, авторського та класичного виконання творів на бандурі, а також справжнім українським та лемківським співом. 

                       

З Оксаною Мухою, яка подарувала южненським глядачам українські пісні, «Re:пост» поспілкувався після її повернення з Парижу, де вона брала участь у благодійному концерті. Організував концерті Український католицький університет. Оксана співала на заході у підтримку учнів цього навчального закладу.

У Южному львівська співачка - Оксана Муха вже вдруге. Минулого року вона вже виступала на сцені Палацу на 20-річча НВК ім.Чорновола. Цього річ, як розповіла Оксана у інтерв’ю, вона привезла нові пісні, у яких розкриті глибокі теми людських почуттів.

IMG_1928.jpg — 187.27 Kб

На фото: Оксана Муха - українська співачка, володарка Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик

Чому не виконуєте сучасну музику, а виключно композиції у класичному українському стилі?

- У кожного є свої смаки, я закінчила консерваторію по класу скрипки, тому не має нічого дивного що маю певну позицію щодо відчуття музики. Розумію, що можна воліти до більш естрадного виконання – синтезованих звуків, ньюейджів і тому подібного. Але думаю, що на сьогоднішній час цього є досить. Я прихильник більш академічного виконання. Звичайно я експерементую, але важливо - Це глибокий зміст, аранжування композиторів мого світу, скажімо так… Мій внутрішній світ і звук, який Господь дав – це є спів ліричний. Моєму серцю є близька лірична, змістовна пісня. Також я співаю і щось веселе, легке, але не хочеться відходити в легковажний вимір. Хочеться, щоб пісня була фундаментальною, от раз і на все життя:)

                        

Чи багато у вас концертів, тому що ваша пісня така, яка має подобатися широкому загалу?

- Ну тут простий такий ключ є – це наша пісня, оскільки ми живемо на цій землі, наскільки б не змінювали нашу свідомість, все одно те, що у нас в крові – воно підсвідомо передається.

Чи часто вас запрошують на концерті?

- Я не можу сказати, що у мене такий напружений графік. Зараз з’явилося більше концертів, я дуже радію з того. Це результат моєї десятирічної праці. В основному я зосереджена у Львівський області, Києві. Минулого літа була в Чикаго, восени знову в Чикаго, Сиракузах і Нью-Йорку. Взимку мала сольний концерт у Львові "Різдво в опері", весною була Канаді, зараз в Парижі, літом їду на Великий фестиваль що у Союзівці в Амерці, в Одесі була, у вас в Южному.

IMG_1924.jpg — 164.51 Kб

На фото: Оксана Муха - українська співачка, володарка Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик

У розмові виявилося, що Оксана Муха постійно бере участь у благодійних акціях – бере участь в концертах, на яких збираються кошти для дітей, яким потрібна трансплантація органів. У червні відбудеться концерт у її рідному Львові, де благодійна організація «Відкриваємо серця» на чолі із Юрієм Федечко будуть намагатися зібрати кошти для допомоги хворим дітям.

                     

Також Оксана буває на Сході України та підтримує своїм співом українських військових:

- Я була у Запоріжжі, Дніпропетровську, також виступала перед хлопцями на нашому Яворівському полігоні (Львівська область, - від ред.) Хлопці хочуть світла, вони хочуть відчувати, що про них думають. Нещодавно я була у наших десантників. Мене сказали, що з їх попередніх ніхто не повернувся живий з передової. А я стою співати хлопцям і розумію, що це дуже складно - підбадьорювати їх – це страшно і непросто…

IMG_1932.jpg — 161.76 Kб

На фото: Оксана Муха - українська співачка, володарка Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик

Як ви відчули Южний за рік він змінився, мабуть по іншому вас сприймали на концерті?

- Я не можу сказати, що він змінився – я просто була заворожена вашими людьми. Пані Лесею Чайківською і паном Тарасом і пані Марією, яка приготувала прекрасну вечерю. Я рідка зустрічаю, щоб люди хотіли подякувати і поспілкуватись, і були такими відкритими. Між них відчуваєш так – ніби все життя знайомі. Це те, чим мене вразив Южний. Мені дуже подобається і я зворушена, що дітей підготували до мого приїзду. Коли вийшла на сцену – вони вже знали хто я. Це дуже круто, я дуже вдячна! Для виконавця це дуже важливо, коли ним дорожать, тоді хочеш віддати все, що маєш!

Які плани на подальші приїзди до Южного? Чи вони є взагалі?

- Я готую компакт авторських творів на слова Ліни Костенко, Рути Вітер, на мої слова та музику, які аранжі чує Дмитро Кацал. Але я не давала зараз цих пісень тому, що хочу приїхати до вас і презентувати їх окремо. Дуже сподіваюся до вас на Різдво потрапити. У мене є особливий Різдвяний диск. Кілька років я збирала колядки, щедрівки – вони особливі. І геніальні аранжування. ЇХ робила людина, яка мислить не так, як всі. Не має штучних звуків – це живий оркестр там все на почуттях на емоціях дуже по-українські.

IMG_1933.jpg — 165.81 Kб

На фото: Оксана Муха - українська співачка, володарка Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик

На останок інтерв’ю Оксана Муха побажала южненцям берегти свою культуру та Україну:

- Хочу, щоб южненці лишалися такими ж світлими, бажаю, щоб був спокій, добробут, щоб були впевнені в завтра, могли будувати своє сьогодні, щоб діти були здорові при сонці, при морі. Дуже вдячна всім, хто намагається спілкуватися українською мовою. Адже українська мова – це наша ідентичність. Україна це - українська мова, українські традиції. В цьому наша сила.

 
 
Яндекс.Метрика