Re:пост

joomla

В Южному з успіхом пройшла вистава «Паралельність», режисером якої стала талановита Ольга Хаборська.

golovna_paralel.jpg — 88.96 KбВ палаці культури «Дружба» ОПЗ 8 квітня пройшла прем'єра естрадного спектаклю режисера Ольги Хаборської. За авторським задумом на сцені четверо акторів розповіли та показали унікальну історію кохання двох людей та їхнього зв'язку із своїми душами. Проникливість спілкування героїв та їхньої суті допомогли створити хореографічні колективи, вокальні ансамблі, студія бального танцю, народний ансамбль та актори театральної студії Палацу культури "Дружба".

Історія про любов та зв'язок людини з її тонким виміром прийшла, як ідея режисеру спектаклю Ользі Хаборській після того, як вона почула пісню Христини Соловій «Твоя душа». Оля вкотре почала замислюватися над суттю людських відносин і вирішила зробити виставу, де глядач зможе побачити, уявити те, що відчувають людські душі протягом життя, а особливо у період випробувань любов'ю. Таку паралель вона проводить протягом всього дійства.

На сцені глядачу пропонувалось подивитися історію життя двох героїв з моменту, коли вони з’являються на Світ до моменту осмислення ними свого буття.

vistava_1.jpg — 96.11 Kб

vistava_5.jpg — 92.64 Kб

Глядачу випала непроста задача, адже головні герої більшу частину вистави мовчать і висловлюють свої почуття через пластику та естрадні номери. Говорять за людей їхні душі. Кульмінацією вистави стає момент, коли люди втрачають зв'язок із своїми душами та перестають їх чути. Втративши унікальну можливість чути один одного, пробачати, довіряти – вони стають самотніми. Темний одяг на героях – символ трагедії та переломного моменту дії. Проте автор дає шанс закоханим на спасіння. У фіналі двоє людей зривають чорний одяг, доводячи тим самим, що готові прожити небесну любов на землі.

vistava_4.jpg — 90.89 Kб

vistava_7.jpg — 94.00 Kб

Такий непростий художній задум обрала випускниця театрального факультету Харківського інституту мистецтв - Ольга Хаборська. Як розповіла режисер, цей спектакль її дипломний проект. Незабаром Оля завершить навчання у ВИШі і повністю порине у велике творче майбутнє. Режисер театральної студії «Рампа» Олена Назарук, як наставник, і колишній вчитель Олі, близько 10 років спостерігає за тим, як ця дівчина з юної актриси стала справжнім творцем, який не тільки здатен на геніальну ідею, а й може втілити в життя весь процес будування складного механізму театральної постановки. Пані Олена брала участь у першому спектаклі Олі, який був представлений у 2016 році. На цей раз вона не брала навіть участі в процесі. Вперше побачила спектакль на здачі проекту перед комісією. Олена каже, що надзвичайно хвилювалась:

- Мене "тіпало" на здачі, аж підкидало, дуже переживала. За всіх, хто грав. Хотілося, щоб все було – супер. Оля дуже педантична до всього від технічної роботи до творчої. Я завжди захоплююсь тим, що вона все чітко, виверено відпрацьовує. Я вперше все побачила, коли була здача на художній раді. Я на все звертала увагу. Вона – великий молодець! Вона все нове впитує, як губка. Всі бажають їй наступну постановку в Києві, але я вважаю, що вона може все робити для своїх. Бо наші глядачі мають право бачити її талант тут. Адже її бачення завжди є креативним і вона здатна з любого матеріалу зробити щось нове.

Атмосфера в залі після спектаклю говорила сама за себе. Овації та оплески, слова подяки, квіти – ціна за натхнення, недоспані ночі, хвилювання, безкінечні репетиції та сподівання, що тебе зрозуміють, що все заплановане відбудеться, всі актори відіграють свої ролї натхненно на високій ноті. Про долю своїх спектаклів Ольга Хаборська каже, що хоче показати їх на інших майданчиках України. Розпочати цей процес планує після захисту диплому.

Нагадуємо, що перший спектакль "5 жінок", де Ольга Хаборська стала режисером та сценаристом пройшов навесні 2016 року в Южному

vistava_6.jpg — 89.37 Kб

В спектаклі "Паралельність" взяли участь: головні герої: Марія Верхняк, Костянтин Сологуб, Галина Говда, Володимир Курбатов, хореографічний колектив сучасного танцю My way, вокальний ансамбль Юність«, студія бального танцю «Fly dance», «Народний ансамбль бандуристів та обрядової пісні «Заграва», «Зразковий» дитячий ансамбль танцю «Чудасія», актори «Народного «Театру-студії «Рампа», Оксана Мазуренко та Ніна Кіторага.

 
 
Яндекс.Метрика