Re:пост

joomla

Благу вість почули глядачі на концерті духовної музики у суботу.

IMG_9346.jpg — 41.40 KбНародний хор духовного співу «Блага вість» порадував шанувальників серйозною музикою  українських музичних творів високої релігійної тематики. 13 квітня, на сцені паркетної зали ПК "Дружба", протягом двох годин, на одному диханні прозвучали найвідоміші композиції видатних українських композиторів, письменників, філософів.  А також твори відомих южненських авторів та народні українські духовні співи в обробці керівника колективу, майстра та диригента Володимира Васильовича Петровського.  

  

Хор «Блага вість» з’явився у Южному в 1992 році, керівниками колективу є Володимир Петровський та Оксана Петровська. Творче подружжя виховало за ці роки чимало справжніх прихильників серйозної музики, як в колективі так і в глядацькій залі. Зараз колектив ділиться на дві частини – дитячий - «Промінець» та дорослий - «Мрія». Головним напрямком хору «Блага вість» є академічний спів.

Для масового глядача та слухача така музика, на перший погляд є складною. Проте великий досвід керівництва колектива, родиною Петровських, доводить просту істину – «Якби наш край не мав такої скарбниці пісень, я б ніколи не зрозумів історії його, тому що не збагнув би минулого…» М.В. Гоголь. Саме проаналізувати українську історію, почути і дізнатися, на прикладі пісень, духовну спадщину українського народу, пропонували слухачеві керівники та хористи колективу «Блага вість». Для самого хору - це перший концерт української духовної музики.

18 композицій у виконанні «Мрії» та «Промінця» підкреслили глибинний зміст великих оповідань авторів: М. Лисенка, М. Леонтовича, К. Стеценка, С. Людкевича, В. Барвінського, Я. Яциневича, Г. Сковороди, а також відомих южненців В. Петровського, Н. Любки, та С. Мудрик. До речі, в Тернопільській державній філармонії вже виконують духовні твори южнеських поетів та композиторів.

Дитячий колектив «Промінець» створений  відносно недавно, професійно та відверто виконував прекрасні твори: «Христос народився», «Дитяча молитва», «Небесна країна»,  «Сонячний дощ».

Щоб співати серйозну духовну музику потрібно наповнювати себе не тільки вивченням складних текстів та роботою над вокалом. Необхідно наближатися до Бога і розумом, і вчинками. Тільки у такому поєднанні божественна музика має викликати віру у дійсність того, що відбувається на сцені.   

Початок концерту відбувся під гімн (урочистої, хвалебної пісні) Отче Наш. Протягом концерту слухачі почули відомі та невідомі духовні твори, дізналися історію виникнення колективу «Блага вість», почули від пана Петровського розповідь про його появу у Сичавському шкільному хорі. Колишні хористи цього колективу теж відвідали концерт свого керівника Володимира Петровського. Южнеські поетеси Надія Любка та Світлана Мудрик теж були присутні на концерті.

Маленька, проте повна зала, протягом концерту тільки підкреслила унікальність, своєрідність та необхідність подібної музики. Адже високе мистецтво має бути камерним.

Народний колектив «Блага вість» є лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів, в його творчій скарбниці близько 100 музичних творів. Протягом 20 років наполегливої творчої праці хористи набули високого професійного рівня та відкрили для Южного іншу культурно-історичну грань світової музичної спадщини.  

 
 
Яндекс.Метрика