Re:пост

joomla

Голова Фонду держмайна прокоментував ухвалу Стокгольмського арбітражу щодо ОПЗ

opz_zayavka_bil.jpg — 49.85 Kб

Голова Фонду держмайна, Ігор Білоус, вважає, що переклад ухвали Стокгольмськлого арбітражу, який з’явився в ЗМІ, неправильний. Про це він написав на своїй сторінці в «Фейсбук». Зокрема, Ігор Білоус підкреслює, що «ухвала арбітражного суду не має жодного відношення до приватизації».

Згідно повідомлень, які з’явилися в українських ЗМІ, з посиланням на прес-службу Group DF, Стокгольмський арбітражний суд заборонив ВАТ «ОПЗ» відчуження необоротних активів до 31 серпня 2016 року.

«В ухвалі йдеться про наказ утриматися від відчуження НЕРУХОМОГО майна ОПЗ, яке насправді ніхто відчужувати не збирався. Навіть реструктуризація боргу, яку ми активно обговорювали впродовж останніх місяців на засіданнях робочої групи з USAID, не передбачає дій з нерухомістю заводу». – написав Ігор Білоус на своїй сторінці, реагуючи на отримання ухвали Стокгольмського арбітражу.

До арбітражу звернулася холдингова група «Ostchem»,  що входить до складу фінансово-промислової компанії «Group DF» Дмитра Фірташа. На офіційному сайті компанії зазначається:

«Компанія Ostchem Holding Limited звернулася в Стокгольмський Арбітраж для захисту своїх прав щодо боргів, сформованих ОПЗ перед підприємствами Групи, враховуючи значний обсяг вимог, приватизацію підприємства, що готується, і зростаючі ризики неповернення боргу. Зокрема, компанія Ostchem Holding Limited стурбована збільшенням кредиторської заборгованості ОПЗ за рахунок залучення кредитів від державних банків».

Сума боргу за газ ОПЗ перед компанією складає 193 млн доларів (без урахування штрафів, пені та інших втрат), зазначається на сайті.

«Хочу, щоб усі зрозуміли, що борг перед Group DF не є новиною ні для ОПЗ, ні для ФДМУ, ні для Уряду, ні для потенційних покупців. З появою цієї ухвали Стокгольмського Арбітражу, яка визвала такий ажіотаж, насправді нічого не змінилося. Ми як шукали, так і шукаємо шляхів вирішення проблеми, розуміючи при цьому, що борг не заважає приватизації. І усі інвестори це розуміють», - написав Ігор Білоус.

Голова Фонду держмайна зауважив, що ухвала Стокгольмського арбітражного суду не є обов’язковою до виконання, поки її не затвердять у місцевому суді. Ігор Білоус висловив сподівання, що ця інформація не відлякає від аукціону великих покупців.

 

Нагадуємо, що приватизацію ВАТ «ОПЗ» у Фонді держмайна України запланували провести цього року. Оголосити про конкурс мають у травні, провести аукціон хочуть в середині червня.

 
 
Яндекс.Метрика