Re:пост

joomla

На ОПЗ була делегація від Фонду держмайна, представників давальницької схеми та представник посольства США

Golovna_OPZ.JPG — 82.82 KбВпливові на майбутнє ОПЗ гості, прибули на підприємство 21 квітня. Директор компанії «ЕРУ ТРЕЙДІНГ», яка працює з ОПЗ за давальницькою схемою протягом трьох місяців - Андрій Фаворов, відвідав завод вперше. Заступник Фонду держмайна, Володимир Державін, після екскурсії підприємством відверто сказав, що з приводу приватизації ОПЗ була допущена помилка. Під час підготовки ОПЗ на приватизацію Фонд не розраховував на те, що підприємство не приватизують.

Представник посольства США, пан Даніель, сказав, що прозора приватизація цього підприємства стала б прикладом того, що в Україні відбуваються реформи. А також підкреслив, що у ОПЗ великий потенціал. 

Також до складу делегації увійшли заступник голови Одеської області, президент компанії «Одесагаз», представник компанії «Транс Амонія», Южненський міській голова, представники адміністрації ОПЗ та журналісти Інтернет-видань України та Америки.

Екскурсія на підприємстві відбувалась у цехах. Гостям показали «серце» заводу – виробництво аміаку. Після відвідання цеху "Аміак 1", делегація відправилась на "ЦВО" – цех водообробки. Там начальник цеху розповів гостям про технологічні тонкощі очищення стічних вод для процесу виробництва.

OPZ_7.jpg — 94.62 Kб

OPZ_10.jpg — 95.75 Kб

OPZ_2.jpg — 84.71 Kб

Фінальним етапом екскурсії стала диспетчерська, в якій гостям показали та розказали, як контролюється робота всього підприємства в автоматизованій системі, де можна побачити роботу всіх цехів заводу та процесу перевантаження продукції на судна. А також контролювати безпеку підприємства.

OPZ_6.jpg — 78.51 Kб

OPZ_3.jpg — 86.46 Kб

Завершилась зустріч спілкуванням учасників делегації, де вони мали можливість висловити свою точку зору, щодо роботи ОПЗ у майбутньому, озвучували плани і на 2018 рік. Кожен член делегації висловив слова надії на подальшу успішну роботу заводу допомогу держави у цьому процесі.

OPZ_8.jpg — 85.10 Kб

Виконуючий обов'язки директора ОПЗ – Сергій Назаренко розповів присутнім про проблематику, яка склалася на підприємстві у 2017 році. Як підкреслив в.о. директора, у наслідок зупинення виробництва на заводі, з січня звільнилося 230 робочих. 37 з них – оператори виробництва аміаку, 43 професіональних робітника – слюсарі, енергетики, які є унікальними спеціалістами. Це пов'язане з тим, підкреслив Сергій Назаренко, що на початку року підприємство працювало по скороченому графіку роботи.

- Ми змушені були працювати по триденному графіку, виплачували 50% зарплати. Але Фонд Держмайна зробив багато по створенню умов для подальшої роботи підприємства. Розглядалися різні варіанти майбутнього – передача в оренду, в управління та інше, а також варіант з давальницькою схемою роботи підприємства. У результаті 24 лютого єдина пропозиція, яка була від підприємств – це пропозиція групи компаній «ЕРУ ТРЕЙДІНГ», «Еру менеджмент сервіс», які пропонували роботу по давальницькій схемі. 5 березня ОПЗ почало працювати, запустили завод. З цього дня на підприємстві вироблено 75,9 тисяч тон аміаку, карбаміду 101,9 тисяч тон. На внутрішній ринок було відвантажено аміаку – 2,6 тисяч тон, карбаміду – 4,97 тисяч тон, на експорт було відвантажено 32 тисячі тон. Працівників перевели на повний режим роботи, відновили рівень заробітної платні, а також завдяки повноцінній роботі ОПЗ почали поповнювати місцеві та державний бюджети, - зазначив в.о. директора ОПЗ Сергій Назаренко.

Наприкінці своєї промови очільник підприємства - Сергій Назаренко, підкреслив, що однією з цілей та задач, які ставить для себе Одеський припортовий завод є – внутрішній ринок. Українські аграрії мають купувати добрива, які виробляє місцеві підприємства такі, як ОПЗ, а також наповнення ринку саме українською продукцією підійміть виробництво та підтримує його. Ніякої різниці на ціни добрива російського та українського не було, зазначив Сергій Назаренко. Єдине, що заважало реалізації продукції заводу - це його зупинка та припинення виробництва, адже з січня підприємство не працювало. З осені 2016 року на підприємство були завезені близько 500 тисяч тон карбаміду російського виробництва. Як би не складні умови, в яких опинився завод з 2016 - 2017 , таку кількість добрива ОПЗ виробило би самостійно. Також, Сергій Назаренко у своїй промові звернувся до представника Фонду держмайна і підкреслив, що наступним кроком для ОПЗ буде робота у напрямку розширення ринку, у тому числі  з урахуванням мита на завезення карбаміду та інших добрів в Україну. Адже Україна здатна заповнити свій власний ринок добрив продукцією, яку можуть виробляти наші підприємства. 

Детально інтерв'ю керівника компанії, яка взяла участь у давальницькій схемі, а також  заступника Фонду держмайна – у нашому наступному матеріалі.

 
 
Яндекс.Метрика