Re:пост

joomla

Планування на перспективу. Порт «Южний» готується до збільшення об’ємів вантажообігу.

DSC02990_narada.jpg — 25.34 Kб

Нарада під головуванням віце-прем’єр міністра відбулася в порту «Южний». Олександр Вілкул прибув на підприємство 12 лютого.Віце-прем’єра супроводжували офіційні особи області та міста Южного. На нараду також прибули  народний депутат України Юрій Крук та заступник міністра інфраструктури Дмитро Демидович. 

Обговорювали офіційні представники перспективний план розвитку галузі та Южненського підприємства зокрема. В офіційні промові Олександр Вілкул розповів про перспективи розвитку державних портів і більше зупинився на роботі порту «Южний». Він наголосив на необхідності проведення модернізації перевантажувальних комплексів, портальних кранів та технологічного транспорту, а також оновленні портового флоту тощо.

Начальник порту «Южний» Олександр Лагоша доповів про необхідність проведення робіт з днопоглиблення в акваторії Малого Аджаліцького лиману, а також реконструкції підхідного каналу. Роботи мають бути завершенні до 2015 року. В результаті Южненське підприємство отримає статус найглибоководнішого порту Чорного моря і зможе приймати крупнотонажні судна дедвейтом до 200 тисяч тон,  з осадкою до 19 метрів. Роботи проводитиме ТОВ «Мебиус Констракшн Юкрейн». Акваторія порту матиме глибини до 21 метра і в результаті в обробці суден будуть виключені процеси довантаження  на рейді. На сьогоднішній день порт довантажує у відкритому морі більше 4 мільйонів тон вантажів на рік. Після проведення всіх робіт з днопоглиблення та реконструкції підхідного каналу порт «Южний» зможе збільшити об’єми вантажообігу до 90 мільйонів тон на рік.

 

Дмитро Демидович, заступник міністра інфраструктури, доповів про необхідність за півроку завершити процеси реорганізації державних портів. Це пов’язано з набуттям чинності нового Закону про порти, який передбачає розділення функцій із утримання та керуванням стратегічним майном портів, а це територія акваторій та гідротехнічні споруди. Ці об’єкти будуть передані на баланс портових адміністрації, що мають бути створені до 14 липня 2013 року. Решта майна (причали, перевантажувальні комплекси) залишатимуться на балансі державних портів, але з можливістю надавати ці території в оренду приватним підприємствам. Заступник міністра впевнений, що з набуттям чинності Закону про порти у галузі з’являться нові можливості з залучення інвестицій, що дозволить підприємствам реалізувати план модернізації та значно збільшити об’єми перевантаження.

 

Після наради офіційні гості взяли участь в урочистому піднятті прапорів на нових буксирах, що порт «Южний» придбав минулого року. Два буксирувальники обладнанні сучасними радіонавігаційними приборами, мають високе маневрування і здатні працювати в умова обледеніння лиману. Буксир «Борей» також у разі необхідності зможе брати участь в рятувальних операціях, і операціях з ліквідації різних забруднень в акваторії порту.

Особливе значення в портовому флоті має буксир «Володимир Іванов». Це найпотужніше судно Порто флоту. Його потужність – 5630 л.с., довжина – 32,7 м, ширина – 12,82 м, висота палуби – 5,35 м, осадка – 5,9 м. Судно збудовано за кращим сучасним проектом суднобудівної компанії «DAMEN SHIPYARDS» в румунському місті Галац. Головне завдання буксирувальника – обслуговування крупнотонажного торгового флоту, що обробляється в порту.

Проте велике значення для портовиків має те, що буксир носить ім’я людини, яку вони дуже цінують і поважають. Володимир Іванов очолював порт «Южний» 20 років. За цей час підприємство інтенсивно розвивалося, для працівників були розроблені високі соціальні стандарти. Велику увагу Володимир Іванов, як начальник порту приділяв розвитку соціальної інфраструктури. За час його керівництва в місті Южному з’явилися такі об’єкти як спортивно-оздоровчий комплекс «Портовик», пекарня «Южненська паляниця», дитячий садок, готельний комплекс, а також житлові будинки з квартирами для портовиків. Приділяв увагу Володимир Іванов і розвитку професійного спорту. Гандбольний клуб «Портовик» на сьогоднішній день одна з кращих команд України. Найбільш зворушливим моментом церемонії для портовиків стало те, що на причалі був присутній сам Володимир Іванов. 

По завершенню урочистої церемонії офіційні гості вийшли в акваторію Малого Аджалицького лиману. В лимані вже був вставлений землесос, який після наказу віце-прем’єр міністра розпочав роботи з днопоглиблення.  Вихід в акваторію делегація здійснили на буксирі «Володимир Іванов».

 

 

 

 

 
 
Яндекс.Метрика