Re:пост

joomla

Одеса: рятувальники навчають громаду діям у надзвичайних ситуаціях

Виховання підростаючого покоління в умовах безпечного суспільства – є головним завданням рятувальників та інших екстрених служб. Визначна роль  у цьому належить працівникам освітніх закладів, які щоденно працюють з молоддю та дітьми.

 

 25-26 лютого в Головному управлінні ДСНС України в Одеській області було проведено семінар-навчання керівників вищих навчальних закладів, директорів шкіл та дошкільних закладів м. Одеса. Навчання проводили представники ГУ ДСНС України в Одеській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, представники Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області.    Крім того, усім присутнім були роздані плакати попереджувального характеру для подальшого розповсюдження у навчальних закладах.   

25 лютого об 11.00 до ГУ ДСНС України в Одеській області завітали керівники та представники ВНЗ, коледжів, технікумів.

Розпочався семінар з доповіді т. в. о. заступника начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Юрія Крайдуби, який  розповів,  що зроблено службою з надзвичайних ситуацій та обласним штабом, під керівництвом Голови Одеської облдержадміністрації, у зв’язку з веденням на території області режиму підвищеної готовності.  Також до присутніх було доведено інформацію  про створення та  функціонування мобільних груп реагування на надзвичайні ситуації, роботу консультаційних центрів, перевірки захисних споруд, навчання населення основам цивільного захисту тощо.

Продовжився семінар доповіддю керівника прес-служби ГУ ДСНС України в Одеській області Майї Грінько, яка розповіла присутнім про функціонування інформаційного ресурсу на базі відомчого сайту Головного управління, де розміщено усю необхідну інформацію: від законодавчих основ функціонування режиму підвищеної готовності до наочної агітації. «Проведення таких заходів дуже важливе для  представників освітніх закладів,  які  щоденно працюють з молодим поколінням. Викладачі, вчителі, вихователі володіють майстерністю навчати і зможуть усі отримані знання передати дітям та молоді.  Саме  на них покладається основна роль у навчанні поведінці у випадку надзвичайних ситуацій», - додала Майя Грінько

Начальник сектора організації піротехнічних робіт Управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Белянін довів до присутніх інформацію про роботу фахівців піротехнічної служби та правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів сучасності та минулих війн.

 Викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Одеській області Анатолій Железняк довід до присутніх положення Кодекса цивільного захисту,  інформацію про роботу органів управління в різних режимах єдиної державної системи цивільного захисту. У ході семінару присутні ознайомились з основними діями  у надзвичайних ситуаціях техногенного, соціального та природного характеру.

Завершився семінар майстер класом завідувача навчально-тренувального відділу Одеського обласного  центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області Анжеліки Басаковської, яка навчила представників вищих навчальних закладів основам надання першої долікарської допомоги  потерпілому у разі виникнення надзвичайної ситуації. Анжеліка Басаковська наголосила, що йдеться саме  про надання  невідкладної допомоги,  до етапу доставки потерпілого у лікарню.  Зокрема, присутні мали змогу дізнатись про те, як діяти у разі зупинки дихання, при кровотечах різноманітного характеру, при пораненнях та опіках, та інше. Інструктор також розповіла про елементарні дії, які можуть стати чиїмось порятунком, такі як обезболювання, правильне здійснення бинтування та накладання джгута.

«Сьогоднішній захід  був дуже продуктивним. Дуже багато з того, що ми вивчали раніше, змінилось,  оновились нормативні акти, наочна агітація. Завдяки семінарам, які проводить служба з надзвичайних ситуацій ми отримуємо різнопланові знання, які доведемо до студентів», -    сказав проректор Одеської державної академії  технічного регулювання та якості Олександр Панченко.

 26 лютого понад 200 директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Південної Пальміри, також мали змогу ознайомитись з основними правилами та діями у разі виникнення екстрених ситуацій, який було проведено у конференц-залі обласного управління ДСНС.  «Захід був дуже корисний для всіх, ми отримали багато нової інформації. Також ми дізнались про можливість отримати завдяки інформаційному порталу необхідної інформації, яку ми використовуватимемо у роботі з учнями, особливо їм будуть цікавими і одночасно корисними фільми. Ми дізнались про те, як діяти у тій чи іншій ситуації, як поводитись з постраждалими, як реагувати на ті чи інші події. Інформація дійсно була дуже важливою. У нас щорічно проводяться дні цивільного захисту та тижні безпеки життєдіяльності, під час яких проводиться евакуація чи навчання з учнями. Завдяки рятувальникам, що беруть участь у таких заходах, діти мають змогу дізнатись про те, як діяти при пожежах та інших ситуаціях», - розповіла директор школи №107 Олена Гусейнова

27 лютого в будівлі Одеської облдержадміністрації рятувальниками було проведено-семінар з керівниками управлінь та відділів освіти Одеської області щодо основних аспектів роботи освітян, в рамках режиму підвищеної готовності. Розпочався захід  з доповіді начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Одеській області Андрія Галака, який розповів про роботу оперативного штабу, під керівництвом голови облдержадміністрації. Зокрема, довів до присутніх інформацію, що відтепер  Диспетчерська служба центру та бригада  медицини  катастроф чергує цілодобово в оперативно координаційному центрі ГУ ДСНС України в Одеській області. Фахівці медицини катастроф у випадку виникнення надзвичайних ситуацій виїжджають разом  з рятувальниками на місце події. Це допомагає врятувати багато життів, адже надання медичної допомоги потерпілому відразу на місці події є важливим фактором збереження життя і дозволяє уникнути дублювання дзвінків. Фактор часу у таких ситуаціях є вирішальним, тому прибуття на місце і рятувальників, і медиків є вкрай важливим.

Керівник відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю   обласного управління ДСНС Майя Грінько довела до очільників управлінь та відділів освіти інформацію про джерела отримання всіх необхідних матеріалів для подальшої роботи щодо навчання підростаючого покоління діям у надзвичайних ситуаціях.

Наступним блоком семінару став блок навчання щодо поводження з вибухонебезпечними предметами часів минулих війн та сучасних вибухових пристроїв та інших підозрілих предметів, які останнім часом все частіше виявляють мешканці Одещини.  Особливу увагу було приділено сучасним зразкам вибухових пристроїв та правилам поводження з ними.

Викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Одеській області Віталій Шведа ознайомив слухачів з основними діями  у надзвичайних ситуаціях техногенного, соціального, природного та воєнного характеру. Лектор акцентував увагу на функціонуванні системи оповіщення, що є найпершим кроком до порятунку, у разі виникнення загрозливої ситуації. Знанням та вмінням адекватно відреагувати на спрацювання сигналу «Увага всім» має володіти кожен.

Майстер клас з надання екстреної долікарської допомоги постраждалому у різних надзвичайних ситуаціях провела заступник директора Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги Галина  Раєвська. За словами  лікаря адекватно надана перша долікарська допомога у більшості випадків не лише рятувала життя, а й була запорукою уникнення інвалідності. «Обласний центр екстреної медицини  займається навчанням усіх верств населення. Вкрай важливо проводити такі заходи з підростаючим поколінням, тому що дітей швидко охоплює паніка, адже у них психіка ще не сформована повністю, тому ними володіє страх. А коли людина володіє знаннями – вона озброєна, її думки направлені на те, як правильно вчинити в певній ситуації  і врятувати життя собі і оточуючим», - пояснила Галина Раєвська.

Того ж дня було проведено семінар для керівників професійно-технічних та інтернатних навчальних закладів. А далі, у рамках затвердженого плану семінарів-навчання такі заходи буде проведено з керівниками шкільних та дошкільних навчальних закладів по всіх містах та районах області.

«Спільно з ГУ ДСНС України в Одеській області, ми розробили заходи щодо навчання населення в рамках введення режиму підвищеної готовності в регіону, які ми вже втілюємо в життя. Ми знаємо про безтурботність деяких наших громадян, тому і вважаємо, що сьогодні як ніколи ми всі разом ми – батьки, вчителі, діти повинні бути напоготові і звертати увагу на подібні навчання та наглядну агітацію, яку розповсюджується в області. Я вважаю це дуже важливим моментом, тому такі семінари буде проведено в усіх містах та районах Одеської області. Хто ж як не вчителі сьогодні будуть навчати дітей та батьківську громаду, як діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій», - сказала директор Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Тетяна Лазарева. 

 Прес-служба ГУ ДСНС України

 в Одеській області

 
 
Яндекс.Метрика