Re:пост

joomla

Біля Сичавки дайвери знайши фугасну бомбу часів Великої Вітчізняної війни (фото, відео)

IMG_0533.JPG — 14.61 KбТри дні тому в с. Сичавка проходила дорадча зустріч із координатороми ОБСЄ у питаннях надзвичайних ситуацій. Випадково, під час практичної частини, до служби "101" надійшов дзвінок від дайвера, про те, що саме в цій акваторії знайшли фугасну авіаційну бомбу часів ВВВ, вагою 50 гк.

Ця несподівана ситуація дала можливість прямо на місці вдоскоталити методи та засоби роботи у надзвичайних умовах мнесників.

Інформація про цю подію стала відомою "Re:пост" з сайту "Вестник Коминтреново". Але повну відповідь на те, що відбувалося у цей день, і як проходила операція по нейтралізації снаряду надійшла з офіційної сторінки "Державної служби з надзвичайних ситуацій"

13 травня 2014 р. в Одесі координатором проектів ОБСЄ в Україні було організовано дорадчу зустріч, у рамках спільного з Державної службою України з надзвичайних ситуацій проекту «Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн в акваторій Чорного та Азовського морів».

Метою зустріч було надання експертної допомоги з організації водолазно-піротехнічних робіт підрозділам ДСНС України Одеської області, що залучені до очищення чорноморських прибережних акваторій від боєприпасів. 

                                       0000.jpg — 11.37 Kб

                                  фото: "mns.gov.ua" 
Експертів Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування – Джастіна Сміта та Йорга Лоберта, національного співробітника проектів ОБСЄ в Україні  Антона Шевченко та головного фахівця сектору організації піротехнічних робіт ДСНС України Дмитра Чукавіна представники ГУ ДСНС України в Одеській області зустрічали в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення обласного управління. Міжнародні експерти провели огляд спецтехніки та обладнання загону, подивилися презентаційний фільм про діяльність групи піротехнічних робіт.

                                         4.jpg — 11.86 Kб

                               фото: "mns.gov.ua"

Практична частина дорадчої зустрічи проходила біля с. Сичавка Комінтерновського району, де на відстані 400 метрів від берега було виявлено 50 кг фугасну авіаційну бомбу часів  ВВВ.  Про небезпечну знахідку до служби «101» надійшла інформація від дайвера. Бомбу було знайдено поблизу затонулого судна «Новоросійськ» на глибині 8 метрів.

>Водолази-піротехніки на трьох човнах прибули до місця події та спустились на дно для пошуку боєприпаси. Здійснили  остропку бомби, частковий підйом на понтоні та транспортування до берегу. Там небезпечну знахідку дуже обережно завантажили до спеціального автомобіля для подальшого транспортування до місця знищення. Міжнародні експерти ретельно стежили за інструктажем, постановкою завдань та виконанням робіт з безпечного місця.

                                        7.jpg — 9.98 Kб 

                           фото: "mns.gov.ua"

Джастін Сміт, як фахівець  із операцій підводного розмінування на глибині до 100м,  Йорг Лоберт, як експерт з механізованих систем розмінування поділилися досвідом з одеськими піротехніками. «Фаховий рівень працівників групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Одеській області достатньо високий, але фахівці потребують додаткового підводно-пошукового обладнання  для великих глибин. Згідно нашого експертного висновку буде зроблено рекомендацію щодо надання допомоги одеським рятувальникам»,- такі висновки зробив експерт з механізованих систем розмінування Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування  Йорг Лоберт.

                 

Джерела: "Вестник Коминтреново""Державної служби з надзвичайних ситуацій"

 
 
Яндекс.Метрика