Re:пост

joomla

Командувач ВМС України Березовський порушив присягу і був відсторонений

Командувач ВМС України Денис Березовський склав присягу на вірність "мешканцям АР Крим та міста Севастополя"

Про це Березовський, призначений напередодні Турчиновим командувачем ВМС України, заявив перед численними камерами переважно російських телеканалів.

"Клянуся виконувати накази верховного головнокомандувача АР Крим та Севастополя…. мужньо захищати життя та свободу мешканців АР Крим та Севастополя",- зазначив Березовський.

 

Перед цим самопризначений прем'єр-міністр АР КРима Сергій Аксьонов  зачитав власний наказ: "Наказую усім військовослужбовцям ВМС Криму, які несуть службу на території Севастополя, вважати такими, що не підлягають виконанню будь-які рішення, накази та розпорядження самопроголошених органів та урядових осіб України, у  т.ч. і незаконно призначеного міністра оборони Тенюха І.І.".

"Не приймати до виконання будь-яких наказів про використання зброї до отримання моїх власних розпоряджень. Забезпечити обов'язкове виконання моїх наказів  як верховного головнокомандувача АР Крим та Севастополя", - зачитав Аксьонов.

Разом з тим, нардеп від Свободи Юрій Сиротюк заявив в ефірі Hromadske TV, що  командувач ВМС України Денис Березовський був відсторонений від займаної посади Ігорем Тенюхом ще вранці 2 березня - за наказ українським військовим частинам у Криму не чинити опору військам РФ і скласти зброю у разі блокування в/ч та містечок. 

"Щойно отримав інформацію від глави Міноборони Тенюха - інформація про те, що Березовський зрадив українську державу (як че почали масово поширювати російські ЗМІ) не відповідає дійсності. Ще сьогодні зранку (2 березня) він був відсторонений від займаної посади та обов"язків після одного дня перебування на посаді", - зазначив Сиротюк.

"На його місце був призначений в.о. – контр-адмірал Гайдук Сергій Анатолійович, який і керує ВМС України", - додав нардеп.

За його словами, відсторонений Березовський був за те, що зранку 2 березня дав наказ командирам частин, які знаходяться у Криму у випадку їх блокади та ізоляції з боку російський військових "не чинити жодного опору та віддавати зброю, амуніцію та все інше росіянам".

"Низка частин відмовилася це зробити, та повідомили про цей наказ особисто Тенюха, і він віддав наказ ще до обіду відсторонити Березовського", – додав Сиротюк.

Також він зазначив, що "сьогодні ведеться жорстка інформаційна війна": "Запевняю, жоден підрозділ, що знаходиться в Криму, жоден підрозділ ВМС не здався російським військам і не перейшов на бік нападника".

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження по відношенню до відстороненого комадувача ВМС України Дениса Березовського.

Про це повідомила заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Вікторія Сюмар на брифінгу у неділю, пише Інтерфакс.

За її словами, кримінальне провадження розпочато за статтею 111 кримінального кодексу "державна зрада".

Як відомо, Командувач ВМС України Денис Березовський склав присягу на вірність "мешканцям АР Крим та міста Севастополя".

 
 
Яндекс.Метрика