Re:пост

joomla

Студентам-бюджетникам більше не доведеться відпрацьовувати три роки за направленням

Першого липня, Верховна Рада України прийняла нову редакцію Закону про вищу освіту. Мінімальну стипендію на рівні прожиткового мінімуму та скасування трирічного бюджетного "рабства" обіцяють студентам наші можновладці, повідомляє сайт "20 хвилин".

Закон вступить у силу через місяць з дня його публікації. Проте цьогорічна вступна компанія проходитиме ще за старою системою.

Які зміни передбачає новий Закон? Зникнуть технікуми, училища та консерваторії. Замість них з'являться коледжі, інститути, академії та університети. Відміняються і державні рівні акредитації навчальних закладів.

Студентам доведеться звикати до нового поняття - одиниці виміру об'єму навчального навантаження студента, кредит якого зменьшиться з 36 до 30 годин.


Приємна новина і для тих студентів, які змушені були протягом трьох років відпрацьовувати державі за направленням. Відтепер для бюджетників скасовується трирічне "рабство".


Найцікавіше із науковими званнями: відміняється ступінь кандидата наук. Але вводяться ступені нові: молодший бакалавр, бакалавр, доктор філософії, доктор наук. Що таке молодший бакалавр, кому і коли його призначатимуть і навіщо він потрібен взагалі - поки що невідомо. Доктора філософії можна буде отримати одразу ж після магістра.


Мінімальну стипендію студентам обіцяють не менше рівня прожиткового мінімуму у їхньому регіоні. Виходячи з таких міркувань, їм світить біля 1200 гривень стипендії.


З'явиться Національне агентство із забезпечення якості освіти. Воно перебиратиме на себе значну частину повноважень самого Міністерства освіти.


Органи студентського самоврядування повинні приймати участь в управлінні ВУЗами.


З 2016 року діятиме новий механізм електронного вступу до вузів і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

Джерело: сайт "20 хвилин"

 
 
Яндекс.Метрика