Re:пост

joomla

Кабмін ухвалив 11 соціальних рішень, які стосуються понад 2 мільйонів українців

Кабінет Міністрів України на засіданні 13 березня  ухвалив 11 соціальних рішень, які стосуються  матеріального забезпечення понад 2 мільйонів  українців. На реалізацію прийнятих рішень з державного бюджету та фондів соціального страхування буде спрямовано понад 2 млрд. грн.

Зокрема, підтримано проект закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яким передбачено збільшення щомісячної допомоги для дітей-сиріт з інвалідністю на 894 гривні – з 2420 грн. до 3314 грн.

У сфері зайнятості Уряд затвердив порядок компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові високооплачувані робочі місця. За попередніми оцінками, прийняття цієї норми стимулюватиме додаткове створення понад 70 тисяч високооплачуваних нових робочих місць на рік.

Найбільше рішень – вісім – було ухвалено щодо посилення соціального захисту найбільш уразливих категорій громадян – інвалідів, ветеранів, малозабезпечених сімей. Поміж них – підвищення мінімальних пенсій інвалідам війни ІІ-ІІІ груп та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років. З 1 травня 2013 року у жодного учасника бойових дій в період Великої Вітчизняної війни, якому виповнилося 85 років, пенсія не може бути меншою 2548 грн.

Також збільшено щорічну разову грошову допомогу до 5 травня на 2013 рік ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань – у середньому, на 10%. Для прикладу, інвалідам війни І групи передбачається виплатити разову допомогу у розмірі 2 415 гривень – на 215 гривень більше, ніж у 2012 році.

Ще одним рішенням Уряду, посилено соціальний захист осіб, які постраждали на виробництві. З березня 2013 року щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві зростуть у середньому на 180 гривень – з 1210 до 1390 грн. Поміж інших рішень, ухвалених  13 березня, є і рішення щодо спрощення порядку надання субсидій. Відтепер люди отримають можливість брати довідки про доходи в одному місці – у Пенсійному фонді. Повідомляє Урядовий портал.

Джерело: www.radio-mb.com.ua

 
 
Яндекс.Метрика