Re:пост

joomla

Поїздка з Австрії до Южного ледь не завершилася бійкою. Батьки дізналися, що їх дітей везе водій-тиран.

vodiy_tiran_1.jpg — 41.85 Kб

Група юних пожежних повернулася додому. Збірна, яка складалася в основному з учнів НВК ім..В.Чорновола, брали участь у європейських змаганнях з пожежно-прикладного спорту. Продемонструвати високі результати юним спортсменам не вдалося. Проте найголовніше – це досвід спілкування з дітьми з різних країн. Зі змагань команда привезла незабутні враження, але не обійшлося без "ложки дьогтю". 

Щасливе повернення. Українська команда в Австрії брала участь у двох видах змагань. Перші, внутрішньокраїнні, відбувалися з 10 по 14 липня, другі – міжнародні, проходили з 14 по 18 липня. На внутрішньокраїнні  змагання з’їхалося більше 200 команд з 10 європейських країн. У цих перегонах українським спортсменам вдалося набрати 959,34 бали і за рейтингом опинилися всередині турнірної таблиці.

В інтернаціональному таборі у змаганнях взяли участь 9 команд з 5 країн. Конкуренція з кожним роком посилюється – розповідає «Re:пост» керівник української групи Михайло Келембет.  «Змагання йшли секунда в секунду, – каже Михайло – ми буквально три соті програли німцям, одній з австрійських команд - дві, чехам три секунди. Більший розрив по часу у нас з поляками – 14 секунд. Але вони виявилися беззаперечними цьогорічними лідерами». Українська команда посіла у міжнародних змаганнях з пожежно-прикладного спорту 7 місце.

Організатори для учасників змагань влаштували спеціальний режим дня: тренування, вільний час, а на третій день - самі перегони. У вільний час для дітей влаштовували спортивні розваги: стрільба з луку, стрибання на тарзанці тощо. Розважальна програма відбувалася в горах, в Альпах.

Фото з особистого архіву учасників команд

У спортивних таборах діти перебували два тижні. Проте найекстримальнішою виявилася дорога додому. 20 липня ввечері на проспекті Леніна на дітей вже чекали занепокоєні батьки. «Ми знаємо, що участь в таборах дітям дуже сподобалася, – розповіли «Re:пост» дорослі – вони навіть додому повертатися не хотіли. Але більше доби ми за них дуже переживаємо. Нам розповіли, що водій влаштував дітям справжню тиранію.»

Режимний автобус. Опускати спинки крісел, зупинятися на привали, слухати музику в навушниках, вживати печиво, вкриватися покривалом під час сну – все це в автобусі робити заборонено. Якщо ж хтось цих «правил» не дотримувався пасажири вислуховували брудну нецензурну лайку від водія.

Діти розповідали, що водій сварився з ними постійно. Навіть в таборі, в Австрії, він приходив до них і «виховував», вживаючи при цьому нецензурну лексику. Дорога назад з Австрії перетворилася на справжнє протистояння. Водію не сподобалося, що хлопчик слухав музику в наушниках. Він зупинив автобус, підійшов до хлопця, зірвав з нього навушники і наказав більше не слухати музику, бо висадить. У хлопця, який дістав печиво - вирвав пакет і викинув через вікно.

Справжнім потрясінням стало для всіх, коли довелося залишити на трасі чотирнадцятирічного хлопця. За планом маршруту автобус мав зупинитися у Львові. Там на підлітка вже чекали батьки. Проте водій, вночі, не зупинився. Прокинулися пасажири вранці, коли були вже за 150 кілометрів  від Львова. Водій не погоджувався навіть почекати маршрутку аби пересадити хлопця. Довелося, з погодження батьків, залишити дитину на трасі. На щастя, хлопець дістався Львова без пригод.

Таких історій учасники групи можуть розповісти безліч. Додому з Австрії діти привезли нерозпаковану їжу. Організатори для дітей підготували воду, хліб, сир, ковбасу та інше. Пайків вони навіть не торкнулися. Це через небажання водія зупинятися на привали, а коли вдалося добитися зупинки, то водій обмежував їх у часі.

Через постійну напругу керівники групи змушені були сваритися з водієм. Фрагменти сварок дітям навіть вдалося записати прихованою камерою. На одному з епізодів чути, як керівники сваряться з водієм, через те, що він не дозволяє опускати спинки сидінь.

 

По приїзду додому на автобус та водія на проспекті Леніна чекали не лише батьки, але й працівники ДАІ. Під час зустрічі не втрималися вже батьки. Вони висловили водієві своє незадоволення його поведінкою під час перевезення дітей. На відео видно, що чоловіки ледь тримали себе в руках аби не  вдарити водія.

Відео: Обережно!!! Нецензурна лайка!!!

Керівник групи зізнається, що натрапив на цього водія випадково. «Ми знайшли одну з фірм-перевізників по Інтернету, – розповів «Re:пост» Михайло Келембет – але буквально за кілька тижнів до від’їзду вступили в силу нові правила. Виявилося, що автобуси на 18 місць не можуть перевозити пасажирів до Європи. Довелося терміново шукати інший варіант. Знайшли приватного перевізника, не з Южного. Автобус хороший. Ось тільки його водій виявився неготовим перевозити дітей.»

Звернення до міліції. Після зустрічі дітей батьки пішли до Южненського відділу міліції для того, аби написати заяви. Проте в міському відділі заяви у них не прийняли, мотивуючи це тим, що водій на території Южного не скоїв ніяких порушень. З ним провели профілактичну бесіду і відпустили – розповів Михайло Келембет.

22 липня в Южненській міліції "Re:пост" розповіли, чому не прийняли заяви від батьків. Про це йдеться у матеріалі «В Южненской милиции объяснили, почему не приняли заявление от родителей, которые жаловались на поведение водителя».

 
 
Яндекс.Метрика