Re:пост

joomla

В дитячому садку Южного евакуювали дітей та загасили умовну пожежу.

Навчальна тривога пролунала у дитячому дошкільному закладі № 1 в 10.00, 11 вересня. Відпрацьовували відразу дві ситуації. Бригада Южненського відділення ДСНС виїхала за викликом «пожежа у дошкільному закладі», в дитячому садочку відбулася евакуація із застосуванням предметів захисту.

- Сьогодні відпрацьовували два плани евакуації. МНС відпрацьовувала план пожежегасіння, під час якої відбувається евакуація. Порт Южний відпрацьовував план евакуації із використанням засобів індивідуального захисту органів дихання і зору. І так як плани на 80% схожі, то вирішено було провести їх в один день – МНС відпрацьовує свої питання на цьому об’єкті, порт Южний – свої, - розповів «Rе:пост» Михайло Келембет, начальник сектору Цивільного захисту ДП МТП «Южний».

Пожежні приїхали швидко, але завадою на плановому під’їзді до садочку став припаркований біля воріт автотранспорт мешканців міста. Тож довелося оперативно змінити плани та під’їхати до іншого входу з протилежної сторони. Далі рятівники діяли за планом, умовно пожежа сталася у хореографічному класі дитсадочку.

Всіх дітей було виведено організовано. Вихователі на випадок надзвичайної ситуації мають надягти на дітей бейджики із ім’ям та засоби індивідуального захисту – марлеві маски. Ці предмети завжди знаходяться у приміщенні групи. Якщо у дитини ще немає бейджики, йому в кишеню вкладають записку із його особистими даними. Це необхідно аби не загубити дитину. Також вихователі беруть із собою пластикові стаканчики та воду, яка також зберігається про всяк випадок у групі.

До таких ситуацій дітей привчають у формі гри. Аби вони не боялися вдягати пов’язки, не лякалися дорослих, зовнішність яких змінюється із маскою.

- Дети спокойно воспринимают пожарную машину и пожарных. Воспитателями в этом направлении проводится большая работа. Иногда трудно работать с ясельками, ведь им еще эта ситуация незнакома – взрослый в повязках меняется в лице и это может напугать малыша. Поэтому для них проводится предварительная работа, в форме игры: «Давай спрячемся». Это нужно для того, чтобы в необходимом случае, можно было бы ребенку повязать повязку, и он спокойно реагировал бы на это, - розповіла «Rе:пост» Валентина Волканова, вихователь-методист.

 

Досить непростим для дітей є спуск пожарними сходами при евакуації. Сходи високі та лякають деяких малят. Тож у звичайні дні вихователі також намагаються привчити дітей до цієї конструкції, аби вони не панікували при необхідності такого спуску. Навіть на прогулянки малята іноді виходять саме пожежними сходами.

- Такі тренувальні заняття вони, по-перше, дітей організовують. Діти перестають боятися таких ситуацій, правильно ведуть себе. Ми побачили, що дії дітей були організовані. Для вихователів тренування дають практичні навички, - розповіла Валентина Щербакова, в.о. заступника директора порту «Южний» з соціального розвитку.

Після евакуації з будівлі групи дитячого садку направилися до гуртожитку порту. Це їхнє місце збору, визначене відповідними службами міста. У разі небезпеки діти разом із вихователями та іншими робітниками мають чекати тут на транспорт. По ідеї дітей мають вивезти автобусами за межі небезпеки.

Для малят підготовують також провізію та медикаменти, запас яких постійно має бути у повній готовності до евакуації.

-Ми розділили весь колектив на декілька формувань, які займаються кожен своєю справою. Є формування життєзабезпечення – це наш харчоблок, всі працівники якого входять у формування. Вони повинні нести запас, буквально на 1 добу, питної води або сік, і якісь сухі продукти, тобто печиво, вафлі, хліб, булочки для того щоб на перший випадок нагодувати дітей, якщо неможна повернутися в дошкільний заклад. Формування медичного забезпечення – це наш медичний персонал (старша сестра, медична сестра по догляду за хворими дітьми), вони несли аптечку швидкої допомоги. Є формування протихімічного захисту. Туди входить заступник завідувача, підсобні робітники, які перевіряють дошкільний заклад на закриття вікон, знеструмлення будівлі, відключення води і щоб ніхто не залишився в приміщенні, - повідомила Зінаїда Кучмей, завідуюча дитячим дошкільним закладом №1.

Після завершення навчальної операції старша група дитсадку «взяла в осаду» пожежну машину. Рятівники показували дітям оснащення та розповідали про його застосування. Дитячого захоплення удостоїлися всі речі пожежників: від шолому до чоботів.

Поміряти і сфотографуватись змогли навіть деякі щасливчики.

Захоплені «вау!» при кожній відкритій дверці «Rе:пост» зафіксував на відео. Усмішка появлялася навіть у самих рятівників, можливо згадували себе у дитинстві, коли так само прагнули торкнутися справжньої пожежної машини.

 
 
Яндекс.Метрика