Re:пост

joomla

На ганку Палацу культури згоріла декорація. Працівники впевнені у підпалі.

 25 квітня біля ПК «Дружба» сталася надзвичайна пригода – згоріла декорація у вигляді солом’яного коня із підводою.  Задимлення було настільки сильним, що у приміщенні Палацу культури спрацювала пожежна сигналізація та гучномовці, з яких повідомлялося про те, що гості закладу та працівники мають покинути приміщення.

Сталася пожежа приблизно за п’ятнадцять хвилин після 16.00. Пожежні приїхали швидко, полум’я загасили, але врятувати експозицію, звісно, не вдалося, через те, що складалася вона з легкозаймистих матеріалів.

Фото Надежды Мельник

Поруч із експозицією знайшли сірники. Солом’яний кінь стояв на Великдень на майданчику біля Палацу. Тоді він був основним героєм всіх об’єктивів, бо біля нього збиралися люди аби сфотографуватися, дітей підсажували верхи або до підводи.

Фото з Великодня, 21.04.2014

Згоріла коняка за лічені хвилини. Від високої температури навіть лопнув плафон під навісом ганку.

Символічно, що готували коня в якості декорації на Масляну, якої не відбулося через  трагічні події в країні. Вперше за багато років в Южному не було спалено чучела Зими.

На місце події відразу прибув директор ПК «Дружба», Петро Кутинець, який прокоментував подію вкрай емоційно:

- Мене  просто розриває зло на тих людей, які... Якби це була якась разова подія. Мені здається, що ми вже повинні бути готові до того, що в нас будуть постійно щось крушить, ламати, наче люди зло своє хочуть виплеснуть. Не знаю який негатив вони хочуть виплеснуть у ці руками зроблені чудові твори, я навіть не побоюся сказати цього слова.

- Призначення було саме що не на є – ми хотіли, щоб в цьому році, при підготовці до Масляної, щоб було свого роду щось незвичне, щось свіже, із декоративних елементів. Цю підвозу ми робили майже рік. Там точені деталі. Ремонтно-будівельний цех припортового заводу постарався. Ми по крупицях збирали, без креслень, просто інтуїтивно, люди хотіли щоб це виглядало класно. Зробили. Придумали цього коня, зробили його своїми силами, нарізали очерету на ставку, художники-декоратори зробили таке чудо. Масляної у нас в цьому році не було. Ми поставили в двір свій цю композицію. Прийшло свято Великодня, як декоративний елемент вивели її сюди, на ганок, щоб тиждень воно тут постояло. Не всі приходять на Великдень. Люди попросили, щоб воно постояло хоча б якійсь період, бо всім було дуже цікаво. Незвична композиція, незвична коняка, рік коняки, і ми залишили її спеціально для того, щоб люди могли сфотографуватися, щоб діти могли зрозуміти природній матеріал, солому, очерет... ну і от результат.

- Ще зовсім недавно ми таким зусиллям, таким величезним бажанням зробили в сквері кованих фігур альтанку музичну – «убекали» її буквально в дуже короткий термін. Ми робимо черговий елемент культурного простору для нашого міста, його знову «бекнули». Все дуже просто – ми не можемо поставити пожежника, щоб він цілодобово стояв біля цього. Те що це підпал немає ніяких сумнівів, тому що це відкрита площадка, тут немає електричного ніякого обладнання, ні підсвітки, воно не під козирьком ганку, щоб там могла, скажімо, тріснути лампочка і попало на солому. Ми це все передбачили, ми зробили все так, щоб було безпечно, перш за все, для людей. Ми спеціально не обносили його якоюсь огороджувальною конструкцією, щоб люди могли близько підійти, щоб дитина могла солому потрогати, коня за хвоста за погладити. І все це вилилося в те, що хтось шмальнув сірника і все...

- Всі ці події: вандалізм з кованими спорудами, підпал коня зараз, як відзначиться на подальшому житті творчості, це може означати, що подібних творів місто Южне вже не побачить, чи як?

- Ні. Звичайно, що ми будемо продовжувати робити, бо зараз просто говорить гнів, і образа за те, що люди як «пещерні», яким крім «пещери» нічого не треба: ні оці тюльпани, ні газони, ні красота, ні чистота міста Южного, а треба якась дика природа. На щастя, це ж не 20 чоловік палило, думаю, що це підлітки, безмозгла молодь, яка витратила максимум своїх здібностей на те, щоб чиркнути сірник і підпалити. У нас це пройде, так само як пройшло після розкуроченої альтанки музичної, пройде, ми будемо знову щось творити. Єдине, що, дивіться, нехай би то вночі щось розкурочили, та все одно мав би хтось це бачити, це підпалили вдень.

- Як працівники відреагували, чи перелякалися цього  діти, які зараз на заняттях займаються?

- Ні. Ми регулярно проводимо інструктаж по безпеці, в кожному класі передбачені гучномовці, які повідомлюють про ту чи іншу ситуацію. Коли воно швидко загорілося і вітер дим потягнув у приміщення, спрацювала пожежна сигналізація. Паніки ніякої не було, тому що вартові на вахтах були на своїх постах, робочих місцях. Відразу повідомили пожежній службі. Ті, хто був на першому поверсі  схватили відра, пожежогасники і бігли заливать, але це такий матеріал, що долі хвилини і все – дерево, очерет, солома, плюс вітер піддув і врятувати його було нереально.

- Камери спостереження є тут?

- Нажаль саме в цьому місці немає. Тут питання часу. Немає ще, але скоро воно буде, але вже коня і підводи більше не буде.

Поки що встановити підпалювача не вдалося. Але є інформація, що камери ФСК «Олімп» мають можливість наблизити зображення зі своїх камер, аби побачити, що і як відбулося перед тим, як загорівся кінь.

 
 
Яндекс.Метрика