Re:пост

joomla

Чому южненці вирішили вийти на пікет до виконкому 3-го липня


UyvjmN2FDTE.jpg — 31.08 KбДо початку сесії Южненського виконкому ініціативна група учителів, батьків учнів НВК ім. Чорновола та батьків учнів дитячої школи мистецтв, планує пікет. Головною вимогою пікетувальників є припинення розформування НВК, будівництво нового приміщення, яке було обіцяне раніше, збереження школи мистецтв у своїх стінах.

Раніше у виконкомі пройшло засідання, в якому брали участь директори чотирьох южненських шкіл. На засіданні керуюча справами Лариса Шегіда розповіла присутнім про можливість отримати державні кошти на, вже розроблений, проект реконструкції молодшої четвертої школи під дитячий садок. Ця пропозиція надходила з Міністерства інфраструктури. Южний міг би претендувати на суму 25 мільйонів гривен.

На таку суму планувалось відновити дитячий садочок, збудувати майданчики та побудувати міні-котельню, яка б могла подавати опалення на другу та молодшу четверту школу. Для того, щоб здійснити цей проект, було запропоновано розформування молодшої школи №4. Приміщення цієї школи, за планом, необхідно було б віддати на реконструкцію і перебудову для формування там груп дитячого садочка.

Дітей, які там навчаються, у ході обговорення, було заплановано перевести у приміщення Южненської дитячої школи мистецтв, яка колись була побудована, як молодша школа при ЗОШ №2. Саму школу мистецтв запропонували перерозподілити по всіх южненських школах. Цей план викликав обурення у керівництва НВК ім. Чорновола та вчителів школи мистецтва.

Також, на засіданні обговорювалось питання будівництва нової школи у 2-му мікрорайоні міста, але зі спортивним напрямком. Тарас Прокопечко, як директор школи, висловив своє незадоволення таким проектом. 

Але здійснення цього плану стало неможливе, тому що його не підписали на рівні Одеської обласної адміністрації. 

NBV6oID9SbE.jpg — 21.91 Kб

Вчителі та батьки дітей, які навчаються у НВК та школі мистецтв, все ж таки вирішили прийти на пікет, перед засіданням сесії. Тарас Прокопечко, впевнений у тому, що якби гроші були, то проект би здійснили, не враховуючи планів дітей, та батьків:

- Якби були гроші, то проблема би вирішилася. Ми живемо на порозі 21 сторіччя - так вже питання не вирішують. Ми хочемо звернути увагу на наше питання. Нам потрібна своя школа. Ми це просимо вже більше двох років. Треба робити проект, а потім, коли з'являються гроші - у нас уже є проект - ми готові. І потім, коли нам побудують школу, звільниться два приміщення під садочкі. Але у нас нічого не спитали...

За словами пана Тараса, у другому мікрорайоні  визначено місце, проведені геологічні роботи, приїжджали архітектори, які могли зробити проект нової школи. Але поки що справа не рухається вперед.

Керівників шкіл ознайомили із тим, що в цьому році зміни не відбудуться.

Але, як пояснили "Re:пост" у читвертій школі, саме недовіра до міської влади викликає бажання у людей влаштувати пікет, таким чином люди хочуть привернути увагу до актуальних міських проблем.

Також підготовлений лист, під яким є підписи батьків. 

Текст звернення:

"Володимире Миколайовичу!

Проходять роки, а Ви чомусь не можете вирішити першочергове завдання: побудувати в місті Южному комфортабельну українську школу. Головне, що є наповнення – сучасний демократичний навчальний заклад. Над цим наповненням упродовж 19 років натхненно працювали і продовжують працювати небайдужі, патріотичні вчителі.
У далекому 1995 році з нуля була створена справжня українська школа: демократична, з високим духовно-моральним наповненням, потужною навчально-технічною базою.
Директор НВК ім. В. Чорновола – пан Тарас Прокопечко створив унікальний навчальний заклад, у якому наші діти не тільки навчаються, а й здобувають найголовніші якості громадянина: відповідальність за долю держави, за долю міста, любов до рідної мови, культури, землі. Школа настільки затишна і відкрита, що в ній почуваєшся, як дома. Навіть нам, батькам, цікаво відвідувати свята, майстер-класи, брати участь у заходах, які постійно проводяться в НВК. Наша школа також виходить з різноманітними ініціативами і до южненців, дітки привчаються створювати навколо себе середовище творчості, вчаться бути частинкою громади, докладати свою лепту у загальну справу розбудови міста.
В останні роки батьків та вчителів дуже турбують небезпечні процеси, які відбуваються навколо навчального закладу: за рахунок розвитку нашого навчально-виховного комплексу розбудовуються групи дитячого садка.
Ми розуміємо, що місту потрібен ще один дитячий садок, але не розуміємо чому знищується українська школа! Наш заклад всупереч багатьом проблемам (два корпуси, відсутність спортивних залів, брак кабінетів) має велику популярність у місті і попит. Все це завдяки праці і ще раз праці вчителів та політиці школи, яка йде в ногу з життям. У нашому російськомовному місті це єдина школа з чотирьох, яка забезпечує україномовне середовище для дітей міста, які хочуть вчитися і спілкуватися державною мовою.
Наш директор пішов назустріч міській владі: зробив з НВО школу-комплекс, взявши дві групи дитячого садка та забезпечивши їх необхідними умовами.
Минулого року адміністрація школи входить у положення міської влади: бере ще дві групи дитячого садка, урізавши набір першокласників (набрано два класи замість чотирьох). Ви ж в свою чергу, Володимире Миколайовичу, під час зустрічі з батьками 26 березня 2013 року пообіцяли, що розпочнете роботу над побудовою нової будівлі для НВК ім. В. Чорновола.
Пройшов ще один рік. За цей час не просто не зроблено жодного кроку для побудови школи, а й під загрозою опинилася єдина українська школа в місті!
Через те, що Вам «засвітили» кошти з обласного бюджету на дитячий садок, Ви пропонуєте виселити початкову школу і розпочати ремонтні роботи по переобладнанню нашого корпусу під дитячий садок. Ваша ідея вбивча!
Нас лякає те, що слова міського голови розходяться зі справами, наприклад, Ви обіцяли, що труднощі пов’язані з тим, що школа переповнена і немає жодного кабінету, який можна було б використовувати під спортивну залу, будуть вирішені, що Ви забезпечите школу альтернативною спортивною залою. Але упродовж року наші діти знову займалися фізкультурою на вулиці або у пристосованому приміщенні (яке вже з наступного навчального року буде використано під клас).
Чому міська влада не може вирішити таке просте завдання: забезпечення учнів спортивною залою? Чому при розгляді питання майбутнього НВК ім. В. Чорновола не враховують думку вчителів, дітей та батьків?
Із новин ЮТБ «МіГ» ми дізналися, що кошти на ремонт корпусу НВК під так би мовити дитсадок з обласного бюджету не виділено. Але незважаючи на це, ми переконані, що загроза знищення школи залишається! Ви не робите жодного кроку на втілення своєї обіцянки: побудувати нову будівлю.
Вимагаємо:
1) у терміновому порядку розглянути питання про побудову НВК імені В. Чорновола;
2) забезпечити дітей під час уроків фізкультури у холодну пору року спортивним залом;
3) забезпечити дітей садка, який у складі НВК імені В. Чорновола, ігровими майданчиками!
Своїм зверненням хочемо донести Вам нашу позицію: зі своїх шкільних приміщень ми нікуди не підемо доти, доки нам не побудують нову повноцінну будівлю під НВК імені В. Чорновола.
Чекаємо на відповідь та конкретні дії.

З повагою,
батьки та учні НВК імені В. Чорновола"

 
 
Яндекс.Метрика