Re:пост

joomla

Южне втрачає особливості своєї візитівки. ГК "Портовик" на межі зникнення

Місто Южне поступово, один за одним, втрачає козирі своєї візитівки.

На жаль, на стадії знищення професійна гандбольна команда, яка віддано десятиріччями приносила славу як маленькому місту Южному, так і всій Україні.

ГК «Портовик» існував за спонсорської підтримки порту «Южного». Для великих підприємтств міста капіталовкладення у розвиток професійного і аматорського спорту завжди були фактором престижу і елементом гордості.

Цього року виникли проблеми із фінансуванням гандбольного клубу. Лише у вересні громада дізналася з офіційних джерел, що гравці «Портовика» вже протягом чоторьох місяців не отримують заробітної плати, а сезон під загрозою зриву.

- У мене була нарада, з представниками клубу, де був Гордієнко, директор клубу, наші начфіни, був Богуш, Майя Петрівна (*ред. – Наконечна М.П., начальник Управління ОКСМП Южного). Мусив бути Максим Анатолійович Широков, він не прийшов, але я з ним в телефонному режимі розмовляв по гучномовцю. І також я був напередодні в начальника порту по цьому питанню, - розповів міський голова.

- Ми прийняли таке рішення, щоб любим чином зберегти клуб. Команди вже не буде. Я думаю, що навряд чи ми можемо грати на чемпіонаті України. Я думаю, що взагалі чемпіонату України, може, і не буде. Тому що там було 6 команд, якщо ми не будемо, то 5 команд, три із них з Запоріжжя – це першість Запорізької області , а не чемпіонат України. Буде засідання Федерації гандболу України і буде обиратись новий голова Федерації. Є така домовленість, для того, щоб зберігти чемпіонат України, це залежить від нашої команди, що він (*ред. – голова ФГУ) особисто буде вести розмову з Міністром транспорту... Хоча з Міністром транспорту розмовляв і Гриневецький, як президент Федерації гандболу в Одеській області, я говорив з першим заступником міністра, губернатор говорив з міністром, я писав листи губернатору і він з тими листами їздив до міністра і так далі...На першому етапі всі підтримували, але воно потім  зійшло на «нєт» і, практично, всі відійшли від цього питання. Починаєш говорити з кимось, то всі говорять: «Йде війна, про шо може йти мова, про який гандбол?». Тому ми прийняли рішення, що ми по-любому збережемо клуб. Не будемо грати на чемпіонаті, але клуб треба зберегти. Там треба сьогодня десь більше 230-250 тисяч для того, щоб розрахуватись з податками, з пенсійним фондом, з людьми, які працювали там. Думали про варіанти, що може в «Спорт для всіх» їх перевести, але нам державою заборонено збільшувати штатний розклад і кількість людей, це бюджетні кошти. Я думаю, що ми клуб збережемо, а от грати на чемпіонаті вони навряд чи будуть...

- Тобто професійної команди більше не буде?

- Клуб ми збережемо до кращих часів, закінчиться війна, дай Бог, економіка відновиться і будемо продовжувати. Але якщо ми сьогодні клуб просто закриємо, розформуємо, ми вже потім його  не створимо ні при яких обставинах, це, практично, буде неможливо, - Володимир Новацький.


Для повноцінного функціонування ГК «Портовик» необхідна сума у 8 мільйонів гривень на рік. Порт «Южний» в цьому році виявився неспроможним забезпечувати свою команду у такому розмірі.

Становище клубу ускладнюється ще й тим, що Южненський філіал «Адміністрації морських портів України» на чолі із Максимом Широковим подав до суду на ГК «Портовик» через заборгованість по сплаті рахунків за оренду зали. Абсурдність ситуації ще в тому, що президентом гандбольного клубу є сам Максим Широков, як зазначив міський голова, виявляється, що він судитиметься «сам із собою».

Відповідальність за подібні рішення управлінці та керівництво підприємства покладають на Міністра транспорту, мотивуючи неможливість порятунку команди, відсутністю згоди від міністерства. Суди із командою міський голова пояснив необхідністю діяти згідно Законам України.

Тим часом, протягом усього літнього періоду, на жодній сесії міської ради не було озвучено інформації щодо проблем із гандбольним клубом Южного. Більше того, южненські депутати, як представники громади, поки що, не зробили жодних кроків щоб врятувати спортивну гордість міста.

Виходить, що команда розвалилася по-тихому і громада на це ніяк не відреагувала.

Деякі гравці «Портовика» вже почали шукати собі інші джерела отримання заробітку. Хтось намагається заробити поза спортивним майданчиком, аби утримати власні родини,  хтось подався до клубів за кордоном. Проте, хлопці все ж таки досі чекають на вирішення, в позитивному сенсі, цієї проблеми, як їм і обіцяли з травня місяця. Ті, хто поїхав грати закордон, ладні грати вдома за менші кошти, але бути поруч із рідними та близькими.

Війна колись скінчиться, та до того часу місто Южне може втратити всі свої особливі відзнаки і перетворитися на звичайне маленьке промислове спальне містечко.

ГК «Портовик», Санаторій-профілакторій «Портовик», «Южненська паляниця» - це далеко не всі об’єкти, які були створені портом «Южним» за часів головування на підприємстві Володимира Григоровича Іванова, людини, яка вкладала душу у місто та піклувалася про комфорт своїх працівників і їх родин. Деяких соціальних об’єктів порт вже позбувся, передав у комунальну власність, інші – на межі виживання.

Нагадаємо, що ГК "Портовик" багаторазовий срібний, бронзовий призер України, також здобував золото і був Чемпіоном України, чим прославляв наше місто, ще тоді, коли баскетбол та волейбол не були так розвинені в Южному. Також команда "Портовик" у повному своєму складі представляла щорічно збірну України з пляжного гандболу у світі. У 2012 році наші хлопці здобули срібло на Чемпіонаті світу з пляжного гандболу для всієї України.

 

Що далі? Чи зможуть народні обранці, ті, кому южненці довірили стояти на захисті їхніх інтересів, зберегти за містом Южним всі його надбання та особливості? Чи поступово, на тлі складної ситуації в країні, ми перетворимося на місто минулої слави? Питання відкриті та риторичні. Мабуть, кожен для себе має вирішити на що він згоден та здатен.

 
 
Яндекс.Метрика