Re:пост

joomla

Працівниці м'ясного ринку за 2 дні зібрали величезну допомогу військовим, за що волонтери їх прозвали "феями".

Працівниці южненського ринку зібрали величезну допомогу для українських військовослужбовців за кілька днів.

«Наші феї» - так їх вже прозвали волонтери южненської організації «Армія Help».

Працюють феї у м’ясному павільйоні на центральному ринку. Коли до них заходиш, то перше, що кидається в очі – це не асортимент товару, а державний прапорець на кожному прилавку.

Самі продавчині розказують, що боронять свої прапорці з квітня місяця. Багато южненців неадекватно реагують на українську символіку: дехто просто відразу виходить, нічого не купуючи, а хтось дозволяє собі лайливі та нецензурні висловлювання. Працівники м’ясної лавки вже звикли до будь-яких реакцій, тому не ображаються, але постояти за себе ладні.

«М’ясо українське вони люблять, ще й просять, щоб з села, та з найближчого, а символіка державна їм не до вподоби», - діляться продавці.

Таким чином, формується у м’ясного магазину лояльний контингент покупців. Продавці вже бачать по першій реакції відвідувачів, хто з них більше не прийде до крамниці.

Тетяна Ключник, працівниця магазину, два дні потому зайнялася активним збором допомоги нашим військовим. Каже, якби  взнала  раніше, що можна напряму в руки передати, так більше зібрали б.

За день зібрали 1500 гривень, до того ж накупили ліків на суму близько 1000 гривень. Багато приносили речової та продуктової допомоги. Збирали по всьому ринку. Тетяна розповідає, що більшість реагує нормально, відгукуються люди по можливості.  Але є й такі, хто сприймає заклик  до такої допомоги агресивно, тож «це їхня справа, люди різні» - каже Тетяна.

Коли волонтери побачили скільки всього назбирали їхні феї, вони були шоковані і здивовані. Таку допомогу можна розділити і відправити у декілька підшефних частин.

Серед зібраного: ящик лимонів, яблук, мішок цибулі, часнику, мандарини, теплі речі, взуття, домашні закрутки від господинь, консерви, чай, кава, шкарпетки та й, звісно, сало. Ще й смальцю натопили. Перед самим відправленням до вантажу ще додадуться й смачні пиріжки, булочки та печиво домашнє. Господині готують все це спеціально до дати відправлення.

Часник, цибуля та цитрусові – не випадковість. Про це просять військові. Їм дуже не вистачає вітамінів, а часник використовують в якості ліків та профілактики – ковтають по зубчику кожен день.

Ліки, які передають южненці, також всі, практично, протизастудні та протигрипозні.

Відправиться це все у декілька частин:

- 28 Одеська механізована бригада, під Угледарськ. Там зараз знаходяться і жителі Южного.

- 28 Одеська механізована бригада, снайперському взводу.

- 36-й бригаді (вони донедавна служили на блокпосту біля Южного, це військові, які вийшли з Криму після його анексії) і 18 батальйону територіальної оборони, в якому багато южненців (раніше вони знаходилися  в Роздільнянському районі). Зараз ці підрозділи знаходяться поблизу Маріуполя.

Феї продовжують збір допомоги. Продавчині м’ясної крамниці кажуть, що тепер будуть готувати нову передачу. У них в павільйоні можна і долучитись до збору допомоги, принести щось з речей.

Волонтери «Армії Help» розподілять це все по частинах і потребах військових, додадуть тої допомоги, яку зібрали самі. Дівчата переносили ящики та мішки самостійно. Зазвичай транспортування бере на себе Олександр Горін, але цього разу він вже тривалий час знаходиться в зоні АТО.

Факт, який  вразив дівчат -  допомогу запропонував таксист, який не взяв з них грошей. Волонтерки кажуть, що серед таксистів – це дуже рідкий випадок, тому це викликало здивування та захоплення. «Все таки місто змінюється», - каже Олена.

Долучитись до допомоги українським військовим може кожен. Збір речей, продуктів та коштів проходить:

- громадська приймальна Олександра Горіна (пр. Григоривського десанта, 30\16)

- вахта НВК ім. В.Чорновола

Номер рахунку у Приватбанку: 5168 7572 6630 1813

На імя -  Гелевая Марина Витальевна

Телефони: Марина - 093-620-17-34
                        Оленка 063-366-50-32

 

 
 
Яндекс.Метрика