Re:пост

joomla

День Перемоги в Южному: символіка, вшанування та загальний настрій (фото, відео)

В Южному з нагоди Дня Перемоги  і 70-ої річниці перемоги над нацизмом у Європі пройшли святкові заходи.

Традиційно, святкування розпочалося з урочистої ходи.  У параді взяли участь ветерани, яким це було під силу, воїни-інтернаціоналісти, управлінці та всі охочі. Очолював колону військовий оркестр.

Замикали колону із великим плакатом працівники Одеського припортового заводу. Крім того, вони принесли із собою повітряні кульки із вітаннями, прапорці, а на одязі – значки.

На площі зустрічали ходу учні всіх шкіл. Минулого року школярів не виводили на площу у цей день через занепокоєння щодо провокацій, управлінці навіть просили не використовувати державну символіку України, щоб не викликати агресію. Цього року  прапори України та символіка майоріли всюди – так вирішили самі южненці.

Було помітно, що школи готувалися до цієї дати – діти прийшли із кольоровими кульками, квітами, плакатами, прапорами України та маками.

До речі, новий символ Перемоги, запроваджений в Україні, южненці сприйняли здебільшого позитивно. Більша кількість людей на площі прикрасили своє вбрання маками із жовто-блакитними стрічками.

Були  на святі люди й з «георгієвськими» стрічками, але їх було значно менше. Вони поводились не агресивно, жодних провокацій з будь-якого боку не виникало.

Були й такі южненці, які використали обидва символи – червоний мак і стрічку, яка вже стала в Україні знаком агресорів.

Червоні маки роздавали на площі і діти, і дорослі, які робили їх самостійно. Взагалі, всі маки, які красувались на одязі южненців, були зроблені містянами власноруч. Про це розповіла керуюча справами Южненського виконкому, Лариса Шегіда. Для працівників виконавчого комітету маки передали учні з різних шкіл, дехто з управлінців також змайстрував собі та колегам прикраси самостійно.

На площі Перемоги колективи Палацу культури «Дружба» приготували концерт для всіх присутніх, який складався з театральних та вокальних виступів. Виконували співаки воєнні пісні. Із привітаннями виступив міський голова міста та голова Спілки ветеранів Южного

 

Наприкінці концерту у небо випустили кульки білого та червоного кольорів. А потім всі відправилися покладати квіти до обеліска. Южненці буквально втопили меморіал у квітах.

Після цього всіх пригощали солдатською кашою.  Для приготування каші прибула солдатська кухня із військової частини у Чабанці. Також кашу приготували южненські козаки.

Скільки зараз в Южному ветеранів, ми поцікавились у керуючої справами міськвиконкому Лариси Шегіди:

- У нас сейчас остались в живых всего 21 участник боевых действий 1941-1945 годов и одна блокадница, человек, который пережил блокаду Ленинграда.  У нас более 1,5 тысяч человек – это дети войны. Есть еще приравненные к ветеранам, это почти 700 человек, это те люди, которые работали в тылу.  Больше внимания, конечно, мы уделили именно тем 22-ум людям, участникам войны 1942-1945 годов,  в плане подарков и денежного вознаграждения. Конечно, хочется  и всем остальным уделять на таком же уровне внимание, не только ко Дню Победы, но и ко всем праздникам, - розповіла керуюча справами.

На честь свята ветеранам виділили матеріальну допомогу з трьох бюджетів: державного, обласного та міського

- У нас было 3 вида помощи. Из государственного бюджета от 2800 гривен и до 260 гривен, в зависимости от категории. Наш областной бюджет почему-то выбрал из всех участников боевых действий, из 21 человека, всего 13 человек. Притом туда попали не только участники войны 1941-1945 годов. Как объяснить людям, почему одни туда попали, а другие нет? Сейчас выясняем. Мы подавали все списки участников боевых действий. Из этих 13-ти реальных участников боевых действий там всего 7, по 1000 гривен областной бюджет выделил. И мы всем нашим участникам, 21 человеку, выделили по 1000 гривен. Всем остальным участникам войны разных категорий, инвалидам войны, были выделены разные суммы, всего из местного бюджета было выделено 100 000 гривен. Из государственного бюджета – 480 тысяч гривен. Плюс ко всему очень откликнулись наши предприятия, очень хорошие продуктовые наборы предоставили. Мы, практически, каждый день что-то еще заносим, потому что и наши жители приносили деньги и просили купить для наших ветеранов какие-то продукты. Хочется обратится к нашим людям – ветераны нуждаются во внимании не только в День Победы, их настолько мало осталось... Сегодня на мероприятии присутствовало всего 4 человека из 21-го. Многие не ходят, им уже сложно, - розповіла Лариса Шегіда.

Після покладання квітів на площі для всіх охочих продовжив грати оркестр. Дехто навіть вдався до танцю. Люди ще довго не розходились. Біля польової кухні  музичний настрій святкового дня підтримував гармоніст із народу.

Автор фото - Наталя Мізюкіна. Всі фото зі святкування Дня Перемоги в Южному ви знайдете у наших спільнотах Вконтакті та Фейсбук.

Під час заходу ми вели пряму трансляцію в інтернет з площі Перемоги. У записі можна передивитись на нашому каналі в Youtube

 

 
 
Яндекс.Метрика