Re:пост

joomla

В Южному квітнуть сакури. Комунальники обіцяють цього літа рослини рясно поливати

sakura_zayavka32333.jpg — 34.13 Kб

В Южненській лікарні квітне сакура. Ці дерева висадили два роки тому в сквері, де встановлена статуя вагітній жінці. Наразі цвітом вкрилися лише дві сакури. Взагалі на території медичного закладу їх вісім, решта були висаджені на рік пізніше, розповів «Re:пост» Роман Лиманський головний лікар Южного.

Цього року на території Южненської лікарні висадили 137 унікальних декоративних дерев. Всі вони прижилися, розповів Роман Лиманський, головний лікар Южного.  Добре себе почувають і берези, які висаджувалися з початку роботи медичного закладу. Березовий парк висаджений під вікнами педіатричного відділення. Догляд за зеленими насадженнями в лікарні здійснюють спеціалісти служби, яка створена в медичному закладі.

-  У нас на території є система поливу і ми за рослинами доглядаємо щоденно. Це унікальні дерева і їм потрібна увага. Їх треба любити. Такого дня не буває, щоб після обходу пацієнтів в лікарні, я не обійшов і територію, - Роман Лиманський, головний лікар Южного.

Сакури на території міста розквітли і біля інших установ. «Re:пост» зафіксував таке явище біля ТЦ «Плаза», а також біля ФСК «Олімп». Весною 2014 року кілька десятків сакур були висадженні у парку «Приморський». Проте більшість з цих дерев всохли, через що восени 2014 року було звільнено все керівництво комунального підприємства «Екосервіс».

Поновити алею саукур в «Приморському» парку планується, розповів «Re:пост» Євген Ігнатовський, перший заступник міського голови і начальник УЖКГ. Але висадка відбудеться лише після того, як буде проведено систему поливу. За планами комунальників монтаж системи поливу в парку має відбутися до 1 червня цього року.

Монтаж та встановлення гідрантів для поливу зелених насаджень по місту вже розпочато. Зокрема, на клумбі біля будинку по вулиці Новобілярська, 30 та у сквері Шевченка. Цієї весни у новоствореному сквері тривають серйозні роботи з благоустрою.  В першу чергу, встановлено 14 гідрантів. На систему поливу комунальники витратили гроші по мінімуму. Поліетиленові  труби безкоштовно надав підприємець Ігор Єрьоменко, фірма якого займається капітальним ремонтом колектору в місті.  

У сквері Шевченка цієї весни було висаджено 64 дерева,  548 кущів, 80 багатолітніх квітів і 1,5 тисячі однолітніх. Всього по місту висаджено 335 дерев. Серйозно «вдарили » по кущам – 2783. Однолітніх квітів – 1,5 тисячі, багатолітніх – 2 800.

Взагалі догляд за зеленими насадженнями з боку комунальних служб виходить на якісно інший рівень, запевнив Євген Ігнатовський.  

-   Взимку спеціалісти «Екосервісу» та співробітники МЖКЦ пройшли навчання по технологіям вирощування та догляду за деревами та кущами і ми вже бачимо результат.  Дерева та кущі підв’язуються, підгодовуються, поливаються – все згідно технологій.

Штат працівників цього року не довелося збільшити?

-  Ні. Будемо збільшувати штат працівників «Екосервісу» на весну 2016 року, коли будемо проводити інтенсивну висадку зелених насаджень в парку «Приморський». Будемо створювати бригаду –  приблизно 10 людей, будемо добавляти до штату ці одиниці для того, аби вони займалися доглядом за зеленими насадженнями в парку, - Євген Ігнатовський, перший заступник міського голови і начальник УЖКГ.

Восени комунальники планують продовжити роботи з благоустрою. В першу чергу – в парку Шевченко. В цьому сквері планується прокласти доріжки, встановити альтанку та фонтан. Роботи триватимуть до осені 2016 року.

Крім того, планується, що системи поливу підведуть до головного символу Южного – якоря, а також на смузі, що ділить проїжджу частину проспекту Григорівського десанту при в’їзді в місто.

 
 
Яндекс.Метрика