Re:пост

joomla

В Южному з’явилося дитяче село. Діти та дорослі зможуть відпочивати на природі

dit_selo_zayavka.jpg — 43.21 Kб

Імпровізованний дитячий майданчик, сворений із природного матеріалу, з’явився у Южному. На галявині, вздовж пішохідної доріжки, що веде до профілакторію,  розмістилися дерев’яні коні, собака та гусінь. Є місце і для дорослих – чотири звичайні столи та лавки біля них, встановили по обидві сорони гральної зони.

Ідея створення такої площадки належить трьом жінкам з виконкому. Надія Конопацька – начальник відділу культури, Наталя Гнєушева – начальник відділу економіки та Лариса Шегіда – керуюча справами Южненскього виконкому, придумали, як застосувати виликі колоди. Зрізані стовбури дерев залишилися з минулого року, коли місто спіткало обмерзання.

На фото: Надія Конопацька

На фото: Наталя Гнєушева

На фото: Лариса Шегіда

Місце для дитячого майданчику визначали за кількома критеріями. Воно мало бути закритим від вітру, відкритим до свіжого морського повітря та таке, аби потрапляло під огляд відеоспостереження. Визначилися – місцевість напроти нічного клубу «Міленіум» відповідає цим завданням. Відеокамери встановлені на недобудованній будівлі, так званого, Клубу моряків.  

На допомогу ініціативним жінкам прийшли комунальники. Щоправда без адмінресурсу не обійшлося. Свою ініціативу жінки озвучили першому заступнику міського голови та начальнику УЖКГ Євгену Ігнатовському. Він розпорядився аби комунальні підприємсва долучилтся до втілення мрії в життя.

Робота закіпіла із самого ранку 29 травня. Спочатку співробітники  КП «Екосервіс» скосили траву.

-  «Южтранс» организовал трактор для доставки бревен, - розповідає одна з ініціаторок проекту Наталя Гнєушева. – Большие бревна в трактор не помещались, пришел на помощь «Водоканал» со своим транспортом. Мастер МЖКЦ Марина Загребельная с 8 утра до 7 часов вечера организовывала и сама принимала непосредственное участие в создании деревянных скульптур. Четыре мужчины с Южненской котельной вкапывали большие стволы, вкапывали импровизованные лавочки. Завершать фигуры «коникив», собаки и гусеницы помогли Виктор Ли и Игорь Писаренко.

Звичайні столи та лавки, що розташовані по обидві сторони «Дитячого села», встановило приватне підприємство, яке очолює Геннадій Бурлака. Це будівельна фірма «ОЗОН», яка в місті кладе плитку на пішохідних доріжках. Ініціаторки тішаться – жодної копійки бюджетних коштів під час створення цього майданчика використано не було.  

Проте перспективи у «Дитячого села» масштабні. Співробітниця управління архітектури, що зараз перебуває у декретній відпустці, навіть, створила проект цього майданчика. Тут і арка, і лабіринт, і машина, і дитяча пісочниця. Все це можливо зробити лише при підтримці жителів міста, відзначила Наталя Гнєушева. В УЖКГ є, навіть, матеріал. Колод ще вистачить для створення нових дерев’яних споруд.

-  Мы хотим поставить стожок сена, установить беседку. Так как дети у нас растут на асфальте, надо, чтобы они тоже имели возможность в городе держать связь с природой. Неравнодушные жители города могут подходить, могут также приносить свои материалы  и делать здесь что-то своїми руками. Ребенок будет знать, что папа сделал какую-то композицию. Надо чтобы наше село росло. У нас до профилактория очень большое расстояние. Можно сделать даже домик, или грибочек. Главное, чтобы все было из натурального материала, - Наталя Гнєушева.

Найближча акція запланована вже на суботу, 30 травня. Ініціативна група збирається на майданчику о 9 годині ранку. Чекають на підтримку і допомогу всіх небайдужих жителів міста. Проте проект довготривалий. І кожен житель міста може приєднатися у зручний для себе час. Для цього потрібно звернутися до когось з ініціаторів у Южненський виконком.

А тим часом, у «Дитячого села» вже є перші відвідувачі. Допоки тривав процес створення майданчику, сюда час від часу заходили діти та дорослі.

 
 
Яндекс.Метрика