Re:пост

joomla

На честь Дня захисника України по Южному проїхала велоколонна зі 150 учасників (фото, відео)

veloprobeg_zayavka.jpg — 37.97 Kб

В Южному пройшов один з наймасштабніших велопробігів. Колона складалася зі 150 учасників. Ініціатори присвятили велосипедний марш Дню захисника України. Головна мета заходу – привернути увагу суспільства до використання екологічного транспорту в місті.

Взяти участь у велопробігу зголосилися і діти, і дорослі. В основному – це учні та батьки четвертої школи. Адже ініціатори заходу – адміністрація НВК ім..В.Чорновола. Директор школи тарас Прокопечко відзначив, що пробіг проводиться не для змагання.

-   Наше перше завдання сьогодні – це популяризувати цей вид транспорту. Друге, щоб ми забрали з дворів машини. Батьки, які  сьогодні були присутні, щоб вони зрозуміли, що ні дітям, ні їм  машини в дворі не потрібні. Крім того, в Южному не підготовлена інфраструктура для велосипедистів. Дітей на велосипедах багато, а в школу приїжджають всього два чоловіки. Треба, щоб велопарковки були кругом, не тільки в нашій школі, але біля магазину, спортивної зали, палацу культури. Це має бути наша культура. Велика культура маленького міста, - Тарас Прокопечко.

Маршрут весипедистів проходив від проспекту Леніна до профілакторію і назад. До складу колони велосипедистів приєдналися і діти на роликах. Подолати дистанцію учасникам вдалося менше ніж за півгодини. По прибуттю учасників нагодували солдатською кашою та напоїли гарячим чаєм.

Поки велопробіг проходив свою дистанцію, на проспекті для наймолодших дітей влаштували конкурси з фігурного керування велосипедом. Учасники їздили між фішками та долали короткі дистанції.  

Фінальним етапом стало розважальне вело-шоу від Юрія з Одеси. Одесит продемонстрував майстерне долання перешкод на велосипеді. В спорті цей вид має назву "велотріал". Умовним супротивником в цьому шоу велосипедисту став хлопець, одягнений у костюм жирафа. Також перестрибнути стрічку міг кожен бажаючий. Юрій стрибав на велосипеді.

Юрій відразу став головним героєм дійства. Діти зверталися до нього за порадами, пробували кататися на незвичайному велосипеді і, навіть, брали автографи.

-  Не каждый день видишь таких профессионалов, -  розповів Сергій, який отримав від Юрія автограф. – Я – райдер, прыгаю на трамплинах на море. Там иногда бывают 20-ти летние пацаны и они мне помогают.

Велошоу було заплановане для того, аби діти мали уявлення, якої майстерності можна досягти завдяки постійним тренуванням. Знайти майстра організаторам вдалося завдяки мережі Інтернет.  Юрій на пропозицію приїхати до Южного відгукнувся із задоволенням. Виявляється, що в місті він бував і раніше.

-  Я часто сюда в прошлом году приезжал просто покататься на велосипеде. Сейчас проезжал на машине, вспоминал знакомые места и даже ностальгия появилась.

Організатори планують провести велопробіг і наступного року. Сподіваються, що учасників стане більше, а директор НВК висловив побажання, щоб в пробігу взяли участь хоча б 50% вчителів його школи.

Учасники велопробігу отримали призи, кубки та символічні  статуетки. Святкова програма була підготована при підтримці батьківського комітету.

 
 
Яндекс.Метрика