Re:пост

joomla

Перспективи Южного, як центру створення громад регіону, обговорювали на зустрічі із представниками ЄС та міністерства регіонального розвитку (фото, відео)

Golovna_evro.JPG — 177.31 KбУ Южному відбулося дві зустрічі, які відзначили важливу роль міста у процесі адміністративної реформи. Відвідали місто та його підприємства – президент Комітету регіонів ЄС – Маркку Марккула та заступник міністра регіонального будівництва та УЖКГ України – В’ячеслав Негода. Обговорювали важливі питання розвитку регіону, зокрема чи є перспективи створити навколо Южного велику,потужну громаду, також, представники Одеської державної обласної та районної адміністрації. На співбесіду були запрошені голови селищних рад Чорноморського, Сичавки, Візирки, Нових Біляр. Проте на відкрите спілкування з Южний із прилеглих сіл, приїхав тільки представник Нових Біляр.

Перша частина зустрічі із представником ЄС у Южному відбулася 4 липня о 10 ранку. У ПК «Дружба». Гості міста послухали розповідь про Южний від міського голови, переглянули фільм про місто та побачили на карті, яким чином розташовані населені пункти: Нові Біляри, Візирка та Сичавка, відносно Малого Аджаликського лиману та його підприємств.

1.jpg — 116.77 Kб

Міський голова – Володимир Новацький зазначив у своїй презентації Южного те, що місто має найпотужніший бюджет в області, є містом-донором Одещини та, за середніми показниками, розрахунок бюджетних коштів на кожного жителя – близько 11 тисяч гривень на місяць.

3.jpg — 83.05 Kб

5.jpg — 130.96 Kб

Маркку Марккула у розмові зазначив, що приїхав в Україну з особливою місією. Його головна мета – це зустріч в Одесі, яка має відбутися 5 липня. На цій зустрічі пан Маркку має обговорювати важливі питання щодо адміністративної реформи, політичні питання, а також важливі питання співпраці із містами України та ЄС. Йому було цікаво те, чим живе саме Одеський регіон та місто Южне, тому він вирішив приїхати раніше та пересвідчитися у проблематиці раніше. Він підкреслив, що бачить у Южного великі перспективи та вважає місто прикладом у питаннях євроінтеграції.

                    

10.jpg — 119.41 Kб

Нагальні проблеми Южного у процесі адміністративної реформи, вирішив детально обговорити заступник міністра регіонального будівництва – В’ячеслав Негода на зустрічі о 14:00. На нараду з формувань спроможних громад Одеської області представники Сичавської селищної ради та Візирської нее приїхали. Нагадуємо, що за планами селищних громад, вони планують об’єднатися разом в територіальну одиницю, центром якої стане село Візирка.

12.jpg — 105.75 Kб

Приєднатися до Южного, як розповів представник районної адміністрації - Олександр Коритов, люди не хочуть. У своїй промові він підкреслив те, що Южний не обґрунтовано використовує свої землі, що прямо в місті є 75 га сільськогосподарської землі і майже нічого не будується. І поки не обурився Комінтернівський район станом траси М- 28, Южний не намагався її відремонтувати, зауважив представник райради. Крім того, місто має нерозвинену пляжну інфраструктуру. Тим самим Олександр зазначив, що робити центром такий населений пункт та приєднуватися до нього жителі не хочуть.

                    

11.jpg — 120.82 Kб

Історичну довідку про роль сіл Сичавка та Біляри, нагадала керуюча справами міськвиконкому – Лариса Шегіда. Вона розповіла, що сто років тому саме Сичавка та Біляри – були центрами регіону, тому що мали потужний потенціал. Проте село Візирка тільки отримало сучасну інфраструктуру, але її не вистачить, щоб задовольнити потреби кількох населених пунктів.

                       

Володимир Новацкий зазначив, що Южний – самодостатнє місто, йому не принципово об’єднуватись із кимось, проте закон не передбачає вибору ні для кого. Саме за законом, міста обласного підпорядкування, які мають потужну інфраструктуру, беруть на себе відповідальність утворення навколо громад.

14.jpg — 110.16 Kб

Про відсутність бажання об’єднуватись із Южним, розповів депутат селищної ради Нових Біляр – Андрій Горівенко. Він нагадав, що Южним та Новобілярська селищна рада кілька років тому вже підписали договір, по якому землі селищної ради перейшли Южному. Це становило 35 - 40% бюджету ради. За умовами цього контракту, місто Южний обіцяло, як розповів депутат, Новим Білярам – працевлаштування, газифікацію, садки, школи, лікарню, дорогу і перераховано було тільки 30 тисяч гривень, землі закріплені за Южним, а допомоги від нього немає. Тому нещодавно на громадських слухання, громада селища вирішила не об’єднуватись із Южним.

                     

Заступник міністра регіонального розвитку - В’ячеслав Негода, підсумовуюче палку розмову із представниками потенційних адміністративних громад, підкреслив, що незважаючи на те, що об’єднання територій за законом має відбуватися добровільно, воно не може бути поза межами закону. А саме Южний є єдиним логічним центром для приєднання нових громад та територій.
«Хоче Сичавка із Візиркою – нехай об’єднуються, але вони як були селами, так ними і залишаться. Перше об’єднання, яке має відбуватися – навколо Южного, а потім Комінтерново»

                     

Представники Обласної адміністрації наприкінці засідання підкреслили, що зараз вони просто збирають всі пропозиції та побажання районів, але остаточне рішення буде прийматися згідно закону.

 
 
Яндекс.Метрика