Re:пост

joomla

Напередодні приватизації ОПЗ детективи НАБУ затримали двох посадовців

naby.jpg — 29.29 Kб

Двом посадовцям, які пов’язані з Одеським припортовим заводом, може бути висунута підозра у чиненні розтрати  грошових коштів ОПЗ в особливо великому обсязі. З такою заявою вийшов на брифінг керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП ) Назар Холодницький.

За інформацією ЗМІ підозра висунута заступнику директора ОПЗ Миколі Щурикову та голові наглядової ради ОПЗ при Уряді Сергію Переломі.

Керівник СПП та директор НАБУ провели спільний брифінг в Києві 14 липня.

«У ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2015 року у першого заступника голови НАК «Нафтогаз України», який водночас є головою наглядової ради ПАТ «ОПЗ » Сергія Перелома, виник умисел на розтрату коштів вказаного товариства на користь ПАТ «Укрнафта», де 50+1 відсоток належить приватним акціонерам. Через компанію «Енергоальянс» було здійснено закупівлю природного газу на суму 250 мільйонів гривень і через компанію «Енергоальянс» по необґрунтовано завищених цінах відносно середньо ринкових, з яких 3% від загальної суми закупівлі, повинні були залишитися на рахунках вказаного підприємства. А інші із залишком повинні поступити на рахунок ПАТ «Укранафта». З метою реалізації вказаного умислу, Перелома вступив у змову з першим заступником голови Правління, а саме з першим заступником директора ОПЗ Миколою Щуриковим» - зауважив в ході брифінгу Назар Холодницький.  

Відразу після брифінгу керівника САП в Києві, біля Одеського припортового заводу дав прес-конференцію Михайло Саакашвілі. Голова Одеської обласної адміністрації раніше заявляв про корупційні схеми, які, нібито, були запроваджені високо посадовцями по відношенню до Одеського припортового заводу. 20 листопада минулого року він розповідав журналістам про невигідний контракт на поставку газу на ОПЗ і звинуватив в цьому Уряд, який очолював тоді Арсеній Яценюк.    

14 липня Михайло Саакашвілі підкреслив, що арешт Щурикова та Перелома підтверджує його припущення.  Голова Одеської обласної адміністрації запевнив, що вимагатиме аби колишні представники Уряду повернули гроші державі. На думку Михайла Саакашвілі – Щуриков та Перелома лише виконавці.

«Це дуже сучасний, хороший завод. Там працюють дуже хороші спеціалісти. Це - містоутворююче підприємство. Проблема в тому, що останні роки, після Майдана, завод заволоділа група жуликів. Це пан Перелома, який був головою наглядової ради і пан Щуриков, який був заступником директора ОПЗ. Коли я про це сказав, то ви знаєте цю історіію, як на мене напав пан Аваков – із-за того, що я підняв питання корупції на цьому заводі, - відзначив Михайло Саакашвілі. –

«Але я вас зібрав не тому, що цих людей нарешті затримали – продовжив голова обласної адміністрації, звертаючись до журналістів. -  Перелома був одночасно заступником голови Правління «Нафтогазу». Він був назначений сюди особистим розпорядженням прем'єр-міністра Яценюка. Він був бізнес-партнером Мартиненка і Жванії. Він би не зміг провести цю комбінацію з газом, якби одночасно не працював у відомстві пов'язаному із нафтою і газом, і одночасно не був би головою наглядової ради ОПЗ", - розповів Саакашвілі»

На думку експертів, через затримання високопосадовців приватизація ОПЗ може не відбутися. Зокрема, поява інформації щодо висунення звинувачень двом посадовцям у розтраті грошей в особливо великому розмірі пов’язана з наближенням дати проведення аукціону – 26 липня. Крім того, 19 липня завершується термін подачі заявок від потенційних інвесторів.

Зокрема, Володимир Ларцев, радник голови ФДМ (1998-2003р.р.), директор Центру антиолігархічної політики, автор книжок по приватизації, припускає, що затримання двох посадовців може «відлякати» іноземних покупців.  

«Якщо не зважаючи на цей арешт, влада не зупинить цей конкурс – це може означати, що затримання було зроблено дійсно для того, аби «відлякати» іноземних покупців. Реальних покупців, які готові підняти ціну і заплатити ту ціну, яку він коштує. На мій погляд – це мільярд двісті – мільярд триста мільйонів доларів».   

Водночас, у Фонді державного майна тривають підготовка до приватизації Одеського припортового заводу. На разі мови про відміну або перенесення дати проведення конкурсу не йдеться, розповіла «Re:пост» радник голови Фонду держмайна Мария Босакевич.

Нагадуємо, приватизація Одеського припортового заводу призначена на 26 липня 2016 року. Вона має відбутися в приміщенні Фонду держмайна в Києві.

 
 
Яндекс.Метрика