Re:пост

joomla

Турецьке судно звільнено від нападників, постраждала команда проходить реабілітацію (фото)

turki_zayavka.jpg — 43.85 KбВ ніч 4 вересня, о 23 годині у зовнішній акваторії морського торговельного порту "Южний" відбувся захват турецького судна членами екіпажу. На місці подій працює служба безпеки ДП АМПУ "Южний" на правоохоронні органи. Ведеться слідство. Інформація оновлюється.

Суховантажне судно «MEHMET UNLU» під прапором Туреччини перебувало на території зовнішньої акваторії порту "Южний". Направлялося з Миколаїва до Йорданії, за інформацією від робітників АМПУ, о 23 години 15 хвилин 04.09.2016 та лоцмана – оператора ПРРС від суховантажного судна «MEHMET UNLU» (прапор – Туреччина) під час здійснення рейсу сполученням Миколаїв – Йорданія по УКХ зв’язку на 16 та на 11 каналі надійшов сигнал лиха про те, що на борт судна необхідно офіцера поліції та солдат, судно знеструмлене та знаходиться у дрейфі.

О 00 годині 30 хвилин 05.09.2016 з порту Южний було направлено буксир «Champion» (компанія «Sea Wind») до місцезнаходження судна «MEHMET UNLU» для запобігання дрейфу аварійного судна на мілину. Було проінформовано ДМРКЦ.

За попередньою інформацією капітана судна, переданою у телефонному режимі агенту «СМТ», 2 члени екіпажу заволоділи управлінням судна. Лоцман на борту судна відсутній.

Проінформовано силові структури. Розслідування триває. 

ОНОВЛЕНО 14:40.

Інформація з офіційної сторінці Фейсбук СБУ: 

"СБУ звільнила заручників, яких захопили на турецькому судні у територіальних водах України
Служба безпеки України звільнила заручників, яких захопили на турецькому судні у територіальних водах України.
4 вересня з судна, що йшло під прапором Туреччини з вантажем металоконструкцій з Миколаєва до Йорданії, надійшов сигнал SOS.
За попередньою інформацією, близько опівночі два члени екіпажу вчинили на судні бійку та нанесли ножові поранення чотирьом колегам. Троє з поранених – в стані середньої тяжкості. Потім зловмисники знеструмили судно та захопили в заручники п’ять осіб. Частина екіпажу забарикадувалась, переховуючись від нападників.
Після екстреної наради антитерористичного штабу СБ України в Одеській області, в якій також брали участь представники прикордонної служби, поліції, ДСНС та адміністрації порту Південний, було прийнято рішення про силове визволення захоплених членів екіпажу.
У результаті вдалого штурму турецького судна співробітники спецпідрозділу «Альфа» визволили заручників та затримали злочинців.
Турецьким морякам, які отримали ножові поранення, надана перша медична допомога.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 278 (угон або захоплення морського судна) Кримінального кодексу України.
Наразі слідчі дії тривають."

               

17 членів екіпажу були евакуйовані на катері «Арктур» і доставлені на перший причал порту «Южний». На місці постраждалих чекали 11 карет швидкої допомоги. В ході огляду лікарі встановили, що медичної допомоги потребують п’ятеро членів екіпажу.

Частину санітарніх автомобілів направили на постійне базування. Постраждалих вивозили на двох реанімобілях міста Южного.  

Постраждалих направили в Южненську міську лікарню. Під час детального огляду в лікарні Южного медики встановили, що чотири з них потребують додаткового обстеження. Тому вони були направлені до Одеської обласної лікарні.

-         Попередньо можу сказати, що за виключенням одного хворого, який викликає у нас сумніви з травмами черепа, то решта отримала травми середньої важкості. Такі травми людина отримує під час бійки.У нас є єдина проблема – вони є громадянами іноземних держав, а по нашому законодавству ми маємо взяти у них кров на алкоголь. А для цього нам потрібна їхня письмова згода.

  Крім фізичних ушкоджень, члени екіпажу отримали психологічну травму. Журналістам вдалося поспілкуватися із представниками офіцерського складу команди судна «MEHMET UNLU». За їхніми слова напад на керівництво судна здійснили 2 члени команди, які перебували у стані алкогольного сп'яніння:

 - Двоє людей випили алкоголь і почали атакувати залізним предметом та ножем старшого механіка, капітана команди, старшого помічника і другого механіка. Сталося це  близько опівночі, тривала атака 7 годин. П'яні стукали в двері, кричали, погрожували, що вб'ють, заріжуть та всіх повбивають. Капітану порізали ногу, руку, старший помічник отримав поранення в око та удар по голові, - розповів капітан команди.

За останньою інформацією постраждалі від нападу члени екіпажу отримали допомогу в Южненський лікарні, далі їх відправлено в Одеську обласну лікарню, є вірогідність, що члени команди отримали струс мозку. 

Підозрілі заарештовані, знаходяться під слідством. Решту екіпажу забрали консули Туреччини, які приїхали на місце подій 5 вересня. Судно лишається на якорі в зоні контролю порту "Южний".

Судно під охороною українських правоохоронців залишається на рейді, декілька кілометрів від берега. За нашою інформацією, на кораблі також залишилися троє членів екіпажу.

 
 
Яндекс.Метрика