Re:пост

joomla

День захисника України в Южному відзначать біля нового меморіалу

Golovna_juravli.jpg — 45.52 KбДень захисника України вперше цього року в Южному святкуватимуть по-новому. На засіданні у Южненському виконкомі було вирішено, що 14 жовтня о 12 годині в центрі міста розпочнеться святкова хода, яка завершиться урочистим заходом біля нового меморіалу.

Територія, де розташований пам'ятник захисникам незалежності України, автором якого стала южненська художниця, Лариса Дем'янишина та коваль Віталій Квак, стане місцем постійних зібрань на урочисті заходи, присвячені захисникам України.

На нараді у виконкомі, 6 жовтня були присутні керівники управлінь та комунальних підприємств міста. Провела нараду керуюча справами южненського виконкому - Лариса Шегіда.

Були заслухані пропозиції, щодо проведення урочистого заходу, присвяченого Дню захисника України. Вирішили організувати урочисту ходу, в якій візьмуть участь жителі міста, а також традиційно, підключити до заходу учнів старших класів. Одним з побажань, яке прозвучало на нараді, була відсутність партійних символів під час ходи. 

Урочиста хода розпочнеться о 12:00 14 жовтня на проспекті Миру і продовжиться до нового меморіалу, який перебуває біля території Української православної церкви Київського патріархату. Вулицю Хіміків, на який розташований меморіал, має бути перекрито під час святкувань, задля безпеки руху.

О 12:30 біля нового пам'ятника захисникам незалежності України відбудеться відкриття меморіалу, а також урочистий захід, в якому візьмуть участь працівники освіти, школярі, творчі колективи ПК "Дружба" ОПЗ та представники громадської організації воїнів АТО Южного.

DSCN5900.JPG — 95.16 Kб

В Южному відкриється символічний знак, присвячений героям України, ескіз якого створила художниця Лариса Дем'янишина. На створення композиції зі 9-ти метрових списів, які огортає рушник та журавлями в небі, пані Ларису надихнув подвиг Небесної сотні: 

"Небесна сотня стала символом внутрішньої свободи і цивілізаційного вибору українців не тільки сучасних, а й тих, хто поліг за незалежність країни в різні буремні часи, також це символ віри і самопожертви заради майбутнього. Саме тому до пам'ятного знаку ми підіймаємося сходами, які зверху виглядають, як хрест. Ми повинні піднятися до розуміння суті і ролі в історії України подвигу героїв Майдану. Сам знак у вигляді журавлів з крилами-рушниками - це символ чистих душ, які в спільному леті, торкаючись крилами линуть у височінь, щоб там стати НЕБЕСНОЮ СОТНЕЮ, нашою, уже небесною охороною. В нижній частині рушник з написом " Ти полинув із сотнею в небо - і тепер я стою замість тебе" глибокі за змістом слова про нашу особисту відповідальність, про незавершеність справи полеглих і наш з ними зв'язок. Підсвітка у вечірній час придасть особливе світле і журливе звучання пам'ятному знаку. Знак біля Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, де уже висаджена алея зі 100 берізок в пам'ять про трагічні події 2014 року. Це наша спільна подяка і молитва за тих, хто жертвував найдорожчим - власним життям, щоб Україна стала на шлях розвитку і процвітання.

З моменту виникнення ідеї створенні пам'ятника пройшло два роки. За цей час в Україні розпочалась та ще не закінчилась війна, тому було вирішено присвятити цей символічний знак всім, хто віддає своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої країни, з кожним роком таких героїв стає все більше і більше. Про це в інтерв'ю розповіла організатор заходу - Лариса Шегіда:

               

Фото в матеріалі з соцмереж.

 

 

 
 
Яндекс.Метрика