Re:пост

joomla

Южненські ГО мають терміново оновити свої Статути відповідно до законодавства (відео)

IMG_5781.JPG — 73.87 KбНеприбуткові організації Южного, як і по всій Україні, мають привести свої статутні документи у відповідний оновленому податковому Кодексу стан, до 1 січня 2017 року. Саме з наступного року має запрацювати реєстр неприбуткових організацій, до яких увійдуть бюджетні установи, громадські організації, партії тощо. У разі не виконання вимог податкової, є можливість увійти в реєстр прибуткових організацій та платити податок з прибутків.

Податкове «покращення» у Кодексі розпочалося влітку 2016 року, згідно Закону України № 652 – VIII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», який був прийнятий 13 липня 2015 року.

Yuzhny_podatkova.jpg — 81.91 Kб

Суть оновлення у тому, що формується новий реєстр неприбуткових організацій. Та однієї назви – Громадська Організація, яка за своєю суттю вже має статус неприбутковості – тепер замало.

Держава хоче допомогти громадським організаціям правильно отримувати прибуток та його розподіляти. Так пояснюють працівники фіскальної служби нововведення у Податковому Кодексі.

Що мають робити неприбуткові, до кого звертатись по допомогу в Южному?

Отже, щоб встигнути до кінця 2016 року потрапити у реєстр неприбуткових організацій, всім представникам ГО міста Южного, а також політичним партіям, статутні документи, яких були складені раніше 17 липня 2015 року, необхідно звернутися до податкової міста Южного. Там можна отримати інформацію, щодо необхідних подальших дій.

Podatkova_1.jpg — 79.01 Kб

Проте розраховувати, на детальне роз'яснення складно, адже у 2016 році южненська податкова у наслідку реформи, лишилася більшої частини своїх спеціалістів. Тому детальну відповідь, що конкретно потрібно робити ГО, які зміни вносити і, у який розділ Статуту, інспектори можуть надати в рамках своїх повноважень.

Опиратися прийдеться на запит, який надає відповідний підрозділ южненського відділення Комінтернівської ОДПІ.
В цьому повідомленні є вся необхідна інформація, проте як свідчить досвід журналістів Re:пост, які є представниками громадської організації «ЮНІТ «ДІЯ СЛОВА», для багатьох представників ГО у місті, ці пояснення є незрозумілими та складними.

Тому ми вирішили записати інтерв'ю із спеціалістом южненської податкової - Ірина Сердюк, в якому вона розповіла для чого робиться реєстр, хто в нього має потрапити та, що для цього необхідно зробити.

                         

За словами спеціаліста представники ГО мають внести в свої Статути такі пункти Податкового Кодексу - статті 133.4

«Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації

установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення)».

Після внесення змін та оформлення протоколу Загальних Зборів, на яких приймалося рішення, щодо прийняття Нової редакції Статуту, необхідно пройти реєстрацію нового Статуту ГО.

А згідно юридичної реформи, подати документи на перереєстрацію чи реєстрацію ГО, або партійних організацій в Южному вже неможливо. В місті ліквідовано Юстицію, а також зняті повноваження із місцевих реєстраторів, щодо легалізації.

Yurfirma_16_10.jpg — 95.54 Kб

Проте в Южному з 1 вересня працює бюро безкоштовної юридичної допомоги, яке відкрилося в місті влітку 2016 року. У функції бюро входять юридичні поради та невеличка юрдопомога. Проте представники ГО отримати кваліфіковану пораду чи допомогу там не можуть, адже у бюро обмаль повноважень та можливостей, розповідають головні спеціалісти установи, які тільки розпочинають свій професійний шлях після Одеської Юридичної Академії (Ківалова).

Yurfirma_16_10_2016.jpg — 85.82 Kб

Ці повноваження перекладені на Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області, який знаходиться в Одесі, біля Іванівського мосту на вулиці Старицького, 10 А.

Саме туди спочатку потрібно відвезти свої документи, а вже потім, коли вони будуть перевірені та прийняті, можна віднести в Южненське відділення податкової заповнену заяву 1- РН та копію затвердженого у Новій редакції Статуту.

Весь цей процес у кращому випадку триватиме, мінімум, тиждень та коштуватиме ГО - 410 гривень, у разі відмови в Управлінні реєстрації, чи прострочення двотижневого терміну, коли можна виправити всі можливі помилки, ця сума сплачується знову.

Загальна кількість громадських організацій Южного - близька 800.

 

 
 
Яндекс.Метрика