Re:пост

joomla

Одеський припортовий завод почав зупинку виробничих потужностей

opz_zayavka.jpg — 66.20 Kб

30 грудня 2016  на Одеському припортовому заводі розпочалася планова зупинка виробництв, яка зумовлена закінченням терміну дії угоди АТ ОПЗ з НАК «Нафтогаз» на постачання газу, повідомляють на підприємстві.

Ціна на продукцію хімічної промисловості, яку виробляє ОПЗ, прямо залежить від ціни на газ, який в структурі собівартості виробництва азотних добрив займає 75-95%. Світові ціни на продукцію заводу значно впали, а ціна на газ – навпаки підвищилась. Ціна природного газу «Нафтогаз України» у січні складе 310$ за 1000 куб. м. з урахуванням ПДВ, який ще потрібно доставити до заводу, в той час як у сусідніх країнах ціна природного газу суттєво менше.  Така ситуація не дозволяє говорити про рентабельність або можливості проведення пакету «реанімаційних заходів» для ОПЗ.

За умов, коли ціна газу на ринку більш як в півтора раза перевищує вартість кінцевої продукції, завод змушений зупинитися. Подальша робота призведе до генерації величезних збитків, і цьому потрібно запобігти. Питання постачання газу на ОПЗ у 2017 році досі не вирішене Кабінетом міністрів України.

Сьогоднішня зупинка – це вимушений, але необхідний крок.

Діяльність заводу буде поновлено після того, як складуться умови для його подальшої ефективної роботи.

 
 
Яндекс.Метрика