Re:пост

joomla

На честь Дня Соборності України в Южному створили живий тризуб

golovna_akciay.jpg — 91.60 KбУчні НВК ім. Чорновола 23 січня створили живий тризуб на подвір'ї школи. Державний символ України можна було побачити з вікон будинку за адресою: пр-т Григорівського десанту, 22.

Журналістам вдалося зняти гарні кадри акції на покрівлі будинку. Акція тривала протягом виконання учнями гімну України. Рішення, щодо акції було прийнято шкільним парламентом НВК ім. Чорновола.

 

 Akciya_1.jpg — 87.89 Kб

Akciya_2.jpg — 84.77 Kб

Akciya_4.jpg — 92.66 Kб

На раді шкільного парламенту було вирішено зробити символічну композицію у формі тризубу на честь Дня Соборності України. Для виконання проекту було обрано учнів старшої школи. Хлопчики та дівчатка тримали над собою жовтий папір та співали гімн України. 

Також, в Южному 22 січня на честь  Дня соборності відбувся концерт. Захід був підготовлений творчими колективами Палацу культури "Дружба" Одеського припортового заводу.   

dokument_2.jpg — 96.42 Kб

Громадські акції, які символізують єднання України пройшли 22 січня в різних містах країни. Така традиція в Україні виникла завдяки історичним подіям початку 20 століття. 

Так у січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, - Західно-Українська Народна Республіка. У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року ця угода, яка увійшло в історію як "Акт злуки" - акт об'єднання українських земель, був оприлюднений в Києві на Софіївській площі.

Державі надалі так і не вдалося зберегти незалежність країни, оскільки через кілька місяців після проголошення злуки більшовики захопили Київ, поляки - Східну Галичину, а Закарпаття - Чехословаччина. Але, Акт злуки став для українців втіленням мрії про суверенну державу.

      dokument_1.jpg — 87.28 Kб

Офіційний статус День Соборності України отримав вже в 1999 році, в незалежній країні. Відповідний указ тоді  підписав президент України Леонід Кучма. Але ще 21 січня 1990 року патріоти країни організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом. Таким чином люди продемонстрували духовну єдність східних і західних земель України. Почався ланцюг в Стрию, де сходилися два відроги: один, невеликий, — із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.

З цього дня акції єднання України проходять щорічно. Більш активно брати участь в акціях українці стали після подій Майдану 2013- 2014 років. Саме з тих пір про ланцюги єднання на День Соборності знають вже по всій країні. 

Як розказали організатори патріотичної акції в НВК ім. Чорновола, наступного року на символічне свято вони зроблять справжній ланцюг єднання.

Akciya_3.jpg — 81.05 Kб

 
 
Яндекс.Метрика