Re:пост

joomla

Міський голова Южного випив води зі свердловини на котельні (фото, відео)

voda_kotelna_zayavka.jpg — 37.25 Kб

На Южненській котельні запустили установку з очищення артезіанської води. 21 грудня на підприємство прийшов міський голова. Володимир Новацький спробував очищену воду зі свердловини. Разом з ним випив води і технічний директо фірми, що проводила монтаж обладнання, Віктор Бондар.

Южненська котельня  використовуватиме власну воду у виробничих цілях. Перший випробування роботи на своїй рідині мають відбутися 26 грудня. На разі установка зворотного осмосу працює в тестовому режимі. Спеціалісти встановили, що обладнання здатне виробляти до 10 тонн води на годину. Цих потужностей достатньо, аби котельня змогла відмовитися від води, яку купує у КП «ВтаК».

На фото: спеціаліст фірми "Стандарт Інжинеренг" розповідає Южненському міському голові про роботу установки звороного осмосу

Воду для очищення добувають зі свердловини, що знаходиться на території котельні. Рідину добувають з 93-метрої глибини. Свердловини на території КП «ЮТКЕ» пробурили ще у 2015 році. Гроші на придбання обладнання з очищення води були виділені у 2017 році. Міський бюджет на реалізацію проекту вклав більше 1 мільйона гривень.

Окупитися установка має за кілька років, розповідає директор КП «ЮТКЕ» Ігор Чугунников. Спеціалісти підприємства проаналізували, що вартість одного кубометру води коштуватиме приблизно 80 копійок. Це в три рази менше тарифу водопостачальних компаній.

Водночас, зменшення витрат на воду на вартості опалення для жителів Южного не позначиться. Ігор Чугунников пояснює, що основна складова в тарифі – це природний газ. Директор КП «ЮТКЕ» прогнозує, що ціна на опалення може тільки зрости. На разі, підприємство подало у міськвиконком нову калькуляцію тарифу на тепло. Южненська котельня просить підвищити оплату за опалення. Крім того, підприємство наполягає на введенні абонплати протягом всього року.

Планується, що установки з очищення води будуть встановленні і на інших соціальних об’єктах міста. Наступного року роботи розпочнуться на міській лікарні, розповів Володимир Новацький. Це надасть можливість Южному отримати автономність, впевнений міський голова. Крім того, у разі виникнення надзвичайної ситуації місто братиме воду з артезіанських свердловин.

На фто: Володимир Новацький пробує очищену артизіанську воду

На фото: Віктор Бондар, технічний директор ТОВ "Стандарт Інжинеренг" пробує очищену артизіанську воду

Першими заходи з запровадження економії води були проведені на Одеському припортовому заводі. Для виробничих цілей підприємство використовує очищення стічні та морську воду.

     

 
 
Яндекс.Метрика