Re:пост

joomla

Одеський припортовий завод відновив виробництво, але виникли проблеми з експортом аміаку

IMG_5603.JPG — 55.43 Kб

Одеський припортовий завод запустив виробничі потужності. На разі працюють однин агрегат в цеху з виробництва аміаку та два – на виробництві карбаміду. Водночас, на рейді порту «Южний» стоїть два танкера завантажені аміаком. Судна були затримані Державною екологічною інспекцією. Про це на своїй сторінці повідомив заступник директора ОПЗ Микола Щуриков.

Одеський припортовий завод відновив виробничі потужності. Першу продукцію в цехах з виробництва аміаку та карбаміду отримали 30 січня. Першу тонну аміаку отримали о 6:10 ранку, перший карбамід  - о 17 годині.

На разі тривають процеси з налагоджування технологічного режиму роботи агрегатів. Після тривалого простою обладнання може давати збої. На стабільний режим роботи спеціалісти планують вийти через кілька тижнів. У період налагоджування не виключаються аварійні зупинки агрегатів.

Перша доба роботи на виробничих цехах виявила проблемні місця. Зокрема, компресор, через який цех з виробництва аміаку не зміг запуститися у вересні минулого року, знову продемонстрував нестабільну роботу. Зараз на компресор встановлено додаткові датчики вібродіагностики. Спеціалістами заводу здійснюється безперервний контроль за його роботою.

 В цеху з виробництва карбаміду на одному з агрегатів були виявлені незначні технічні проблеми. Його довелося зупинити зранку 31 січня. Ремонт триватиме кілька годин. Спеціалісти цеху планують відновити роботу агрегату до кінця поточного дня. Проблеми пов’язані з нестабільним режимом роботи виробничих цехів, пояснюють хіміки.

 На заводі планують вийти на виробничі потужності 1500 тисячі тонн аміаку, карбаміду – 2400 тисячі тонн на добу. Підприємство працюватиме за давальницькою схемою. Планується, що ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» надаватиме 60 млн.куб.м газу щомісяця в обмін на карбамід. Договір з цією компанією ОПЗ уклав на початку цього року.

Водночас, Державна екологічна інспекція затримала два іноземні танкери, які завантажилися на ОПЗ рідким аміаком. Судна «Clipper Mars» та «Clipper Venus» стоять на рейді порту «Южний» . Про це повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук» заступник директора ОПЗ Микола Щуриков. Перший танкер був затриманий 29 січня, другий – 31 січня.

«Через три доби, після затримки першого судна, Державна екологічна інспекція надіслала листа, в якому вказала, що перевантаження відбувалося без узгодження технології перевантаження з морською екологічною інспекцією Держінспекції. Треба відзначити, що за увесь цей час ніяких приписів або актів, з зафіксованими порушеннями на адресу ОПЗ, видано не було, ща наводить лише на одне – ми свідки створення нової схеми вимагання», - пише Микола Щуриков.

 
 
Яндекс.Метрика