Re:пост

joomla

Широка Масляна: южненці вміють гуляти!

Провести зиму та зустріти очікувану весну южненці вийшли великим гуртом. Свято Масляної на ганку Палацу культури "Дружба" зібрало велику кількість людей. Цього року, масове гуляння  видалося напрочуд весело, душевно, по-дружньому та не обтяжувалося жодними політичними або офіційними промовами. Це об'єднало всіх: дорослі на мить ставали дітьми, а малі глядачі почувалися взагалі як вдома та здобули трохи самостійності.

 


Увага глядачів була прикута до імпровізованої сцени. Спочатку театральна вистава про боротьбу весни із зимою, та ігри для дітей. Малі шаленіли від можливості взяти участь у конкурсі та отримати приз, тому конкуренція була чималою.

Після дитячої програми ведучі взялися за дорослих. Южненці активно брали участь у конкурсах та залишалися задоволенними. Адже і всі дорослі також отримували призи.

Найголовнішим розіграшем традиційно стало змагання між чоловіками за мішок із мукою. Аби виграти цей приз необхідно якомога більше присісти із мішком у 50 кілограм на плечах. Цього року конкурсанти не лише здивували натовп рекордом, сам приз відправився до наймолодшого учасника Андрія. Йому вдалося присісти 41 раз, що на один більше ніж у його суперника.

Діти, тим часом, спостерігали за дорослими із чималим захопленням. Вони вболівали, підказували, сміялися та раділи разом із учасниками.


Найменші  відвідувачі Масляної влаштували серед глядачів справжне шоу з мильних бульбашок. Періодично над натовпом злітала стая веселкових шарів та нагадувала ще раз про те, що весна вже тут. Це створювало особливу атмосферу навколо дійства на сцені.

Поки артисти розважали глядачів, козаки готували кашу просто неба. Дванадцять кілограм гречаної каші, два кіло вершкового масла та десять банок із тушонкою пішли на приготування каші для южненців. Одеський припортовий завод спонсорував продукти, а всі організаційні моменти на себе взяла спілка Чорноморського козацтва.


Завітне дійство - спалення опудала зими, символічне прощання із лютою порою року. По мірі того як свято наближалося до цього стародавнього ритуалу, ставало все холодніше, здіймався крижаний вітер. Але ось Зима вже палає, ті хто змерз зігрівся, а пронизливий вітер трохи відступив.

За безпекою вогняного дійства спостерігали МНСники. Пожежний автомобіль увесь час знаходився  на стоянці поряд із місцем народного гуляння.

Після спалення опудала, всіх пригостили млинцями та кашою. Діти, які встигли зголодніти за час вистави, із завзяттям уплітали смачні гостинці. Кажуть, що млинці дуже смачні і солодкі. За кашою же черга почала вистроюватися, ще коли з казана потягнуло звабливими смачними ароматами. Ті, хто спробував частування, кажуть, що смачнішої за приготовленої на відкритому вогні каші не буває - дома такого приготувати неможливо. Тож щасливі, розважені, та вдоволені южненці  продовжили святкування Масляної та просили вибачення один в одного. Адже цей день ще називають прощеною неділею.

 
 
Яндекс.Метрика