Re:пост

joomla

"При чому тут четверта школа? Нехай влада забирає свої речі..." - Тарас Прокопечко

Вчителі та батьки учнів четвертої школи не на жарт занепокоєні нещодавнім рішенням міської влади, згідно з яким у молодшій школі буде розміщена додаткова група дошкільного закладу.

Наразі у приміщенні  початкової четвертої школи розташовано 3 групи дитячого садочку. Управлінці запланували ремонт кабінетів, які займала централізована бухгалтерія міста в тій же самій будівлі. Саме в цих відремонтованих кабінетах і розташують додаткові групи дошкільнят.

Адміністрація школи на вивільних площах мала надію зробити спортивне приміщення для дітей, адже учні молодших класів такого не мають. До того ж, додаткова група неабияк потіснить і тих дітей, які вже навчаються, пояснюють занепокоєні керівники та вчителі школи. На сьогоднішній день, до НВК ім. Чорновола батьки записують дітей заздалегідь. Бо, через відсутність необхідної кількості приміщень, 1 вересня тут можуть набрати лише 2 класи, коли охочих виявляється на три.


З  огляду на таку проблему колектив та батьки запросили міського голову Володимира Новацького до школи. Зустріч тривала близько 2-х годин та виявилася досить напруженою.  Батьки та керівництво просили знайти інший вихід для розв’язання питання щодо нестачі місць у дитсадочках

Тарас Прокопечко: "Нам треба сучасна школа, щоб діти мали спортзал, кабінети праці, треба простору. Але останні ці події, коли нам хочуть нав’язати, наприклад, ще дві групи дитячого садка. Перші групи ми відкрили свідомо, бо знали, що в місті є проблема, а ми можемо допомогти.  Ми тоді втрачали. Тому що одну групу ми тримали як житло для вчителів, щоб допомогти вчителям. Але в даному випадку, коли нам говорять, що виселяють бухгалтерію і заселяють  нові групи. Ми вважаємо, що це є непродумана ідея, що це тільки один варіант і над ним треба подумати добре, порадитися. Тобто рішення якесь було прияняте зверху, я не знаю хто його приймав і хто автор ідеї цієї, але хай навіть подивляться в нашій школі, тут також був дитячий садок, і коли ви побачите коридори, порівняйт навіть наші коридори і будь-якої школи і ви побачите, що коридори рівно у три рази вужчі, ніж у будь-якій школі. Коли ми зараз в ту тісняву запхаємо ще групи, то буде дійсно гетто".

Батьки дітей, які навчаються у молодшій школі НВК ім. Чорновола, написали і зачитали звернення до міського голови, яке особисто і вручили на зібранні.

 

 Проблема «тісняви» та  відсутності належних умов для навчання  в четвертій школі озвучена вже давно. У  стратегічному плані  розвитку міста з  огляду на це було заплановано будівництво нової школи у другому мікрорайоні до 2015 року. Наразі по цьому проекту  ще немає документації. Міський голова зауважив, що зайнятися цим мав директор – Тарас Прокопечеко, та що на найближчий сесії буде розглянуто питання про виділення мільйону гривень на проектну документацію

Володимир Новацький наголосив, що для будівництва школи необхідно близько 45 мільонів гривень і долучати до цього проекту треба бюджети вищих рівнів. Але спочатку необхідно вирішити проблему дитячих садків.

Володимир Новацький: "Шановні жителі міста і всі! В нас нема потреби школи в місті Южному, в нас є потреба в дитячих садках більше, ніж в школі. В нас багато дітей на часі, яких ми не можемо задовільнити в потребі дитячого садка. Ми повинні піднімати питання перед областю і міністерством, що нам потрібні дитячі садки, школи ми не закриємо. Ми можемо ставити питання в тому, що цю четверту школу ми віддаємо під дитячі садки, щоб ми одним пострілом двох зайців вбили: і дитячий садок був, і школу нову збудуємо. Тому що ця школа предназначена для дитячого садка"

Щодо реконструкції приміщення молодшої школи, то там запланували не лише ремонт колишніх кабінетів бухгалтерів, а і кухні, яка знаходиться в аварійному стані. Витратити на реконструкцію дитсадка планують 1млн 300 тисяч гривень. На четверту школу, на ремонт даху, запланували виділити 450 тисяч гривень. Така цифра викликала обурення в директора, бо він просив набагато меншу.

 

Тарас Прокопечко: « Я не прихильник того, що мені на сьогоднійшній день не виплатили 12 тисяч гривень за ремонти каналізаційної системи, роботи зроблені. Я не прихильник того, що не заплатили кошти за встановлення спортивного обладнання і мені здається, що треба вести себе якось чесно в цьому відношенні. Це перше. Я ще раз наголошую – 450 тисяч на ремонт покрівлі я не просив! Я просив зробити за 1 тисячу, вирізати якійсь кусок або навіть хоча б сказати де там і зробити якійсь ремонт. Я не хочу тратити 450 тисяч і забрати у міського бюджету ці кошти. Хай мені по перше повернуть за спортплощадку 13 тисяч, за перевезення спортивного обладнання з Білої цекви 4,5 тисячі і 12 тисяч, які півроку дурили і не платили за ремонт того, що в півшколи не було води. Коли зі мною розплатяться, я зрозумію. Що я працюю з партнерами.

Мені здається, що якщо, ви кажете, немає груп для дитячого садка, то найкраща позиція така: міська влада забарає свої речі з цього приміщення, іде цілий рік собі, в нас є якісь офіси там надо «Копійкою». При чому тут четверта школа? Для чого ці всі розмови?  Це не є вихід із ситуації.»

Володимир Новацький зазначив, що навіть після переїзду управлінців до нової  мерії, в старому приміщенні будут розміщенні служби, які зараз знаходяться у підвалі. Але навіть це  трапиться не скоро. Стосовно грошей, які за словами Тараса Прокопечко необхідно повернути, міський голова відповів Rе:пост,що за наявності документів ці суми будуть компенсовані.

Коли  напруга серед присутніх та керівників почала зростати, слово взяла керуюча справами міськвиконкому Лариса Шегіда. Вона повідомила, що 450 тисяч мають піти не лише на дах, але й на  ремонт прибудови,  яка знаходиться в аварійному стані.

Керуюча справами пояснила присутнім  ситуацію щодо дитячого садка, в якому знаходиться початкова школа. « На сьогодні є проект реконструкції приміщення  і реконструкція ця - лише під дитячий садок. І ні копійки не можна написать, що ми відремонтуємо якийсь клас. Зараз  можна робити реконструкцію тільки згідно затвердженого проекту, який пройшов експертизу. Інакше використання бюджетних коштів буде протизаконним. Тому якщо була пропозиція зробити спортзал, то в цьому проекті реконструкції спортзал дитсадка (знову ж, зробити його можна тільки під дитячий садочок)  він знаходиться на другому поверсі над кухнею. Тобто там де у вас зараз знаходиться один з класів в цьому приміщенні»

З трибуни виступила і начальник ОКСМП Майя Наконечна. Вона так само повідомила, що іншого виходу, як розмістити додаткову групу,  немає. Та запропонувала використовувати одне приміщення за декількома призначеннями. Тобто кімнату відпочинку та ігор дітей, коли вона вільна, використовувать і  для шкільного призначення.

Майя Петрівна, розповіла і про один з  варіантів вирішення проблеми української школи, який колись розглядали, проте невідомо де. Адже в школі про це вперше чують, а от батьків така можливість дуже зацікавила.

Майя Наконечна: «Ми пропонували, був такий період, коли ми вже думали про дітей, які зараз народжуються і в нас не вистачає місць в дитячих дошкільних закладах, що давайте зробимо перереорганізацію. Російські класи першої школи сюди (*в приміщення четвертої), а всі українські класи з вашою школою і вашою адміністрацією пускаємо в першу школу. Там вмістимість 1500 дітей, а російських учнів, які залишилися, їх стає менше. Це були такі пропозиції.»

На зібранні виступила і завідувачка дитсадочком, що у  приміщенні молодшої школи. Вона розповіла про те, що дітіям тих трьох груп немає де гуляти. Якщо негода, то частіше за все вони гуляють просто на плитці біля входу.  І це не єдине, що непокоїть вихователів.

Але, як повідомив міський голова пресі після зібрання, нічого змінювати не будуть. Рішення є остаточним і буде виконано. За дві години перемов, ані батьки, ані вчителі не змогли переконати знайти хоча б ще один варіант збільшення місць для дошкільнят.

28 березня має відбутись сесія южненської ради, на якій розглянуть питання щодо коштів на проект нової школи. Коштує він майже мільйон,  а виконується практично рік.

 
 
Яндекс.Метрика