Re:пост

joomla

Енергозбереження. Цього літа лікарня повністю забезпечена гарячою водою завдяки сонячним батареям.

DSC_0584_batareya.jpg — 25.79 KбМіська лікарня отримує гарячу воду завдяки геліосистемі. Монтаж сонячних батарей та обладнання завершився минулого тижня. Система дозволяє влітку повністю відмовитися від підігріву води із застосування електрики та газу.

 Програму з енергозбереження в міській лікарні запровадили позаминулого року. У 2011 проект вдалося реалізувати на п’ятдесят відсотків. За теплий період часу в лікарні на гарячій воді вдалося зекономити тридцять тисяч гривень – розповів Re:пост головний лікар Роман Лиманський.

Завдяки геліосистемі вода у ємкостях нагрівається до дев’яноста градусів. Додаткові відсіки сонячних батарей на сьогоднішній день дозволяють повністю забезпечити медичний заклад гарячою водою. Автоматика спрацьовує, коли вода у ємкостях нагрівається до потрібної температури. Тоді бойлери в лікарні вимикаються і гаряча вода поступає, що нагрілася за допомогою геліосистеми. Так може статися не лише влітку, але й в теплі дні весни та осені, було так, навіть, в зимові дні.  

Підрядник – кримська фірма, що займається установкою геліосистем в Україні з 2001 року. Владимир Садиманян, директор кримської компанії, розповів Re:пост, що в нашій країні медичні заклади не встановлюють системи з енергозбереження. «В основному до нас звертаються дитячі дошкільні заклади. Але гроші на це виділяють або спонсори, або за допомогою міжнародних фондів». На те аби реалізувати перший етап енергозбереження з бюджету за два рази було виділено триста тисяч гривень.

У майбутньому медичні заклади Южного також планують отримати частину фінансування через державну програму енергозбереження на продовження реалізації проекту. Зокрема, за умов фінансування п’ятдесят на п’ятдесят (державний бюджет + місцевий бюджет) мають встановити сонячні батареї на поліклініці. Крім того, головний лікар відзначив, що існують перспективи отримання електрики завдяки геліосистемі. Такий проект також розглядається в перспективі.  «У нас є свій дизель-генератор, який забезпечує лікарню світлом у період аварійного припинення електропостачання. А ми хочемо, щоб у нас була ще й і геліосистема, яка буде виробляти електричну енергію» – розповів Re:пост Роман Лиманський.

 
 
Яндекс.Метрика