Re:пост

joomla

Арсен Аваков - тимчасовий глава МВС. Силові структури запевняють у вірності українському народові

Верховна Рада України призначила новим тимчасовим главою Міністерства внутрішніх справ України народного депутата Арсена Авакова (фракція Батьківщини ) .

За це рішення проголосували 275 народних депутатів у суботу , 22 лютого.

Згідно з постановою № 4184 , Аваков буде тимчасово виконуючим обов'язки глави МВС - до формування нового коаліційного уряду.

Ще однією кандидатурою , яку висували депутати , був Віталій Ярема - колишній начальник київської міліції, повідомляє "Дзеркало тижня".

Новопризначений в.о. глави МВС Арсен Аваков заявив, що включить представника Правого сектора до керівництва МВС.

Про це він заявив на брифінгу в кулуарах ВР з комендантом Майдану Андрієм Парубієм.

"Представник Правого сектору буде включений до керівного складу МВС, туди також увійдуть представники Самооборони та інших організацій, які напрацюють спільну стратегію з керівництвом міліції про те, як нам співіснувати сьогодні", - сказав Аваков.

У свою чергу Парубій закликав загони Самооборони організовуватися і докласти усіх зусиль для захисту об’єктів держ та іншої власності від мародерства.

"Ми докладаємо максимум зусиль, щоб усе майно і документи були збережені, в т.ч. і Межигір'я щоб там створити дитячу лікарню", - додав Парубій.

У МВС заявляють, що служать українському народу, і закликають громадян разом охороняти порядок.

Про це йдеться у заяві міністерства.

У міліції закликали вшанувати пам'ять загиблих на Майдані та недопустити знищення правоохоронної інфраструктури.

Нижче наводиться повний текст звернення.

"У цей складний момент новітньої історії України особовий склад органів внутрішніх справ наголошує, що він служить виключно українському народові та цілком поділяє прагнення громадян до якнайшвидших змін.

Схиляємо голови перед світлою пам'яттю загиблих.

Впевнені, що гідним її вшануванням буде недопущення трагедії братовбивства, збереження соборності нашої держави, забезпечення національного примирення всіх громадян, захисту їх здоров'я та життя, безпечного проживання.

Перехід до парламентсько-президентської форми правління не повинен створити хаосу, поставити суспільство в умови безладу та свавілля.

Міліція закликає громадян спільними зусиллями забезпечити правопорядок в державі, не допустити знищення правоохоронної інфраструктури, яка створювалася роками та завжди буде потрібна народові у захисті від протиправних посягань.

Об'єднаємо наші сили в творенні справді незалежної демократичної правової європейської держави!

Слава Україні!"

Збройні сили залишаються вірними народу України і жодним чином не буде втягнута у політичний конфлікт.

Про це йдеться в заяві військовослужбовців та працівників Міністерства оборони.

Військові заявляють, що вони залишають вірними Конституції та законам.

"Запевняємо, що Збройні Сили жодним чином не можуть і не будуть втягнуті у політичний конфлікт", - йдеться у заяві.

"Військовослужбовці та працівники Міноборони залишаються вірними українському народу та продовжують виконувати завдання, покладені на нас державою", - заявили військові.

У заяві висловлений глибокий сум з приводу загибелі людей і сподівання, "що таке більше ніколи не повториться в нашій країні".

Новий голова Генштабу Юрій Іл'їн заявив, що не віддавав і не віддаватиме жодних злочинних наказів.

"Як офіцер, я не бачу іншого шляху, як чесно служити українському народу та запевняю, що жодних злочинних наказів не віддавав і віддавати не буду", - заявив він.

"Армія і народ єдині. Збройні Сили вірні своєму конституційному обов’язку і не можуть бути втягнуті у внутрішньополітичний конфлікт", йдеться в заяві глави Генштабу ЗС.

За його словами, особовий склад армії знаходиться у місцях постійної дислокації і виконує планові завдання.

Спецпідрозділ СБУ "Альфа", ГУ Міноборони та повітряно-десантні війська не виконуватимуть злочинних наказів та служать народу України.

Як повідомляє кореспондент Української правди, про це заявили керівники відповідних підрозділів на брифінгу у Верховній Раді.

"Я заявляю, що спецпідрозділ незаконних дій не проводив і проводить. Він знаходиться у пункті постійної дислокації, вірний присязі, у політичних процесах участі не бере", - заявив керівник Центру спеціальних операцій СБУ "Альфа" генерал-майор Олег Присяжний. 

Командувач повітряно-десантними військами Збройних Сил України полковник Олександр Швець сказав що його підлеглі "не їхали і не поїдуть" до Києва для участі у будь-яких діях проти громадян.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України також підтвердив, що його відомство також дотримується присяги і служить народу.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що бійці cпецпідрозділу Альфа діяли в урядовому кварталі в Києві на стороні силовиків і вели снайперський вогонь по протестувальникам.

Джерело: "Українска правда" , "Дзеркало тижня".

Фото: http:lb.ua

 
 
Яндекс.Метрика