Re:пост

joomla

Масовим побиттям та знущанням з євромайданівців завершився у Харкові мітинг.

140301183831_kharkiv_412x549_bbc_nocredit.jpg — 82.93 Kб

 Масовим побиттям та знущанням з євромайданівців завершився у Харкові «мирний мітинг патріотично налаштованих харків’ян», як офіційно називали його організатори – мер Геннадій Кернес та екс-губернатор Михайло Добкін. Пише "ВВС" Україна.

Тільки за офіційними даними, постраждалих під час штурму обласної адміністрації – 97.

В результаті атаки адміністративну будівлю "зачищено" від Самооборони, на вході замість державного українського під схвальні вигуки натовпу водрузили прапор Росії.

Мітинг був справді мирним протягом двох годин: палкі промови зі сцени про любов до рідного міста. На центральну площу Харкова вийшли кілька десятків тисяч харків’ян: висловити підтримку Геннадію Кернесу та Михайлові Добкіну, виступити проти демонтажу пам’ятника Леніну, проти уявного захоплення міста Євромайданом. Значна кількість людей була з георгіївськими стрічками.

                        

"Зустріч весни"

На штурм обласної адміністрації натовп пішов вже по завершенню офіційної частини, коли "перші особи" поїхали з площі.

Вже потім, коли події вщухли, мер Харкова Геннадія Кернес знов з’явився на площі. В офіційному коментарі він заявив, що це було "мирне зібрання" харків’ян, які самі організували "зустріч весни" за допомогою соц.мереж. На штурм, за версією Кернеса, людей спровокувала Самооборона: кинула в бік мітингу вибуховий пакет або гранату. Проте очевидці "зачистки", журналісти, які були в епіцентрі, категорично заперечують ці інформацію.

Зустріч весни у Харкові

ОДА вже тиждень перебуває під контролем Самооборони Євромайдану. Кілька десятків хлопців утримували будівлю, час від часу Координаційна Рада висувала вимоги до місцевої та центральної влади. Жодна з яких не мала офіційної реакції, окрім відставки Михайла Добкіна, який, проте, підкреслював, що зробив цей крок через намір балотуватися на посаду президента.

Перші атаки Самооборона в ОДА відбила, але чисельна перевага була на боці ідейних опонентів. Люди характерної зовнішності, переважно з георгіївськими стрічками, зрештою зім’яли хлопців та увірвалися в будівлю через вхідні двері та вибивши шибки. Молодь всередині по-звірячому побили і виводили з адміністрації, як полонених, під образливі вигуки натовпу.

Над майданом лунало "Ро-сі-я!"

Один з постраждалих – Сергій Жадан, якого витягли на сцену та били гуртом, аж поки міліція "відібрала" письменника та вивела з епіцентру. Нині він в лікарні.

Міліція штурм не попередила і бійці не заважала. Співробітники МВС намагались тільки вберегти від подальшого суду лінчу вже побитих євромайданівців: штурмовики виводили їх з ОДА та передавали міліції, щоб провести крізь агресивний натовп.

 Одна із жертв "мирних патріотів"

Бійців Самооборони, дівчат, літніх людей, журналістів – скривавлених, деморалізованих - відводили в бік та ставили на коліна, як полонених. Важко поранених передавали медикам швидкої: карети від’їжджали з місця подій, наповнені побитими людьми, як маршрутки в годину пік. Решту "затриманих" міліція доправила до райвідділку.

Тисячі харків’ян спостерігали за подіями, знімали на мобільні телефони, підбурювали один одного до самосуду, добивали поранених. Над майданом лунало "Ро-сі-я!", люди радісними криками привітали прапор РФ на вході до ОДА.

В ту саму мить з вікна верхнього поверху будівлі вивісили "білий прапор" - простирадло на палиці, але його вже ніхто не помітив.

Джерело: "ВВС" Україна.

Остання інформацію з Харкова, від Фейсбук пабліку "Демократичного альянсу": 

Інформація з Харкова, від ""

- близько 100 людей в лікарні, їм надається допомога, лікарню патрулюють озброєні битками люди, ймовірно з Росії

- потрібно привезти сьогодні в Харків з Києва бронежилети, ШУКАЄМО надійних люедй на авто. Дзвонити 093 148 06 90

- з демальянсівцями все добре, але загальна ситуація наразі небезпечна для життя всіх активістів ‪#‎Майдан та мирних українських жителів

640x363.jpg — 26.50 Kб

Від рук "активістів" антімайдана постраждав український пісьменник, музикант Сергій Жадан, ось, що він написав у своєму Фейсбуці:

Друзі, зі мною все гаразд. Два розсічення на голові, розсічена брова, струс мозку, підозра на перелом носа. Били бітами ззаду по голові. Нападали виключно зграєю. На вимогу стати на коліна - послав на хуй. Витягла міліція. 
Геннадію Адольфовичу, то як там із миром та спокоєм у регіоні? Михайле Марковичу, в президенти якої саме країни ви станете балотуватись? Арсене Борисовичу - що там у нас із внутрішніми органами? Багатьом харківським підліткам їх сьогодні відбивали громадяни РФ. 
І головне - коли ви всі сядете?
Харків'яни, я вас люблю.Не бійтесь їх - не можна зламати того, хто не боїться. 
Разом і до кінця.

За інформацією "Цензор.net" харківська міліція порушила карні справи за ч. 1 ст. 294 УК України.

                           35a10b4-kx00.jpg — 50.70 Kб

Так, під час штурму та захоплення Харківської ОДА 1 березня один з мітингарів дістався на дах ОДА та встановив російський прапор замість українського.

Пізніше з'ясувалося, що прапор встановив мешканець Москви. Пише "Українська правда"

Джерела: "ВВС" Україна"Українська правда""Цензор.net"Фейсбук.

 
 
Яндекс.Метрика