Re:пост

joomla

Яценюк: конфлікт із Росією перейшов із політичної у воєнну стадію

5328711889929.jpg — 10.84 KбПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що кримське питання перейшло з політичної у воєнну стадію з вини російської сторони. Під час спільної з головою Верховної Ради України, в. о. глави держави Олександром Турчиновим заяви Яценюк зауважив, що вся відповідальність за ескалацію конфлікту лежить виключно на політичному керівництві Росії. Пише: "Радіо Свобода".

 

 «Сьогодні російські військові почали стріляти по українських військових, а це вже воєнний злочин, який не має терміну давності», – наголосив Яценюк. «Це грабіж міжнародного масштабу, коли під прицілом військ одна сторона прийшла і відібрала частину території незалежної держави», – додав він.

За словами прем’єра, він вимагає скликати комісію за участю міністрів оборони України, США, Великої Британії й Росії для того, щоб негайно вирішити питання з силовими діями російських військових у Криму проти українських військовослужбовців.

 «Необхідно терміново скликати комісію на рівні міністрів оборони України, США, Великої Британії та Росії як учасників Будапештського меморандуму для вирішення питань про недопущення подальшої ескалації конфлікту та політичний діалог щодо відновлення прав Української держави та про зупинення порушення норм міжнародного права Російською Федерацією», – заявив Яценюк.

Як повідомив начальник Кримського регіонального медіацентру Міноборони України Владислав Селезньов, сьогодні під час штурму російськими військовослужбовцями українського фотограметричного інформаційного центру в Сімферополі загинув український військовий, ще один – поранений.

Також "Lb.ua" пише, організатор групи "Інформаційне опір " Дмитро Тимчук у своєму Facebook повідомив:

 "Наші джерела повідомили, крім пораненого, і про одного загиблого українських військовослужбовців під час штурму в Сімферополі. Загибель підтверджують три різних джерела " , - написав він.

 Офіцер запасу Федоренко повідомив LB.ua прізвище вбитого - це прапорщик Кокурін . Крім того , за його словами , поранений в шию капітан Федун , якого зараз госпіталізували.

 Федоренко додав, що на даний момент об'єкт захоплений , всіх військових побудували на плацу і відібрали зброю .

 За словами військового, штурмувала об'єкт не так звана " самооборона " Криму, а російські військові.

Джерела: "Радіо Свобода", "Lb.ua" 

 
 
Яндекс.Метрика