Re:пост

joomla

Літак з викраденими дітьми з міста Сніжного приземлився в Дніпропетровську

im578x383-DETI.jpg — 20.77 KбУ п'ятницю о 23:10 літак з викраденими дітьми з міста Сніжного Донецької області, приземлився в Дніпропетровську

Про це повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, передає Еспресо.TV

 

"О 23:10 літак з викраденими дітьми з міста Сніжного Донецької області, приземлився в Дніпропетровську", - сказано у повідомленні.

Літак для евакуації дітей з Росії надав особисто донецький губернатор Сергій Тарута.

Дітей перевезуть в табір у Кривому Розі.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська висловлює особисту подяку всім, хто долучився до повернення дітей.

Нагадаємо, як передавало Еспресо.TV,  автобус з дітьми-сиротам, що їхав з міста Снігова Донецької області в Дніпропетровську, був зупинений на блокпосту. У підсумку дітей привезли на російсько-український кордон, а потім доставили в табір "Донецький" в Ростовській області.

Генконсул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко заявив, що сиріт вивезли незаконно і в правоохоронні органи з цього приводу було направлено заяву. 

Україна в п'ятницю повідомила, що подала на Росію скаргу до ЄСПЛ за цього факту, і кваліфікувала подію як міжнародне викрадення і незаконне переміщення дітей. 

Пізніше Уповноважений при президенті РФ з прав дитини Павло Астахов  заявив, що Росія готова повернути Україну 14 вихованців із дитбудинку міста Сніжне Донецької області, викрадених сепаратистами. 

Потому, керівник офісу Уповноваженого президента України з прав дитини Людмили Волинець повідомила, що діти-сироти з інтернату, які були вивезені на територію РФ, вже повертаються в Україну

ЄСПЛ зобов’язав Російську Федерацію в термін до 17 червня надати пояснення про обставини, що супроводжували незаконний перетин російського кордону захоплених українських дітей-сиріт та їх вихователів.

Джерело: Еспресо.TV.

 
 
Яндекс.Метрика