Re:пост

joomla

В Антикорупційному бюро зареєстровані заяви про перевищення владою Саакашвілі, у тому числі і від самого Саакашвілі

buro_saakas_zayav.jpg — 53.61 Kб

Олександр Пресман звернувся у Національне Антикорупційне бюро України із заявою. В ній народний депутат звинувачує Михаїла Саакашвілі у перевищенні службових повноважень і невідповідності займаній посаді. Підставою для таких висновків стали дії голови Одеської облдержадміністрації по відношенню до Одеського припортового заводу. «Re:пост» має повний текст заяви.

Підставою для заяви стало звернення АТ «ОПЗ» до народного депутата. На підприємстві дії Михайла Саакашвілі розцінюють, як незаконне втручання в господарську діяльність, йдеться у документі.

Олександр Пресман у заяві наводить статті з Законів України, які порушив голова Одеської обласної адміністрації, як державний службовець. Зокрема, згідно окремим пунктам Законів «Про місцеві державні адміністрації» та «Державну службу» Михайло Саакашвілі працює на двох посадах, що є корупційним правопорушенням, йдеться у заяві.

У документі наводиться, що будучи головою Одеської обласної адміністрації Михайло Саакашвілі очолює Дорадчу міжнародну раду реформ (на громадських засадах) м. Київ, а з червня 2015 року по теперішній час очолює Спостережну раду реформи державних підприємств (на громадських засадах) м.Київ.

Щодо Одеського припортового заводу, народний депутат у заяві наголошує, що нормою Закону «Про місцеві державні адміністрації» передбачено, що місцеві державні адміністрації не втручаються в господарську діяльність підприємств. У заяві йдеться, що голова державної адміністрації має право звернутися на підприємство за відповідною процедурою, передбаченою Законом.

«Однак, незважаючи на вимоги законодавства України, Голова Одеської обласної державної адміністрації Саакашвілі М. розгорнув масштабу протиправну діяльність направлену на дискредитацію та зниження інвестиційної привабливості одного з найбільших та найкращих підприємств хімічної промисловості України - публічного акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», в інтересах третіх осіб, що зацікавленні у придбанні заводу за низькою ціною». – пише Олександр Пресман.

В документі народний депутат України наводить цитати з публічних заяв Михайла Саакашвілі зі звинувачення на адресу Одеського припортового заводу. Публічні звинувачення, обшуки слідчих прокуратури в неробочий час із залученням великої кількості журналістів, завдали шкоди іміджу підприємства, дискредитує ОПЗ перед іноземними партнерами, а також погіршують інвестиційний клімат не тільки в Одеській області, але й в цілому в Україні.  

«Незаконні дії Голови Одеської обласної державної адміністрації Саакашвілі М. призвели до порушення виробничих зв'язків заводу, що завдало істотної шкоди інтересам AT «ОПЗ», в наслідок чого завод зазнав додаткових витрат у розмірі 440 000 дол. США». – пише нардеп.

Олександр Пресман просить Антикорупційне бюро розпочате досудове розслідування. Документ датована 8 грудня 2015 року і розміщений на 7 сторінках.

Водночас, Михайло Саакашвілі вже відреагував на звинувачення на свою адресу. 10 грудня голова Одеської обласної адміністрації теж звернувся із заявою до Антикорупційного бюро з проханням перевірити звинувачення у його бік, пише «Радіо Свобода». У бріфінгу, який він провів перед будівлею НАБУ він заявив: «Щодо мене висуваються безліч звинувачень, пов’язаних з Одеським припортовим заводом та іншими питаннями... Прошу НАБУ розслідувати ці звинувачення, а також розслідувати участь самих обвинувачів і вищих посадових осіб уряду в махінаціях, пов’язаних з ОПЗ… а також інших корупційних справах», – йдеться у заяві Саакашвілі. «Я хочу, щоб перевірили звинувачення щодо мене, а потім перевірили їх самих», – додав він.

Фото: Радио Свобода

Далі прінскрини з повним текстом заяви від Олександра Пресмана:

 

Джерело: в матеріалі використовувалася інформація Радіо Свобода

 
 
Яндекс.Метрика