Re:пост

joomla

Українські судді не залежать від закону - Порошенко після зустрічі з Фюле

Poroshenko_Ukraina_i_ES_zavershajut_soglasovanie_dogovora_o_ZST.jpg — 34.89 Kб

Петро Порошенко висловив жаль з приводу виборчого правосуддя, що призвело до втрати місця в парламенті опозиційного депутата – повідомляється на сайті «Нова Україна».

Порошенко провів переговори в Брюсселі зі Штефаном Фюле, комісаром з розширення ЄС, європейськими чиновниками відповідальними за зовнішню політику ЄС, а також кількома депутатами Європарламенту, повідомляє сайт Euractiv.com.

Фюле засудив це рішення, написавши в своєму Twitter: "Позбавлення парламентарія свого мандата, як робиться у випадку з Власенком - не є європейським шляхом, який здатний привести Україну ближче до ЄС". Сполучені Штати і Рада Європи також засудили це рішення. Два інших депутати Верховної Ради України Павло Балога та Олександр Домбровський також були позбавлені своїх місць.
Порошенко сказав, що судові рішення є порушенням Конституції. "Я думаю, що це дуже негативний приклад... в процесі європейської інтеграції України", сказав він.
Тим не менш, Порошенко заявив, що Європа повинна тримати двері відчиненими для України, заявивши, що підписання Угоди про асоціацію означатиме "початок змін» і «можливість залучити європейські цінності і стандарти в Україну».

"У ході зустрічей з моїми колегами ми домовилися, що для відкриття європейських дверей для асоціації України, нам потрібно мати два ключі, як у банку. Один ключ знаходиться в руках України, другий ключ у руках Брюсселя. Україна повинна розпочати в першу чергу, друга черга буде за Брюсселем", сказав він журналістам після зустрічі з чиновниками ЄС.
EurActiv запитав Порошенка чи може Брюссель розраховувати на незалежність українських судів.
- "Я думаю, що наші судді є незалежними від закону", сказав Порошенко. Він зазначив, що дії відносно трьох українських законодавців - це застосування "виборчого правосуддя".
"Я, як політик, як член парламенту, як колишній міністр закордонних справ думаю, що це дуже шкідливе рішення, яке немає нічого спільного з законом"

Джерело: "Нова Україна"

 
 
Яндекс.Метрика